Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan - kompletnie początkujący - Skazany

skazany rozciąganie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1
Narker

Narker

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 37 postów

Witam. Chciałbym poprosić o ewentualne rady jeśli chodzi o plan. Wiek to 16 lat - 51kg/171cm.
Chciałbym zacząć trenować Skazanym. Nabyłem również Rozciąganie odprężone. Moim celem jest na razie wolna progresja w Skazanym, bez szaleństw. Chcę przygotować stawy, kości, ścięgna i być po prostu w przyszłości sprawny i rześki.

Mniej więcej widzę to tak:
Poniedziałek - Rozciąganie Odprężone #1
Wtorek - Pompki, Wznosy, cardio 10 minut
Środa - Wolne
Czwartek - Rozciąganie Odprężone #2
Piątek - Wolne
Sobota - Przysiady, Podciąganie, cardio 10 minut
Niedziela

Przed treningiem zarówno Skazanego i Rozciągania rozgrzewka - 3-5 minut intensywnego cardio, wymachy, skłony, pajacyki.
Po Treningu Skazanego schłodzenie poprzez rozciąganie. Tutaj potrzebuję waszej pomocy. Myślicie, że zestaw z tego filmiku wystarczy jako krótkie rozciąganie po treningu? 

 

Jeśli chodzi o Rozciąganie Odprężone to tutaj przygotuję sobie po prostu dwa zestawy ćwiczeń, które będą mi potrzebne najbardziej.

Dodatkowo codziennie dochodzi rozciąganie barków pod wieczór - wszystko przez skoliozę w ramach rehabilitacji.

To chyba by było na tyle. Czy wszystko jest tutaj okej? Czy plan całego treningu, moje pojęcie o rozgrzewce, rozciąganiu jest w porządku i zapewni mi zdrowe ciało? Proszę o porady.


  • 0

#2
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Co do treningu to się nie wypowiem, bo jedni chwalą skazanego inni nie, a ja nie chcę tutaj żadnych wojen rozpoczynać. Mam małą radę jeżeli chodzi o rozgrzewkę, na początkowym etapie gdy wykonujesz ćwiczenia w miarę proste (w skazanym na początku takie są) to nie potrzebujesz aż tak rozgrzewki, ale potem zaczynają się cięższe ćwiczenia i o kontuzje łatwo, wiem co mówię, bo sam załatwiłem sobie barki, ale na szczęście szybko z tego wyszedłem, ale mniejsza o to, moja rada dla ciebie to żebyś od początku zwracał uwagę na rozgrzewkę i wyrobił sobie taki nawyk 8-10 minut rozgrzewki ze skupieniem się właśnie na barkach, bo to one pracują w większości ćwiczeń i są najbardziej podatne na kontuzje. :)


  • 0

#3
Narker

Narker

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 37 postów

Czyli przez pierwsze kroki wystarczy ogólne rozruszanie?


  • 0

#4
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Tak, ale ja proponuję ci wykonywanie właśnie dłuższej rozgrzewki żeby wyrobić dobre nawyki. Potem dzięki temu będziesz zawsze starał się porządnie rozgrzać przed jakimkolwiek treningiem. :)
  • 0

#5
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Rozgrzewka jakby nie patrzeć to część treningu ;)


  • 0

#6
Narker

Narker

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 37 postów

Dobrze, z tym problemu nie będzie, bo bez rozgrzewki nie czuję, żeby trening był wykonany poprawnie. Taka psychologia :D
Reszta wszystko ok?


  • 0

#7
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Jeśli chcesz kompletne rozciąganie całego ciała po treningu to polecam: CZĘŚĆ I i CZĘŚĆ II.


  • 0

#8
Narker

Narker

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 37 postów
Link nie działa.
Jeszcze jedno pytanie. Według Pawła nie powinno się rozciągać tak, że ciągnie nas obszar z tyłu kolana. Np siad plotkarski. To prawda? Wole przed treningiem rozwiać wszystkie wątpliwości.
  • 0

#9
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Prawda, dlatego odradza np. skłony z wyprostowanymi kolanami (zaleca lekkie ugięcie), tak samo jak przy dzień dobry.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#10
Narker

Narker

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 37 postów

Link od Dom1nus'a już działa. Jak się tym rozciągać? Po treningu robić obie części naraz, czy po prostu przeplatać dwie części?


  • 0

#11
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Link od Dom1nus'a już działa. Jak się tym rozciągać? Po treningu robić obie części naraz, czy po prostu przeplatać dwie części?

 

Rozciąganie po treningu lub w dni nietreningowe, możesz wykonać od razu rozciąganie dolnych i górnych partii w jednej sesji.

Więcej o rozciąganiu (rozciąganie statyczne) poczytasz tu: http://kalistenikapo...48-rozciąganie/


  • 0

#12
Narker

Narker

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 37 postów
Czyli może być tak że po treningu robię zestaw pierwszy i drugi, a zamiast rozciągania odpręzonego w moim planie robie jednego dnia pierwszy a drugiego drugi zestaw? Bo jak patrze na te zestawy to są niezłe i nie różnią się dużo od ćwiczeń Pavla
  • 0

#13
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Nie miałem w ręce książki Pavla o rozciąganiu, ale tak, możesz zamienić rozciąganie odprężone na te co podałem wyżej. I nie musisz tego dzielić na zestawy tylko na jednej sesji (jak wspomniałem wyżej) rozciągnąć nogi i tułów. 


  • 0

#14
Narker

Narker

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 37 postów
I można rozciągać się dwa razy w tygodniu po treningu i dwa razy tak po prostu - razem cztery razy w tygodniu? Nie nastąpi żadne nadmierne rozciągnięcie?

Edit. Ewentualnie będę się rozciągać jedynie po treningu a te dwa dni zamienię ma resety. Jak myślicie?

Użytkownik Narker edytował ten post 27 marca 2016 - 22:48

  • 0

#15
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Nie powinno nic złego się dziać. Jeśli wyrobisz się z regeneracją to będzie okej. 


  • 0

#16
Narker

Narker

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 37 postów
Ale te sesje poniedziałkowe i czwartkowe zamienię jednak na resety a rozciągać się będę tylko po treningu. Wielkie dzięki za pomoc! Sporo mi pomogłeś.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: skazany, rozciąganie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych