Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Co szybciej buduje mięśnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#41
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów

dorzucił hipertrofie sarkoplazmatyczną

)

Większość twojej wiedzy to chyba hipertrofią sarkoplazmatyczna. Przyrost fałszywego mózgu 😂

Nazywaj se mnie jak chcesz xD
Wole być młodym idiotą niż jakimś staruchem z kompleksem napoleona co musi się wykłócać z młodymi idiotami bo starsi to za wysoki za level ;)
  • 0

#42
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Nie bądź hipokrytą.

 

Kończmy ten temat, oszczędźmy autorowi tych wypocin. Miłego!


  • 0

#43
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
No to teraz się popisałeś. Gratuluję.

Filip jestem za. Szkoda czasu i zaśmiecania wątku. Autor sam z niego wyciąganie swoje wnioski. Również miłego :)
  • 0

#44
MikeR34

MikeR34

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Cenię sobie to forum za to że  każdy idzie ''swoją drogą'' i i nikt nikogo nie wyzywa a może lepiej nie wyzywał :/ Mam nadzieję że nie zejdzie to do poziomu sfd gdzie się wyzywają o byle co.


  • 0

#45
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

Hehe. Fajnie jak jakiś youtubo-foorumorosły Janusz treningu podważa coś co się kształtowało wiele lat mając oparcie w teorii i praktyce treningu jak i w nauce, jaką jest szeroko pojęta biologia... Żal dyskutować - merytorycznie nic to nie wniesie bo jemu się wydaje że coś tam i  robi się burdel.

 

. Może podam swój przykład

Zanim zacząłem podciągać się z cięzarem- 20kgx1

5kg na pas. pierwsza próba 12x. kilka tygodni 15x. Podciąganie 20kgx1

7,5kg na pas. pierwsza próba 12x. kilka tygodni 15x. podciąganie 20kgx2

10kg na pas. pierwsza próba 10x. ile urośnie za kilka tygodni. tego nie wiem. 

 

Logiczne jest że trenując wytrzymałość wzrośnie nam siła ale są to nieznaczne przyrosty których nawet nie warto odnotowywac. 

Dokładnie tak. Ta siła ma więcej związku z pamięcią ruchowa i lepszą koordynacją niż z czystą siłą.

 

Dlatego cały czas podkreślam, że uważam iż należy wiedzieć jakie się ma cele, a potem ćwiczyć pod nie w odpowiedni sposób. Można co prawda ćwiczyć biceps robiąc pompki tylko i efekt będzie mizerny i postęp słaby. Lepiej się wtedy podciągać no ale jak ktoś się uprze to i pompkami coś tam koniec końców zbuduje ;)

100% zgoda.

 

1. Podejrzewam że jakbym się konkretnie spiął to z 100 kg na 20 powt by poszło. Więc brakuje tylko 40 kg. Spokojnie bym do tego doszedł nawet 3 miesiące dokładając po 2-3 kg co sesje. Aktualnie trenuje całkiem inaczej ale z chęcią bym sobie wytestował taką metodę jednak już zacząłem plan więc się go trzymam i mie musze nic udowadniać jakimś pajacom xD
 

 

2. Prawdziwy atleta podnosi duży ciężar bardzo dużo razy i bardzo duże ciężary malo razy np. strongmani.

1. brakuje tylko 40 kg...  B) to spokojnie dochodź w 3 miesiące, krzyż na drogę.

 

2. Ty to jesteś geniusz. Tak to ma akurat każdy człowiek a nie tylko atleta :P


  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#46
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

Cała ta dyskusja jest czysto teoretyczna. 

 

Pytanie było: "co szybciej zbuduje mięsnie", bez wątpienia to co szybciej zmusi organizm aby te mięśnie zbudować. Jeśli wybierzesz odpowiedni ciężar, będziesz ostro pracował to zadziała i ta i ta metoda. A może połącz obydwie? 

 

Cała ta dyskusja przypomina coś takiego: jest do zabicia gwóźdź i wkręt do wkręcenia. Merfi proponuje najpierw wbić gwoździa młotkiem a potem śrubokrętem wkręcić wkręta, zaś Xiao uparcie uważa, że lepiej będzie dłużej potłuc się śrubokrętem. 

 

Koniec kropka.


  • 0

#47
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów

Hehe. Fajnie jak jakiś youtubo-foorumorosły Janusz treningu podważa coś co się kształtowało wiele lat mając oparcie w teorii i praktyce treningu jak i w nauce, jaką jest szeroko pojęta biologia... Żal dyskutować - merytorycznie nic to nie wniesie bo jemu się wydaje że coś tam i robi się burdel.

Dokładnie tak. Ta siła ma więcej związku z pamięcią ruchowa i lepszą koordynacją niż z czystą siłą.

100% zgoda.

1. brakuje tylko 40 kg... B) to spokojnie dochodź w 3 miesiące, krzyż na drogę.

2. Ty to jesteś geniusz. Tak to ma akurat każdy człowiek a nie tylko atleta :P

No ten Janusz siłowni potrafi po 5 tyg podnieść na klatę ciężar 5 razy który na początku ledwo raz podnosił i to jeszcze taką technika że jakby miało być poprawnie to z 5 kg mniej. Na przysiad 25 kg na seriie więcej. W martwym ciągu 20 kg więcej na serrie. Widać dobry Janusz ze mnie ;)
Idź lepiej czytać dalej swoje książeczki zamiast ciężko zapieradalac ;)


" Ty to jesteś geniusz. Tak to ma akurat każdy człowiek a nie tylko atleta :P

Coś malo widziałeś. Ile razy jest gość co podniesie dużo a gdy ma zrobić dużo powtórzeń to sapie jak świnia.

Więc ty mnie tu nie ucz bo sam się nie masz czym popisać;)
"
  • 0

#48
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

No ten Janusz siłowni potrafi po 5 tyg podnieść na klatę ciężar 5 razy który na początku ledwo raz podnosił i to jeszcze taką technika że jakby miało być poprawnie to z 5 kg mniej. Na przysiad 25 kg na seriie więcej. W martwym ciągu 20 kg więcej na serrie. Widać dobry Janusz ze mnie ;)
Idź lepiej czytać dalej swoje książeczki zamiast ciężko zapieradalac ;)


" Ty to jesteś geniusz. Tak to ma akurat każdy człowiek a nie tylko atleta :P

Coś malo widziałeś. Ile razy jest gość co podniesie dużo a gdy ma zrobić dużo powtórzeń to sapie jak świnia.

Więc ty mnie tu nie ucz bo sam się nie masz czym popisać ;)
"

Faktycznie. Jesteś przech*j. Przepraszam, że podjąłem z Tobą polemikę. 


  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#49
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Panowie, prosiłbym o utrzymanie pewnego poziomu w dyskusji i zaprzestanie ataków personalnych, które mają podnieść wartość swoich argumentów. 


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#50
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

Może dałoby się zrobić coś takiego, żeby zostawić z tego tematu pierwsze kilka postów, a resztę tak jakby odciąć i wrzucić do działu off topic-humor :) , wtedy by nikomu nie przeszkadzało, a ja chyba uzależniłem się od czytania waszej mało sensownej (gdzieś tak od połowy posta) wymiany zdań, to teraz jak telenowela: co 10 minut sprawdzam czy ktoś nie dopisał czegoś nowego/czy Cassandra nie zdradziła Pablito :), czy XXX wbije gwóźdź śrubokrętem, czy YYY wybije mu to z głowy? Kto dostanie zawału przy 100x20, a kto złamie się w pół przy 200x1? Na prawdę zaczęło mnie to śmieszyć.


  • 2

#51
synthol89

synthol89

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 31 postów
boże widisz i nie grzmisz.. przecież to normlanie załamać sie idzie.. załóżmy ze wezme sobie ciezar z ktroym zrobie 20 powt w martwym ciagu bede tak dokladac sobie powli ciezaru i jak z czasem dojde do takiego momentu w ktorym bede brac swojego maxa na 20 powt to co moze mi powiesz ze sila nie wzrosla tylko wytrzymalosc i sarkoplazma i moje miesnie sa ' falszywe ' hehe xd lol fakt troche czasu mi to zajmie. robiac 3-5 powt wiecej sily ym zbudowal. bo 20 powt gorzej sie do tego nadaje ale to nie znaczy ze wgl. ale za to mialbym wytrzymalosci od uja a robiac po 3-5 powt prawie wogole. cos za cos 

ale tak jak pisałem do ograniczonych umysłow nie dotrzesz xD

po za tym lepiej zyc w swojej strefie komfortu. bo co to za problem zrobic 5 powt. wiem to po sobie. dla mnie to nie problem.ale jak juz mialem zrobic 20 powt przysiadow z mniejszym ciezarem to wtedy zaczal sie prawdziwy bol i test psychiki ;)


on pewnie tez ma falszywe miesnie bo robi tyle powt ;') 





ciekawe kto z was spece od budowania sily chociaz poderwie taki ciezar z ziemi ;) silacze ;')


Przestac brac co bierzesz albo bierz chociarz polowe! Krew mnie zalewa kiedy czytam twoje watki. Na 100% jestes spompowany ,nie zbudowany a twoje male zablakane ego nie potrafi tego zaakceptowac. Rób dalej 20 powtórzeń na siłę, rozrastaj sie na wszystkie strony ale proszę nie mieszaj na forum gdzie są fakty, praktycy. wiedza i szacunek. My spece od sily mamy swoje 5x5. Pewnie dlatego ,ze tylko do 5 umiemy liczyc co by potwierdziło twoja diagnoze "ograniczenie umyslowe"
.
Pozdrawiam
Niech moc będzie z tobą.


Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka
  • 1

#52
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów

czlowieku ty nawet nie wiesz jak ja trenuje xd akurat ja cwicze typowo pod sile czasami robiac nawet 3 powt ledwo xd 
tak trenujcie swoim 5x5. jedno cwiczenie na kazdy ruchraz w tygodniu ;') albo jeszcze lepiej. robcie pompki przy scianie raz w tygodniu xD napewno zbudujecie prawdziwa sile xd
Ta wiedza. Rodem ze Skazanego na trening i ksiazek Caculina ...
rzeczywcie szkoda czasu na te forum. czeka tylko az orel wejdzie i mi je usunie. ja ktos ma jeszcze taka mozliwosc to prosze bardzo o usuniecie.
te forum to totalna porazka. xD


  • 0

#53
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

czeka tylko az orel wejdzie i mi je usunie. ja ktos ma jeszcze taka mozliwosc to prosze bardzo o usuniecie.


Tak jesteś dziecinny, że nawet Twoje konto w internecie ktoś musi za Ciebie usunąć? Heh nieźle 😂 Prawdziwy mężczyzna z Ciebie i sportowiec. Tylko zazdrościć 😂
  • 0

#54
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów

No bo nie da sie samemu xd ? bynajmniej ja szukalem i nie znalazlem jak to zrobic. mozesz mi podeslac instrukcje jak wiesz jak xD
jezeli sie da to naprawde nie wiesz jaka mi to satysfakcje sprawi. bo wiecznie ktos tu ciagle prowokuje do klocenia xd tak to przynajmniej nie bede mogl pisac postow i w koncu bede mial spokoj bo juz naprawde meczace jest wyklocenie sie z takimi ..... ( wstawilem kropki zeby nie urazic zadnej biednej duszy swoimi jakze brutalnymi tekstami :') )


  • 0

#55
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

Takiej gównoburzy to tu jeszcze nie widziałem xD

 

 

tak trenujcie swoim 5x5. jedno cwiczenie na kazdy ruchraz w tygodniu

 

Trenowałem tak, i miałem progres który mnie zadowalał.

 

 

albo jeszcze lepiej. robcie pompki przy scianie

 

Robiłem, bo zaczynałem z bardzo niskim poziomem sprawności fizycznej, i wolałem zacząć na luzie jak radził Wade. Nie żałuje.

 

 

Teraz znowu Ty przeginasz. Nie jedna osoba robi/robiła tu 5x5 i wszyscy sobie chwalili.

Wgl ostatnio wszyscy chcą uchodzić za nie wiadomo jakich specjalistów. Sami kierownicy, naprawdę się dzieje nie fajnie na tym forum. Ja myślę że znalazło by się wiele osób które mają naprawdę duże umiejętności, a mimo to potrafią zachowywać się życzliwie i nie robić z siebie nie wiadomo jakich kozaków.

 

Naprawdę, niech ktoś zamknie ten wątek bo tu już nic nowego się nie pojawi ;)


  • 0

#56
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

W konfrontacjach sprawdzimy który system jest najlepszy ;)


  • 1

#57
synthol89

synthol89

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 31 postów
Na marginesie do ostatniej soboty mialem 6 sesji tygodniowo na push, pull oraz legs. Progres jakiego sobie nie wyobrażalem. Niestety po 2 miesiacach stawy nie wyrabialy wiec musiałem odstapic od systemu. Od poniedziałku 3x push/pull / abs/legs tygodniowo systemem 5x5. Jeżeli 3 powtórzenia robiles ledwo co to znaczy ze nie masz pojecia o sile. Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#58
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

 

 

czlowieku ty nawet nie wiesz jak ja trenuje xd akurat ja cwicze typowo pod sile czasami robiac nawet 3 powt ledwo xd 

 

I tym oto postem przyznałeś nam racje. Temat wyczerpany.

 

 

 

bo wiecznie ktos tu ciagle prowokuje do klocenia 

 

Jedyną osobą, która się kłóci to Ty. Staramy Ci się wyjaśnić jak budować siłę sprawdzonymi sposobami, a Ty idziesz w zaparte próbując udowodnić, że jest inaczej.

 

Rozumiem, koniec gimnazjum, dojrzewanie, okres buntu, też przez to przechodziłem ;)


  • 0

#59
wiciuoxford

wiciuoxford

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów

No bo nie da sie samemu xd ? bynajmniej ja szukalem i nie znalazlem jak to zrobic. mozesz mi podeslac instrukcje jak wiesz jak xD
jezeli sie da to naprawde nie wiesz jaka mi to satysfakcje sprawi. bo wiecznie ktos tu ciagle prowokuje do klocenia xd tak to przynajmniej nie bede mogl pisac postow i w koncu bede mial spokoj bo juz naprawde meczace jest wyklocenie sie z takimi ..... ( wstawilem kropki zeby nie urazic zadnej biednej duszy swoimi jakze brutalnymi tekstami :') )


Bądź dorosły i po prostu się nie loguj jeśli wszystko na tym forum Ci przeszkadza.

Co do tematu, co myślicie panowie o mieszaniu 5x10 z 10x5 co kolejna sesje?

Pozdrawiam
  • 0

#60
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

Ja osobiście wolałbym miesiąc (albo dwa) 10x5, potem miesiąc (albo dwa) 5x10 i w ten sposób rotacja. To tylko moje subiektywne podejście, po prostu uważam, że poszczególne cechy lepiej rozwijają się pojedynczo, a tak częste zmiany wprowadziłyby do mojego planu za duże zamieszanie :) Chociaż ja zazwyczaj jadę jednym sposobem dopóki przestanę progresować a potem zmiana na coś innego (przez pierwsze kilka sesji moje mięśnie reagują czymś w stylu -O k****a! Co się dzieje? :D ale potem jest w porządku. Kiedy progres ustaje kolejna zmiana).


Użytkownik jakubek2013 edytował ten post 16 czerwca 2016 - 18:40

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych