Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Co szybciej buduje mięśnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#61
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Można je wymieniać co tydzień lub rzadziej, zależnie od preferencji co do długości mezocyklu dla każdego z tych schematów.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#62
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

Można je wymieniać co tydzień lub rzadziej, zależnie od preferencji co do długości mezocyklu dla każdego z tych schematów.

Dokładnie jest tak jak napisałeś. Warto się zaznajomić z poniższymi artykułami o periodyzacjach: nieliniowej i blokowej, żeby trenować świadomie. Jest więcej modeli periodyzacji jednak te dwie tyczą się tego co zostało poruszone w ostatnich postach. 

http://wspinanie.pl/...cja-nieliniowa/

http://wspinanie.pl/...-model-blokowy/

 

Miałem do czynienia z blokową więc wiem, że na mnie działa a co do nieliniowej jakoś nie odważyłem się mieszać wszystkich cech motorycznych w jednym mikrocyklu :D


  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#63
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

ja mieszam i są efekty. polecam :)


  • 0

#64
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Oczywiście znam te artykuły Boski, przydały mi się przy okazji pisania artykułu o periodyzacji na wikikali.pl. Jest bardzo wiele kombinacji, aż ciężko to wszystko uogólnić, w każdym razie warto na początku nie mieszać zanadto kilku różnych metod, ponieważ organizm może nie zaadaptować się do żadnego z dostarczanych bodźców.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#65
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

Też tak uważam, jakiś staż treningowy należy odbyć zanim się spróbuje zaawansowanych metod. Sam nie zastosuję nieliniowej gdyż moim priorytetem jest siła i wytrzymałość siłowa a te dwie zdolności motoryczne świetnie kształtuje się periodyzacją blokową. Tak więc wybór periodyzacji głównie zależy od tego co chcemy osiągnąć, ile mamy a to czasu i jak reaguje nasz organizm.

W periodyzacji blokowej gdy np w danym cyklu interesuje nas hipertrofia funkcjonalna myślę, że z powodzeniem możemy zastosować na zmianę 10x5 i 5x5 lub 2 ćwiczenia 5x5 (z przerwami =<2min) - jest to ukłon w stronę periodyzacji nieliniowej wprowadzający więcej zmiennych do modelu blokowego co powinno zapobiec przedwczesnej stagnacji (przyzwyczajeniu się organizmu do tych samych bodźców). Moim zdaniem dwie różne metody treningowe na tą samą cechę motoryczną wdają się mieć sens na dłuższą metę, w krótszym okresie czasu skupiłbym się na jednej.


  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych