Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa i ???pęcherza???

pomoc trening kontuzja help co jest plecy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
bubi

bubi

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Witam. Zaczalem cwiczyc street workout od jakiegos miesiaca. Przerzucilem sie z silowni na ktora uczeszczalem rok czasu. Moj problem dotyczy:

 

-ból kregoslupa zaraz na posladkami (domniemam ze to odcinek ledzwiowy) boli mnie kregoslup a nie miesnie w okolicach tego obszaru, gdy schylam sie lub wstaje z krzesla,lozka itp. bardzo boli nie moge sie wyprostowac gwaltownie tylko pomalutku z przerwami jest to bardzo uciazliwe (dolega mi to odkad zaczalem cwiczyc sw)

 

-drugi problem bol brzucha, gdy zaczalem sie podciagac zaczal mnie bolec brzuch, nie jest to bol typowy np. po przejedzeniu lecz czuje takie ciagniecie i klocie w brzuchu. Mam tak od podciagania na drazku ale domyslam sie ze moje nogi nie sa prawidlowo ulozone jak do podciagania.

 

Dzisiaj o 17 poszedlem na trening i chcialem zrobic wznosy nog na drązku lecz nie moglem. Bardzo bolalo mnie miejsce na zakonczeniu dolnych miesni brzucha (nie wiem czy to miesnie czy to pecherz) dołacze zdjecie i zaznacze dokladnie ten punkt) tak sie stalo po sobotnim treningu tj 30.01.2k16

 

Powie mi ktos jak temu zaradzic pozbyc sie bolu itp? Czy mam sie zglosic do lekarza czy to moze normalne na poczatek jakies cwiczenia lub inne sposoby, chce w koncu zrobic trening miesni brzucha oraz miec zdrowe plecy. DODAM ZE MAM 18 lat.

 

 

~zdjecie skopiowane z google grafika (mniej wiecej zanzaczone na czerwono miejsce)

Załączone pliki


  • 0

#2
bartnick

bartnick

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 95 postów
  • LokalizacjaZąbkowice Śląskie

Witam. Zaczalem cwiczyc street workout od jakiegos miesiaca. Przerzucilem sie z silowni na ktora uczeszczalem rok czasu. Moj problem dotyczy:

 

-ból kregoslupa zaraz na posladkami (domniemam ze to odcinek ledzwiowy) boli mnie kregoslup a nie miesnie w okolicach tego obszaru, gdy schylam sie lub wstaje z krzesla,lozka itp. bardzo boli nie moge sie wyprostowac gwaltownie tylko pomalutku z przerwami jest to bardzo uciazliwe (dolega mi to odkad zaczalem cwiczyc sw)

 

-drugi problem bol brzucha, gdy zaczalem sie podciagac zaczal mnie bolec brzuch, nie jest to bol typowy np. po przejedzeniu lecz czuje takie ciagniecie i klocie w brzuchu. Mam tak od podciagania na drazku ale domyslam sie ze moje nogi nie sa prawidlowo ulozone jak do podciagania.

 

Dzisiaj o 17 poszedlem na trening i chcialem zrobic wznosy nog na drązku lecz nie moglem. Bardzo bolalo mnie miejsce na zakonczeniu dolnych miesni brzucha (nie wiem czy to miesnie czy to pecherz) dołacze zdjecie i zaznacze dokladnie ten punkt) tak sie stalo po sobotnim treningu tj 30.01.2k16

 

Powie mi ktos jak temu zaradzic pozbyc sie bolu itp? Czy mam sie zglosic do lekarza czy to moze normalne na poczatek jakies cwiczenia lub inne sposoby, chce w koncu zrobic trening miesni brzucha oraz miec zdrowe plecy. DODAM ZE MAM 18 lat.

 

 

~zdjecie skopiowane z google grafika (mniej wiecej zanzaczone na czerwono miejsce)

 

Niektóre ćwiczenia na brzuch nie pomagają przy kontuzji kręgosłupa. Pierwszy krok: odpoczynek - Twój organizm potrzebuje regeneracji. Drugi krok: wizyta u lekarza - specjalista musi postawić Ci wstępną diagnozę - jeśli to rwa kulszowa, to tzw. badanie Lasegue'a spotęguje ból w plecach, lekarz przepisze Ci też leki przeciwzapalne, które powinny choć trochę pomóc na początku (niestety u mnie nie dawały rady). Trzeci krok: terapia manualna u fizjoterapeuty - mi pomagała bardziej niż prochy i zastrzyki. Czwarty krok: dokładna diagnostyka - konieczne jest badanie rezonansem, RTG nie wykaże problemów z dyskiem, więc nie ma sensu się naświetlać.

 

Robiłeś martwy ciąg na siłowni? Jeśli jest robiony prawidłowo, to na pewno nie spowodował Twoich problemów, ale jeśli nie zachowywałeś prostych pleców, to mogłeś w ten sposób załatwić sobie kręgosłup.

 

Co do brzucha, to dolegliwości mogą mieć związek z kręgosłupem.


Użytkownik bartnick edytował ten post 03 lutego 2016 - 13:53

  • 0

#3
JPawel

JPawel

    JPawel

  • Redaktor
  • 38 postów

Pierwszy podejżany  -  mięsień biodrowo-lędźwiowy. Przykurczony ciągnie kręgosłup lędźwiowy ku hiperlordozie, stąd ból. Skutek wznosów właśnie, radzę natychmiastowo zaprzestać bo zrobisz sobie poważne kuku. Sugerował bym go rozciągnąć jednak w tak ostrym przypadku nie mogę poradzić nic po za tym co przedmówca. Szukaj dobrego fizjoterapeuty i to czym prędzej.

 

 

 

P.S. Z tego ujęcią wygląda to jak byś miał też sporą koslawość kolan, tym też radzę się zająć bo w przyszłości możesz mieć spoore z nimi problemy. Także migiem do dobrego terapeuty, najlepiej manualnego.


Użytkownik JPawel edytował ten post 03 lutego 2016 - 17:16

  • 0
http://Muscle-Spirit.com - MOJE spojrzenie na Kulturystykę Naturalną i Trening Siłowy

#4
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów

Też nie widzę tu innego, bardziej sensownego rozwiązania niż wizyta u ortopedy. Warto wiedzieć co się dzieje z kręgosłupem żeby zapobiegać takim problemom  w przyszłości. Lekarz zdiagnozuje problem i ewentualnie pokieruje leczeniem, skieruje do fizjoterapeuty. Może zaleci zwyczajnie odpoczynek. Co do bólu w brzuchu może USG jamy brzusznej coś by wskazało. Koszt takiego USG z opisem nie jest specjalnie wielki.


  • 0

#5
Maciekz

Maciekz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 postów
Idź do lekarza kolego. Na forum nikt ci nie postawi diagnozy.

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pomoc, trening, kontuzja, help, co jest, plecy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych