Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

wznosy kolan do brody a ból w odcinku lędźwiowym

lędźwia ból odcinak lędźwiowy plecy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
s_grzes

s_grzes

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 74 postów

Trenuję od 2 tyg 10x5 (podciąganie australijskie, pompki z nogami na podwyższeniu i mix na nogi) brzuch i mostki dorzucam kiedy mam czas. Wykonuję wznosy kolan do brody na drążku. Nie wiem czy ma to znaczenie ale drążek jest na łańcuchach przez co podczas ćwiczenia trochę się bujam, ale staram się to eliminować przez powolne opuszczanie nóg. W końcowej fazie ruchu ciągnę tyłek do góry. Czy może być to przyczyną bólu lędźwi? Już drugi raz w ciągu tych 2 tyg zrobiłem sobie kuku i jedynym wspólnym czynnikiem są te wznosy. Dodam że problem z lędźwiami miałem już naście razy, ale ostatnio już długo miałem spokój.

Na wzmocnienie robię prosty mostek, w leżeniu na plecach, nogi podkurczone, tyłek do góry, 2 ćwiczenie to supermeny.


  • 0

musisz się odważyć, musisz to w ch** wyważyć


#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Może najpierw wypróbuj wznosów nóg na ziemi z dociśniętym odcinkiem lędźwiowym do podłoża. 


  • 2

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław

spróbuj się rozciągać, typowe ćwiczenia rozciągające

dorzuć trifecte funkcjonalną i może problem ustąpi, ja też miałem problemy z bólem lędźwi ale po zastosowaniu ćwiczeń rozciągających zauważyłem dużą poprawę.


  • 0

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals


#4
s_grzes

s_grzes

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 74 postów

dorzuć trifecte funkcjonalną


Wygooglowalem trifecta i pokazalo mi wiele roznych cwiczen, nawet z hantlami? Masz moze jakis link z czym to sie je?
  • 0

musisz się odważyć, musisz to w ch** wyważyć


#5
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jest to nic innego jak mostki, poziomka i pozycja skrętu - wszystko wykonywane jako statyk, łącznie 20 sekund na ćwiczenie (możesz robić 4x5 sekund, 2x10 sekund itp.). W razie problemów oczywiście stosuj regresywne odmiany. Ćwiczenia te znajdują się w drugim tomie "Skazanego na trening".


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#6
s_grzes

s_grzes

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 74 postów
Wlasnie kupilem I czesc... Znajde gdzies na forum jakis temat z tymi pozycjami statycznymi?
  • 0

musisz się odważyć, musisz to w ch** wyważyć


#7
tm_

tm_

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 146 postów

Nie sądzę, nikt nie będzie na forum przepisywał tego, co Paul Wade zawarł w II tomie na kilkudziesięciu stronach. Jak chcesz szukać w necie informacji o trifeccie to wpisz w google i youtube'a 'trifecta convict conditioning', powinno się coś ciekawego znaleźć.

Albo ściągnij pdf Skazanego 2, ale tego tutaj na forum nikt oficjalnie nie pochwali.


  • 0

#8
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław

Wygooglowalem trifecta i pokazalo mi wiele roznych cwiczen, nawet z hantlami? Masz moze jakis link z czym to sie je?

 

 

proszę


  • 1

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals


#9
s_grzes

s_grzes

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 74 postów

Nie sądzę, nikt nie będzie na forum przepisywał tego, co Paul Wade zawarł w II tomie na kilkudziesięciu stronach. Jak chcesz szukać w necie informacji o trifeccie to wpisz w google i youtube'a 'trifecta convict conditioning', powinno się coś ciekawego znaleźć.

Albo ściągnij pdf Skazanego 2, ale tego tutaj na forum nikt oficjalnie nie pochwali.

Nie oczekuję od nikogo żeby przepisywał książkę, nie mniej sporo jest na forum dyskusji, porad które pokrywają się z tematami tej czy innej książki.
Dzięki za poradę jakiej frazy mam szukać w google. Co do ostatniego zdania to jak juz przeczytam I część i do tego będę na odpowiednim poziomie sportowym to napewno kuspię sobię drugą część tak jak zrobiłem to z pierwszą ;)

 

 

proszę

dzięki Arte, robię też te rozciągania o których pisałeś i nie wiem czy to po tym czy poprostu samo z siebie ale ból ustał. Jeszcze pytanie do filmiku. Podczas tej poziomki plecy a szczególnie odcinek lędźwiowy jest wygięty- nie wpływa to na niego negatywnie?


Użytkownik s_grzes edytował ten post 02 kwietnia 2016 - 19:51

  • 0

musisz się odważyć, musisz to w ch** wyważyć


#10
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław
Powiem tak jestem początkujący więc jeśli chodzi o technikę ciężko powiedzieć, dla mnie wszystko ok praktyka czyni mistrza

wysłano mobilne, Siła!
  • 0

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lędźwia, ból, odcinak, lędźwiowy, plecy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych