Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wielki ból uda podczas wykonywania pistoletów

pistolet przysiad na jednej nodze ból rozciąganie wielki przysiad

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
SHogun

SHogun

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów

Witam.

Podczas wykonywania pistoletu/przysiadu na jednej nodze odczuwam duży ból w udzie wyprostowanej nogi która jest nie ruchoma podczas przysiadu. Może to być kwestia rozciągnięcia? Nie jestem pewien bo jestem dobrze rozciągnięty, jestem bardzo blisko szpagatu a mimo to muszę nagle przerwać ćwiczenie przez ból. Ból pojawia się nawet jak mam lekko zgiętą tę nogę. Przypuszczam też, że może to być przez to, że tą lewą nogę mam o wiele słabszą niż prawą, ponieważ na lewej nie potrafię zrobić żadnego przysiadu a na prawej już kilka umiem zrobić, podejrzewam nawet, że mógłbym więcej ale ten ból w lewym udzie mnie mocno ogranicza. Prosiłbym was o napisanie waszych przypuszczeń odnośnie tego problemu :huh:.


  • 0

#2
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Przewrotnie to nadmierne rozciągnięcie może być właśnie przyczyną. Rozciągnięcie mięśni to jedno ale umiejętność ich aktywowania i spięcia w pewnych pozycjach to drugie. Spróbuj porobić hollow body, wznosy nóg w leżeniu i na poręczach i l-sit. Jeśli przy nich będą też cię bolały czwórki to znak, że są po prostu za słabe w wyproście i musisz je wzmocnić w tej pozycji.


  • 1

#3
tm_

tm_

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 146 postów

http://antranik.org/l-sit-tutorial/

 

W sekcji Help! My Quads and Hip Flexors are Cramping Like Crazy! masz opisany analogiczny przypadek podczas l-situ wraz z wyjaśnieniem od Stevena Low. W skrócie: mięśnie wyprostowanej nogi podczas wykonywania ćwiczenia doznają lekkiego szoku gdyż nie były wcześniej zmuszane do tak wielkiego napięcia w tak krótkim czasie. Trzeba dać im czas by się przyzwyczaiły i wspomagać cały proces rozmasowywaniem ich.


  • 1

#4
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Odpowiem Ci podobnie jak kolega wyżej - prawdopodobnie nie jest to kwestia rozciągnięcia lecz braku siły w tej nodze, mięsień prosty uda nie jest w stanie swobodnie utrzymać tej nogi w takiej pozycji, rozciągnięcie też może być jedną z przyczyn, bo do szpagatu rozciągasz trochę inne mięśnie. 

Robisz już l-sita? Jak tak to praktykuj go więcej, do tego pistolety z nie całkowicie wyprostowaną nogą czy pistolety, ale w mniejszej ilości np. smarowaniem gwintów, 10 razy dziennie po jednym pistolecie. Generalnie też miałem podobny problem, tylko ból nie był silny, ustępował  w miarę zaawansowania w pistoletach, podobnie również miałem w l-sicie, czasem jak za dużo go ćwiczyłem to potrafił złapać skurcz właśnie w głowie prostej mięśnia czworogłowego, a także w innych ćwiczeniach, w których musiałem utrzymać rozciągnięty mięsień jego własną siłą, a nie jak szpagat - pomoc masy ciała/grawitacji.


  • 1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pistolet, przysiad na jednej nodze, ból, rozciąganie, wielki, przysiad

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych