Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kalistenika - Biblia dla Januszy

kalistenika biblia skazany trening Paul Wade Janusze program treningowy przejścia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Melquiades1899

Melquiades1899

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Cześć Wam.
Nie tak dawno przeczytałem ''Skazanego...'' Paula Wade'a. Spodobała mi się forma książki - negacja pakowania na siłowni, programy treningowe, przejścia do kolejnych poziomów. Generalnie wszystko ładnie rozplanowane.
Później znalazłem dyskusje na temat tego, czy ów autor faktycznie istnieje. Nie wnikam.

Pytanie brzmi następująco - polecicie książki dla początkujących; z rozpisanymi formami, rodzajami ćwiczeń; wyjaśniające sens kalisteniki; ale przede wszystkim napisane przez autorów ''niefikcyjnych''? Takich, którzy swoją renomą, reputacją odpowiadają za treści w nich ukazane?

Dziękuję za uwagę :)


Użytkownik Melquiades1899 edytował ten post 02 października 2016 - 20:38

  • 0

#2
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

Overcoming gravity s. low

Building the gymnastic body ch.sommer

 

Skazany to dobre źródło wiedzy ale na tym kończą się profity :) Trening schematami skazanego to po prostu strata czasu. Oczywiście zakładam że nie masz potwornej nadwagi i kiedyś się ruszałeś ;)


  • 0

#3
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

Książki Pavla Tsatsouline`a. Co prawda oprócz Nagiego Wojownika nie traktują one stricte o kalistenice, ale jest tam tona wiedzy którą można zastosować równie dobrze do ćwiczeń z masą ciała ;) Na początek Siła dla Ludu i Nagi Wojownik ;)


  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Poza książkami podanymi powyżej mogę polecić książkę Starretta "Bądź sprawny jak Lampart". W zasadzie to po pewnym czasie okaże się, które aspekty treningu Cię najbardziej interesują i wtedy będzie można szukać w konkretnych działach, np. o odżywianiu, biomechanice organizmu (powiązane z fizjoterapeutyką) itp.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kalistenika, biblia, skazany, trening, Paul, Wade, Janusze, program, treningowy, przejścia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych