Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Co szybciej buduje mięśnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#21
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Normalna wymiana zdań. Nikt nikogo tu nie wyzywa. Co mam każdemu się podlizywać i zgadzać się z nim żeby było kulturalnie ? xd jak mi coś nie pasuje to to od razu pisze. Nie mam zamiaru się z nimi pieścić.
  • 0

#22
Hudino

Hudino

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 42 postów
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi
  • 0

#23
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

Jakby ktoś nie wiedział kim jest Knife. Tutaj wstawiam namiastkę jego możliwości intelektualnych 

 

http://www.body-fact...hp?t-17223.html


  • 0

#24
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów

no i ma racje xd . ja sie naczytał chłop komentarzy pseudoznawców od kalisteniki albo naczytał sie ksiazek Wade gdzie 3/4 to hejt na silownie to sie nie dziwie xd 


  • 0

#25
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

czasem mam wrażenie że pomyliłeś fora


  • 0

#26
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

Ja nie ogarniam wgl całej tej kłótni. Jeśli ktoś robi 20 powtórzeń, po czym nie idzie do 30 tylko dodaje ciężar/zmienia ćwiczenie i dalej idzie do 20 by znowu zwiększyć opór, to jakim cudem wgl można twierdzić że nie rośnie siła? xD

 

Czy rośnie wolniej od np. 5x5? Owszem, ale za to przy okazji w jakimś tam stopniu dochodzi nam wytrzymałości, no i mięsa też można złapać :) ( nie mówię że na 5x5 się mięsa nie łapie ).


  • 0

#27
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

 

 

Do napisania tekstu skłoniły mnie wypowiedzi wykopu, przeważnie mających 35 w łapie ekspertów o gigantycznej wiedzy, c

 

Jakoby obwód ramienia świadczył o sile czy poziomie wiedzy  :lol:

 

Gość sam nie wie co gada. Najpierw leci atak w 'chudzinki', że nie podnoszą ciężarówek i samolotów i usprawiedliwia, że strongmani nie podciągają się na jednej ręce, bo są za ciężcy.

 

Bla bla bla.

 

Na końcu podsumowanie: 

 

 

 

Wybierz - chcesz robić ewolucje i akrobatykę - musisz być lekki. 

Chcesz prawdziwej siły i masy - musisz iść na siłownię.

 

Z dużym znakiem zapytania dla ostatniej linijki - prawdziwa siła i masa? Gdzie większość leci na teściu i ładuje w siebie chemię, o której nie ma pojęcia?  :huh:

 

________

 

Dalej musicie mi wybaczyć, ale nie byłem w stanie tego czytać. 

 

Na początku: 

NIE, NIE JESTEM PRZECIWNIKIEM KALISTENIKI. 

 

 

A później podświadomie nakłania ludzi na ciężary  :P


  • 0

#28
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Jeśli ktoś robi 20 powtórzeń, po czym nie idzie do 30 tylko dodaje ciężar/zmienia ćwiczenie i dalej idzie do 20 by znowu zwiększyć opór, to jakim cudem wgl można twierdzić że nie rośnie siła? xD

 

Czy rośnie wolniej od np. 5x5? Owszem, ale za to przy okazji w jakimś tam stopniu dochodzi nam wytrzymałości, no i mięsa też można złapać 

 

 

 

 

 

 Czyli odkryliśmy sekret prosów!!! Róbmy po 20-30 powtórzeń w serii, a zbudujemy jednocześnie siłę, wytrzymałość i złapiemy masę mięśniową!


  • 0

#29
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów

boże widisz i nie grzmisz.. przecież to normlanie załamać sie idzie.. załóżmy ze wezme sobie ciezar z ktroym zrobie 20 powt w martwym ciagu bede tak dokladac sobie powli ciezaru i jak z czasem dojde do takiego momentu w ktorym bede brac swojego maxa na 20 powt to co moze mi powiesz ze sila nie wzrosla tylko wytrzymalosc i sarkoplazma i moje miesnie sa ' falszywe ' hehe xd lol fakt troche czasu mi to zajmie. robiac 3-5 powt wiecej sily ym zbudowal. bo 20 powt gorzej sie do tego nadaje ale to nie znaczy ze wgl. ale za to mialbym wytrzymalosci od uja a robiac po 3-5 powt prawie wogole. cos za cos 
ale tak jak pisałem do ograniczonych umysłow nie dotrzesz xD
po za tym lepiej zyc w swojej strefie komfortu. bo co to za problem zrobic 5 powt. wiem to po sobie. dla mnie to nie problem.ale jak juz mialem zrobic 20 powt przysiadow z mniejszym ciezarem to wtedy zaczal sie prawdziwy bol i test psychiki ;)

on pewnie tez ma falszywe miesnie bo robi tyle powt ;') 



ciekawe kto z was spece od budowania sily chociaz poderwie taki ciezar z ziemi ;) silacze ;')


  • 1

#30
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, bo chyba nie zrozumiałeś.

 

Napisałem że w JAKIMŚ STOPNIU wzrośnie nasza wytrzymałość, co do siły to samo. Nie, nie jest to magiczny sposób na 3 w jednym. Lepiej podzielić to na cykle, tak robią wszyscy. Ale jeśli po osiągnięciu 20 powtórzeń ZWIĘKSZASZ OPÓR, i jedziesz dalej, to mówimy o progresie w sile, czy Ci się to podoba czy nie.

 

Czy jeśli zależy nam przede wszystkim na sile są lepsze metody? No pewnie, ale gadanie że jak koleś podciąga się 20 razy to jest słaby i napompowany to jest...dno.

 

Mimo że w wielu kwestiach bym się nie zgodził z Xiaoyum, to akurat w tym temacie ma świętą racje. A że filozofowie od naukowych pojęć, co nie patrzą co ktoś potrafi tylko rozprawiają czy w jego mięśniach jest sarkoplazma czy nie...

 

I tak jeszcze na koniec sobie pozwolę

 

 

Rada numer jeden na pewno nie słuchaj kolegi Xiaoyum bo często nie ma pojęcia o czym pisze :)

 

A kim Ty człowieku jesteś żeby takie rzeczy pisać? xD żenada, jak słowo daję. Naprawdę życzę mniej arogancji a więcej pokory. Gdybyś Ty jeszcze był nie wiadomo jakim specjalistą od treningu i miał nie liche osiągnięcia ( sam nie jestem zaawansowany, ale przynajmniej mam tego świadomość i nie kreuje się na nie wiadomo kogo ).


Użytkownik Jarowic edytował ten post 15 czerwca 2016 - 17:27

  • 2

#31
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

. Może podam swój przykład

Zanim zacząłem podciągać się z cięzarem- 20kgx1

5kg na pas. pierwsza próba 12x. kilka tygodni 15x. Podciąganie 20kgx1

7,5kg na pas. pierwsza próba 12x. kilka tygodni 15x. podciąganie 20kgx2

10kg na pas. pierwsza próba 10x. ile urośnie za kilka tygodni. tego nie wiem. 

 

Logiczne jest że trenując wytrzymałość wzrośnie nam siła ale są to nieznaczne przyrosty których nawet nie warto odnotowywac. 


  • 0

#32
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

Chyba dopiero drugi raz (a może i pierwszy? ) w życiu zgodzę się z Xiaoyum, co prawda czasem się irytuję czytając jego posty  ( nie obrażaj się  :)) , ale tym postem powyżej dobrze uzasadnił swoje myślenie i brzmi to dla mnie bardzo sensownie.


Użytkownik jakubek2013 edytował ten post 15 czerwca 2016 - 17:58

  • 0

#33
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

załóżmy ze wezme sobie ciezar z ktroym zrobie 20 powt w martwym ciagu bede tak dokladac sobie powli ciezaru i jak z czasem dojde do takiego momentu w ktorym bede brac swojego maxa na 20 powt to co moze mi powiesz ze sila nie wzrosla tylko wytrzymalosc i sarkoplazma i moje miesnie sa ' falszywe ' hehe xd


Siła definiuje się głównie przez maksymalny ciężar jaki jesteś w stanie podnieść czy tam wycisnąć czy zrobić z nim przysiad na RAZ. Dlatego trójboiści podnoszą jeden raz maksa. I teraz. Jeśli jesteś w stanie zrobić jeden przysiad z powiedzmy 150kg to na 20 powtórzeń weźmiesz ile? Załóżmy, że 90. I teraz jedziesz te 20 powtórzeń po 90kg. Po czasie dokładasz i robisz 20 z 92 itd itd. I dochodzisz po dłuższym czasie do 20 powtórzeń z ciężarem 120kg. I super wzrosła niesamowicie Twoja wytrzymałość bo teraz z ciężarem początkowym 90kg zrobisz juz nie 20, a np. 40 powtórzeń. Tyle, że jak weźmiesz znowu jeden raz maksa aby zmierzyć progres siłowy to się okaże, że weźmiesz 157, a w tym czasie pracując pod siłę wziąłbyś np. 200kg. Czy to jest naprawdę takie ciężkie do zrozumienia? :)

Nie mówię, że sarkoplazma jest zła bo jest to część mięśnia i to istotna. W końcu odpowiada za zapas glikogenu i naszą wytrzymałość i wydolność. Jedyne co mówię to, że pakowanie jedynie wysokimi powtórzeniami powoduje rozwój głównie tej właśnie cechy i efekt wielkiego mięśnia którego stosunek siły do masy jest bardzo mizerny. Oczywiście w drugą stronę jedynie ćwiczenie siłowe powoduje brak wytrzymałości i gość podniesie 200kg ale będzie miał problem z podniesieniem 20 razy nawet 90kg.

Dlatego cały czas podkreślam, że uważam iż należy wiedzieć jakie się ma cele, a potem ćwiczyć pod nie w odpowiedni sposób. Można co prawda ćwiczyć biceps robiąc pompki tylko i efekt będzie mizerny i postęp słaby. Lepiej się wtedy podciągać no ale jak ktoś się uprze to i pompkami coś tam koniec końców zbuduje ;)
  • 1

#34
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Siła definiuje się głównie przez maksymalny ciężar jaki jesteś w stanie podnieść czy tam wycisnąć czy zrobić z nim przysiad na RAZ. Dlatego trójboiści podnoszą jeden raz maksa. I teraz. Jeśli jesteś w stanie zrobić jeden przysiad z powiedzmy 150kg to na 20 powtórzeń weźmiesz ile? Załóżmy, że 90. I teraz jedziesz te 20 powtórzeń po 90kg. Po czasie dokładasz i robisz 20 z 92 itd itd. I dochodzisz po dłuższym czasie do 20 powtórzeń z ciężarem 120kg. I super wzrosła niesamowicie Twoja wytrzymałość bo teraz z ciężarem początkowym 90kg zrobisz juz nie 20, a np. 40 powtórzeń. Tyle, że jak weźmiesz znowu jeden raz maksa aby zmierzyć progres siłowy to się okaże, że weźmiesz 157, a w tym czasie pracując pod siłę wziąłbyś np. 200kg. Czy to jest naprawdę takie ciężkie do zrozumienia? :) "


Ja napisałem że jak dojde do mojego maksymalnego ciężaru na 20 powt a 80 % jak ty to piszesz. Dalej uważasz że jak teraz ledwo biorę 140 kg w mc srajac przy tym a za dajmy ileś tam miesięcy wezmę to spokojnie 20 razy to nie zbuduje siły. Podejrzewam że jakbym wziął ten ciężar 20 razy to z 160 by poszło spokojnie. Fakt jakbym trenował na siłę to może i z 180 by poszło. Ale jak tu większość uważa że 10 powt to już nie siła. To już przecież tylko masa a siła nie ma prawa rosnąć 😂 dlatego rozwaliło mnie to jak ktoś napisal że 10x5 to hipertroifa funkcjinalna. A co 5x10 to już nie ? A no tak zapomniałem przecież tym tylko spompujemy mięśnie xd ogólnie nie ma czegoś takie jak hipertrofia funkcjonalna. Robiąc po 20 podciągnięć bez przerwy w jakiś hardkorowych setach wyrabiamy wytrzymałość która też jest funkcjonalna- przydatna w prawdziwym życiu.
  • 0

#35
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

 

 

dlatego rozwaliło mnie to jak ktoś napisal że 10x5 to hipertroifa funkcjinalna. A co 5x10 to już nie ? 

 

Uzasadnisz dlaczego nie jest inaczej?


  • 0

#36
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę, iż funkcjonalność mięśni zależy bardziej od wykonywanych ćwiczeń niż od zakresu liczby powtórzeń i serii. Każde ćwiczenie wielostawowe, czyli takie które angażuje wiele różnych partii mięśniowych, wykonywane jakimkolwiek systemem będzie wpływało pozytywnie na nasz organizm (oczywiście przy odpowiednich założeniach typu poprawna technika itp.). Dzieje się tak ponieważ mięśnie uczą się współpracy ze sobą i często działają w naturalny sposób, a sam układ nerwowy jest mocno stymulowany poprzez wykonywany ruch (dzięki temu można wyszlifować do perfekcji technikę dowolnego ćwiczenia).

 

Bardziej negatywnym zjawiskiem jest wykonywanie ćwiczeń izolowanych, które pomagają tylko w ściśle określonych przypadkach i to często u osób zaawansowanych. Pomijam budowanie masy mięśniowej dla samej poprawy sylwetki.

 

Natomiast myślałem że ogólne zasady trenowania pod siłę czy wytrzymałość są dosyć klarowne, nie wiem po co je mieszać. Można oczywiście eksperymentować, ale tego typu eksperymenty nie zastąpią dedykowanych schematów treningowych, chyba że dla poszczególnych jednostek.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#37
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

jak teraz ledwo biorę 140 kg w mc srajac przy tym a za dajmy ileś tam miesięcy wezmę to spokojnie 20 razy to nie zbuduje siły. Podejrzewam że jakbym wziął ten ciężar 20 razy to z 160 by poszło spokojnie.

Wiec jak chcesz geniuszu dojść do 20x140 skoro 140 bierzesz tylko raz, a chcesz ćwiczyć wysokopowtorzeniowo? Bo skoro chcesz ćwiczyć po 20 powtórzeń to na moje musisz się cofnąć z tych 140 do min 70-80 i wtedy zrobisz to 20 razy tak? No to teraz mi odpowiedz na pytanie w jakim czasie zamierzasz podnieść 20x140? Bo przy ćwiczeniach wysokopowtorzenniowych obawiam się min paru (jak nie lepiej) lat 😂 Jak chcesz dojść z 1x140 do 20x140 ćwicząc wysokopowtorzeniowo? Wytłumacz mi :)

PS. I oczywiście prędzej czy później na pewno wziąłbyś te 20x140 i pewnie maksa byś miał nawet te 160 czy 170 ale Twój kolega ćwicząc w tym czasie odpowiednio pod siłę z dużym ciężarem i mała ilością powtórzeń pewnie wziąłby już ze 220-230 i byłby przekurewsko silniejszy od Ciebie ale na pewno mniej umięśniony. Naprawdę tego wszystkiego nie umiesz zrozumieć? Tak serio serio? :)
  • 0

#38
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Podejrzewam że jakbym się konkretnie spiął to z 100 kg na 20 powt by poszło. Więc brakuje tylko 40 kg. Spokojnie bym do tego doszedł nawet 3 miesiące dokładając po 2-3 kg co sesje. Aktualnie trenuje całkiem inaczej ale z chęcią bym sobie wytestował taką metodę jednak już zacząłem plan więc się go trzymam i mie musze nic udowadniać jakimś pajacom xD

PS: Tak ale jak ja bym dodam jeszcze sesje siłowe to byl wziął też te 220 na raz i 140 x 20. Natomiast tamten przy próbie 140x20 dostał by zawalu ;) co ja gadam. On przy próbie 100 x 20 dostał by zawalu. Serio podnieca was tak sama siła? Co to takiego podnieść raz duży ciężar jak męczą się wszystkie inne czynności. Prawdziwy atleta podnosi duży ciężar bardzo dużo razy i bardzo duże ciężary malo razy np. strongmani.
  • 1

#39
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

'Z jakim przystajesz, takim się stajesz' - jak widać bawimy się w tym samym cyrku ;)


  • 0

#40
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

PS: Tak ale jak ja bym dodam jeszcze sesje siłowe to byl wziął też te 220 na raz i 140 x 20. Natomiast tamten przy próbie 140x20 dostał by zawalu ;)

Czyli jednak rozumiesz. Fajnie :) Dlatego tamten byłby mniej wytrzymały ale silniejszy, a jakby do tego dorzucił hipertrofie sarkoplazmatyczną to wziąłby również 20x140 :) Easy as that.

A co do pajaca to mam nadzieje, że to nie było o mnie bo podobno pisałeś wcześniej, że nikt tu nikogo nie obraża. Chyba, że wolisz przejść na per "młody idiota"? Wtedy ja mogę być pajacem :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych