Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

" Pamiętaj więc, skąd spadłeś, nawróć się i pierwsze czyny podejmij ! " Jezus Chrystus

MOTYWACJA CHRZEŚCIJAŃSKA

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1
Ceglaasty

Ceglaasty

    Wszystko mogę w Chrystusie który mnie umacnia

  • Użytkownik
  • 80 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Wszystko jest w filmie pod spodem. Rozpisywać się nie muszę, ale jedno zdanie ode mnie.

 

Bądź jak KROWA ! 

 

Warto posłuchać od początku do końca :)

 

 

 

 

 


  • 1

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”

-Jan Paweł II

 

 


#2
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Dla mnie to byłoby bardzo spoko pomijając ten niepotrzebny religijny aspekt :) Niezależnie od wyznawanej wiary i boga każdy człowiek powinien zawsze iść ku lepszemu sobie i piąć się do góry. Myślę, że na tym polega istota człowieczeństwa - korzystanie z własnych doświadczeń, błędów, sukcesów - wyciąganie z nich wniosków i ulepszanie swojego życia. Nie robienie tego powoduje sprowadzenie swojego istnienia do stagnacji i egzystencji, a to moim zdaniem zwyczajne marnowanie swojego największego daru :) ZAWSZE trzeba iść do góry! Zgadzam się :)


  • 1

#3
Ceglaasty

Ceglaasty

    Wszystko mogę w Chrystusie który mnie umacnia

  • Użytkownik
  • 80 postów
  • LokalizacjaKoszalin
No tak prawda, ale Ja uwazam ze powinienem dodac moze z tego powodu ze film to sa internetowe rekolekcje adwentowe + Szustak odnosi sie tu do wiary jakze do zycia.
Wszystko co napisales jest racja, ale z mojej strony bym to troche zmodulowal. W skrocie czlowiek powinien piac sie w gore i starac sie stac lepszym - taka mozlwosc daje wiara w kazdym aspekcie zyciowym ( jest to instrukcja na zycie ) bo w dzisiejszych czasach latwo pomylic zlo z dobrem i wmawiane nam jest ze jablko to gruszka. Specjalnie przytoczylem w tym temacie slowa dot. Wiary bo prawda jest taka ze moze to byc jedyny temat dzieki ktoremu ktos moze " poznac " " odkryc " Boga.
  • 0

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”

-Jan Paweł II

 

 


#4
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Wiesz co, to jest temat na długie dyskusje :) Osobiście uważam, że tak jak piszesz - wiara daje instrukcję na życie tylko problem w tym, że wiara daje gotowe instrukcje czego np. ja nie lubię i nie uznaję. Życie według wiary dla mnie jest zwyczajnym pójściem na łatwiznę. Szukanie odpowiedzi na swoje pytania w gotowych przepisach. Myślę, że wartości moralne są ponad wszystkimi religiami, wierzeniami i ideologiami. Mówię oczywiście o tych podstawowych - jak nie zabijaj, nie kradnij, nie rób krzywdy drugiemu człowiekowi itd. I człowiek nie potrzebuje ani wiary, ani religii aby żyć według nich. Natomiast jeśli wybiera takie życie to też w porządku :) Dla mnie liczy się, żeby każdy wybrał sam drogę którą kroczy. Jeśli ktoś chce zgłębiać siebie, świat według własnych wartości i spostrzeżeń to super. Jak ktoś wybiera drogę wiary - też ok. A jak ktoś jabłko myli z gruszką to nie pomoże mu ani allah, ani bóg chrześcijański, ani budda ani żaden inny myśliciel. Sam musi do tego dojść :)


  • 0

#5
Ceglaasty

Ceglaasty

    Wszystko mogę w Chrystusie który mnie umacnia

  • Użytkownik
  • 80 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Właśnie wiem, że to taki temat dlatego niezbyt chciałem go poruszać no, ale parę zdań zawsze można pomiędzy sobą wymienić. W dzisiejszych czasach tym czym kieruje się nasza wiara w ogóle w żadnym stopniu nie jest odbierana przez ludzi z zewnątrz jako pójście na łatwiznę - Najczęściej ludzie mają spaczone zdanie o czymś ponieważ kierowali się wartościami moralnymi. Może akurat TY jesteś człowiekiem świadomym i dla Cb logiczne jest, że np: " nie rób drugiemu co tobie nie miłe ", ale każdy człowiek inaczej spostrzega " dobro " . W Sensie ktoś może mieć nieźle pomieszane te swoje " poglądy " które sam w sobie stworzył i nimi się kieruje. To prawda trzeba dać człowiekowi wolną rękę, ale najczęściej kończy się to bardzo źle. Mogę przytoczyć tutaj postać Hitlera, który przestrzegał swoje wartości moralne które sam stworzył i to była jego droga <- Czy to jest w porządku ? Tak jak napisałeś liczy się dla Cb, aby ktoś wybrał swoją drogę np: moja droga to zabić uchodźców <- ty się z tym nie zgadzasz ? Czemu ? Przecież zgłębiam siebie, według wlasnych wartośći i spostrzeżeń <- napisałeś, że " Super ". Czyli nie miałbyś nić przeciwko bo to są moje wartośći moralne tak ? Człowiek może tak " sobie " zmodulować te wartośći, że dla niego celem życia może być GRZECH i nie każdy jest tak świadomy tego dlatego powinien patrzeć przez filtr zwany wiarą. Siać, siać ... Bo tak naprawdę to człowiek może sobie tak wszystko wmówić i zaargumentować, że w swojej główce będzie uważać zło za dobro. Przecież to jest logiczne, że łatwiej zrobić coś złego niż dobrego, a więc dlaczego wiara jako taka instrukcja na życie i która była 2.000 lat temu odpowiada na 100% pytań w 2015 roku ...Wiara to jest ciągła walka, nieustanne dążenie, przeciąganie liny pomiędzy cnotą, a pokusą. Zawsze mnie zastanawia jedno... Dlaczego ludzie którzy są zapisani w kartotece największych zbrodniarzy świata są ateistami ? A po drugie jeżeli to coś utrzymuje się już 2tysiące lat to musi mieć to jakiś sens. Jeżeli wierzysz masz życie wieczne, dobrze przeżyte życie, dumny ze swojego wykorzystanego czasu i dostajesz życie wiecznie a jeżeli okazalo sie ze nie ma Boga to chociaż wiesz i jesteś swiadomy, że zyles godnie, a jeżeli nie wierzysz to najprawdopodobniej żyłeś chwilą i dla wlasnych korzysci ( egoizm ) i okazało się, że Bóg istnieje idziesz do piekła, tracisz życie wieczne no i wiesz, że twoje życie kierowane było i poprzedzane złem ( najprawdopodobniej ) a jeżeli nie istnieje to jesteś dumny, że nie ma życia wiecznego i tak naprawdę swoje życie przeminęło no niby super bo robiłeś co chciales i miales wolną rękę. I teraz jedno pytanie sie nasuwa co jest bardziej korzystne ? 

 

Wiesz ile ludzi myli jabłko z gruszką czyli zło z dobrem ? Jakby tak patrzeć to każdy z nas jeżeli nie ma perfekcyjnego odnośnika którym jest wiara. Jeżeli byśmy tego odnośnika nie mieli to każdy tworzył by swoje dobro, lepsiejsze dobro, zło i gorsze zło ( WTF ) Pójście na latwizne to tak naprawde SAMEMU bez niczyjej pomocy ustalac wlasne ściezki i samemu ustalasz co jest DLA CIEBIE dobre a zle ... To jest absurd. Jeżeli każdy by tak robił ( i tak robią ) to dochodzi do homoseksualizmu, pedofilstwa i innych gówien ...

To jest egozim jeżeli chodzi o wartosci moralne. Osoba która tym się kieruje patrzy przez pryzmat co mi druga osoba moze dac, ona sama z siebie sie nie oddaje komus dla kogos dobra tylko analizuje co bedzie jezeli ( dla wlasnej korzysci ).   CZLOWIEK GŁUPI tylko nie skorzysta z możliwości uzyskania idealnej odpowiedzi na swoje pytania. Mówisz ze nie pasuje ci szukanie odpowiedzi na swoje pytanie w gotowych przepisach, czyli jeżeli ktoś ci zrobił coś strasznego i masz w swojej główce chęc zabicia go to, to zrobisz ? Bo to jest twój przepis który chodzi ci po główce.  


  • 0

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”

-Jan Paweł II

 

 


#6
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

Jeżeli ktoś bez religii nie jest w stanie dojść do tego że nie można zabić, okraść, zgwałcić itp. To ma nie po kolei w głowie, tyle. Najbardziej wartościowe jest to do czego dojdziemy sami. A te wielkie monoteizmy jak chrześcijaństwo to tylko gotowe przepisy na życie. Jak ktoś chce wg nich żyć to ok, byleby nie wciskał tego innym, bo nie którzy chcą mieć swoje życie w swoich rękach ;) I żeby było jasne, to tylko moje zdanie, nikogo nie atakuje. Wiara to wybór, Ty wierzysz w to, ja wierze w co innego, a ktoś nie wierzy w nic. Ale wartości takie jak nie zabijaj, nie kradnij są ponad religijne i ponad czasowe. Sądzisz że przed przybyciem chrześcijaństwa ludzie mordowali się i gwałcili codziennie i nikt nie wpadł na to że w sumie lepiej by było żyć w zgodzie? ;)

 

Widzisz, piszesz że homoseksualizm to gówno. Ciśniesz na ludzi, którzy Ci nic nie robią. Oto efekt wiary pełnej fałszywego, kłamliwego miłosierdzia. Wiara to perfekcyjny odnośnik? powiedz to ludziom spalonym na stosach, którzy ponieśli tak straszną śmierć w imię twojego perfekcyjnego odnośnika. Naprawdę, masz swoje zdanie i szanuje to, każdy powinien mieć swoje. Ale takie wypowiedzi mnie osłabiają...


Użytkownik Jarowic edytował ten post 19 grudnia 2015 - 15:36

  • 0

#7
Ceglaasty

Ceglaasty

    Wszystko mogę w Chrystusie który mnie umacnia

  • Użytkownik
  • 80 postów
  • LokalizacjaKoszalin

No własnie jakbyśmy mieli patrzeć na teraźniejszość to ludzie nie są wstanie dojść do wielu wniosków, a najlepsze jest to, że tymi wnioskami są " Niby " błahe rzeczy. Podałem takie choć nie są może aż tak bardzo trafne, ale prawda jest taka, że mogę je zastąpić wieloma innymi na poziomie dziennym. Są ponad czasowe mówisz ? Słysząc GŁOS ludzi którzy wymawiają się na temat uchodźców już można zobaczyć, że wcale nie jest dobrym pójście za " głosem  serca " i te ponad czasowe wartości jak widać czas je przypomnieć. 

W dzisiejszych czasach duży % społeczeństwa ( i ten % rośnie ) jakoś nie wpada na pomysł, aby żyć w zgodzie.

 

Nie no luz naprawdę nie uważam tego za ataki i tak dalej. Luźna dyskusja i tyle ;)

 

**

A nawet jeżeli to nie myślmy tutaj o nie krednij czy nie zabijaj. Przytoczmy tutaj inne przykazanie np: nie cudzołóż bądź nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. Proste, dobre jest to LOGICZNA prawda, a ile ludzi ma takie rzeczy totalnie w dupie bo po co podążać wiarą jeżeli to droga na skróty i łatwizna. Czemu wypieramy się czegoś co jest prawdą, dobrem ? Bo ludzie zaczęli podążać za własnymi wartościami moralnymi wymyślając własne w główce reguły i tak powstaje grzech bo to co jest przekazane to jest CNOTA ,a ludzie najcześciej tego nie aprobują  i wtedy powstaje grzech. Bo Cnota jest równowagą zdrowego myślenia/


Użytkownik Ceglaasty edytował ten post 19 grudnia 2015 - 15:49

  • 0

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”

-Jan Paweł II

 

 


#8
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

Na uwagę zasługuje fakt że mnóstwo z tych nie potrafiących żyć w zgodzie ludzi było wychowanych w chrześcijaństwie. Tak jak mówię, chrześcijaństwo wtargnęło do Europy siłą, przed jego przybyciem były tu wspaniałe kultury oparte na czci i szacunku dla natury. Ci ludzie nie znali twojego Boga a mimo to jakoś żyli ;) Dlatego ja osobiście, za próbę ( na szczęście nie udaną ) zniszczenia tych rdzennych kultur, zawszę będę uważał chrześcijaństwo za religie nienawiści i pogardy dla drugiego człowieka, a kościół za organizację zbrodniczą. Wybacz, takie mam zdanie ;)


  • 0

#9
Ceglaasty

Ceglaasty

    Wszystko mogę w Chrystusie który mnie umacnia

  • Użytkownik
  • 80 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Bardzo dobrze napisałeś " Było " wychowanych. Zastanówmy się nad tym skąd i jak dokładnie znasz takich ludzi ? Chodzi mi tu o interpretacje tego co do nas dociera i jak to przeistaczamy w życiu ponieważ wiele ludzi mówi " noo wierze w Boga, ale nie chodze do kościola i nie praktykuje " To już takiego gościa trzeba uważać za natarczywego katola ? Znam wiele osób, które coś tam parsknom " wierze w Boga", ale tak naprawdę to w swoim życiu w żadem kolwiek sposób nie praktykują.. Jeżeli w jakikolwiek mielibyśmy operać się nad takim czymś to musielibyśmy sprawdzić scenariusze zbrodniarzy na świecie ( największych ) a takich było mnóstwo, a żaden z nich kiedy robił okrutne rzeczy nie był chrześcijaninem. 

A weź mi powiedz gdzie u nas jest nienawiśc i pogarda dla drugiego człowieka ? 

Nie no stary tak jak napisalem ( nie wiew czy czytasz ) luzik. Jeżeli chcesz zakończyć dyskuję to wal śmiało. 


  • 0

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”

-Jan Paweł II

 

 


#10
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

Mordowaliście na potęgę, więc pytanie gdzie jest pogarda jest nie na miejscu. A chrystianizacje? Mordowanie pogan, ludzi innej wiary? Palenie na stosach? Kościół jest organizacją o historii skąpanej we krwi niewinnych ludzi, to nie jest opinia, to fakt. A noc św. Bartłomieja? Mord na protestantach, czyli także chrześcijanach. Zabić kogoś kto wierzy w to samo co ja, tylko trochę inaczej. W dodatku spotkało się to z aprobatą ówczesnego kościoła katolickiego.

 

Wiesz, bardzo dziwi mnie twoje podejście. Piszesz że zło jest wynikiem tego że ludzie używają rozumu i myślą sami, a jakby podążali ślepo za wiarą to by było dobrze. I jeszcze nazywasz to pójściem na łatwiznę. Pójściem na łatwiznę jest branie gotowych schematów, ślepa wiara, nie używanie rozumu. Ludzie którzy sami szukają prawdy, nie idą na łatwiznę a podejmują się ciężkiej próby. Ale może warto, bo ich życie będzie należało do nich? Jeśli Ty sam nie potrafisz żyć po swojemu, i potrzebujesz religii i kościoła, żeby prowadzili Cię za rączkę, ponieważ boisz się że jak zaczniesz sam myśleć to zrobisz coś złego, to spoko. Ale wielu ludzi nie traktuje życia jak miksera kuchennego do którego można napisać instrukcje ;P


Użytkownik Jarowic edytował ten post 19 grudnia 2015 - 16:24

  • 0

#11
Ceglaasty

Ceglaasty

    Wszystko mogę w Chrystusie który mnie umacnia

  • Użytkownik
  • 80 postów
  • LokalizacjaKoszalin

"Tak jak mówię, chrześcijaństwo wtargnęło do Europy siłą, przed jego przybyciem były tu wspaniałe kultury oparte na czci i szacunku dla natury. Ci ludzie nie znali twojego Boga a mimo to jakoś żyli" 

Ok,więc tak trochę historii na początek, Chrześcijanie byli prześladowani i mordowani przez pierwsze wieki istnienia Kościoła,dopiero w 313r wydano edykt mediolański i została wprowadzona wolność wyznawania religii Chrześcijańskiej.I potem coraz więcej wiernych przyjmowało wiarę w Chrystusa,i tak się rozprzestrzeniało po dawnym imperium rzymski, wcale nie musiało "wtargnąć" do Europy ponieważ było jej esencją obok greckiej filozofii i prawa rzymskiego które razem wytworzyły na wiele wieków wspaniałą cywilizację łacińską.Nie wiem  czy tę kultury były takie wspaniałe czy nie, wiem natomiast ze były różne plemiona które się nawzajem wyrzynały,jeden wierzył w słońce drugi w księżyc, i ogólnie rzecz biorąc było to zwyczajne barbarzyństwo, dzicz, na którą rzymianie (też poganie) patrzyli krzywym okiem i z lękiem. A to że jakoś żyli,to żyli,w Korei północnej też JAKOŚ żyją...Palenie na stosach? proszę Cię,najczęściej rzucany argument, ciemne średnie wieki itd. ofiary Świętego Oficjum to zaledwie 1%! wszystkich skazańców,a ogólnie rzecz biorąc to warunki więzień Inkwizycji były takie że ludzie sami z siebie głosili herezje by trafić do wiezienia,tak tam dobrze było,wprowadzono też zakaz tortur,możliwość brania świadków na obrone itd. co było wyjątkowe jak na ówczesne czasy.Można lecieć dalej ale po co,jak ktoś zainteresowany niech sobie poszuka.Kościół organizacją skąpaną w krwi,rzuciłeś parę hasełek które równie dobrze mógłby rzucić w stronę neopogaństwa.Typowe podejście osoby o poglądach neopogańskich (Jak mniemam)mówienie o wspaniałych kulturach a jednocześnie pomijanie wyznawania boga wojny i innych krwawych bóstw, może uznasz Azteków za coś wspaniałego a Konkwistadorów za złych Katoli którzy najechali wspaniały ląd Ameryki Południowej? jak tak to weź przypomnij sobie że Aztekowie i inne czołowe cywilizacje jak Inkowie, napadali na mniejsze wioski,kradli męzczyzn,wyrywali serca,potem zdzierali skórę z zamordowanych a wojownicy Azteków brali ciała na "pożywienie" siebie i rodziny. Obrzydlistwo,dalej tak wspaniałe i dobre? ..Mówienie że K.K jest organizacją skąpaną we krwi jest twoją opinią ukierunkowaną nienawiścią do tej "organizacji" a nie rzetelną wiedzą historyczną,bo jak by tak było to byś tak nie rzucał tymi hasłami,tylko podał głębsze fakty.

Na koniec dla innych ale dla Ciebie też polecam krótką,ale dość wyczerpująca i łatwo w czytaniu książeczkę "Czarne karty Kościoła" Vittoria Mesorriego.

 

P.S Co do gotowych schematów, to równie dobrze mogę uznać 2+2=4 za gotowy schemat i szukać czegoś innego, no ale po co? byłoby to głupotą,Przyjmują ten "schemat" ponieważ on jest Prawdą! i tyle.

Jak chcesz dalej dyskutować to na priv, choć i tak nie widzę sensu dalszej dyskusji,bo mamy kompletne inne światy i raczej się nie dogadamy


Użytkownik Ceglaasty edytował ten post 19 grudnia 2015 - 20:46

  • 0

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”

-Jan Paweł II

 

 


#12
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

Owszem, nie dogadamy się. Nie zniosę gadania o chrześcijaństwie jako esencji Europy. Nic chłopie nie wiesz o historii Europy. Zarzucasz wyznawanie krwawego Boga, a przecież sam wyznajesz Boga który najbardziej ze wszystkiego kocha mordowanie i nienawiść, wystarczy poczytać biblie. Prawdą jest, że nienawidzę kościoła, bo jego filozofia jest bardzo prosta, dojść do celu po trupach, a potem miłosierdziem i dobrem bliźniego wytrzeć sobie gębe. 

 

Porównanie do 2+2 świadczy o twoich klapkach na oczach. To że 2 + 2 = 4 można udowodnić. Tego że bardzo miłosierny Bóg zapłodnił dziewicę ( WTF? ) by ta urodziła mu syna który dostał od ojca samobójczą misję ratowania ludzkości udowodnić się nie da, no chyba że potrafisz xD

 

Wiesz, skoro wyznajesz Boga który pochwala zachowanie mężczyzny który oddaje swoje córki tłumowi by ten się nimi zabawiał jak dziwkami, to w sumie nie mam pytań. To rzecz jasna nie jest dzicz, barbarzyństwem to nazwać rzecz niemożliwa.

 

Nie widzę dalszego sensu kontynuowania tej dyskusji. Taka tylko mała rada. Uważaj na jaja, bo wg twoje świętej księgi:

 

Pwt 23:2 Nikt, kto ma zgniecione jądra lub odcięty członek, nie wejdzie do zgromadzenia Pana. 


  • 0

#13
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Że tak się wtrącę. Co do cholery ma wasza dyskusja wspólnego z tematyka tego forum ? To jest forum o sporcie zdrowym stylu życia a przede wszystkim treningu z masą ciała a nie o kłóceniu sie o religię. Takie sprawy to na priv albo na forum poświęconym tej tematyce.
  • 0

#14
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

Ja ze swojej strony zakończyłem dyskusje w tym temacie. Jak coś to zapraszam na priva, chociaż wątpię czy ma to sens.


  • 0

#15
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Temat jest w odpowiednim dziale, wiara daje motywację do treningu, tylko że wiara to nie religia.

Zamiast zacietrzewiać się nad krucjatami i prześladowaniem Kościoła, można poszukać osobistej relacji z Bogiem.

Ewangelicy wierzą, że wiara to przywilej. Na zbawienie nie zasłużysz "dobrymi uczynkami". Jeśli uwierzysz, to masz szczęście, a jeśli nie - twoja strata.

Bóg Cię kocha, ale jeśli przegniesz, może się "odwrócić". W sumie się z tym zgadzam, bo swojego synka kocham nie za to, że jest grzeczny, tylko za to, że jest.

No i jest jeszcze "Zakład Pascala" ;)

https://pl.wikipedia.../Zakład_Pascala


  • 0

#16
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Heh myślę, że Bóg do siebie nie przyjąłby nikogo kto wierzył bo skalkulował sobie to wg zakładu Pascala :D


  • 0

#17
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Prawda jest taka, że ktoś kto wierzy w boga nie wyjdzie na tym na pewno źle ani w przypadku kiedy bóg istnieje ani w przypadku kiedy go nie ma. Tak samo moim zdaniem nie wyjdzie źle człowiek, który nie wierzy w boga ani kiedy go nie ma ani kiedy się okaże, że jest. Jeśli istnieje siła wyższa, która w jakiś tam sposób wszystkim zawiaduje to jak mogłaby skazać na potępienie swoje stworzenie, któremu dała wolną wolę? To trochę tak jakby powiedzieć dziecku: masz wolną rękę rób co chcesz ale jak zrobisz inaczej niż ja chcę to masz przejebane :) Tak czy siak ludzie żyjący w zgodzie z własnym sumieniem i podstawowymi wartościami moralnymi będą mieli wewnętrzny spokój umierając, a co będzie dalej to się i tak każdy przekona ;)
  • 0

#18
Ceglaasty

Ceglaasty

    Wszystko mogę w Chrystusie który mnie umacnia

  • Użytkownik
  • 80 postów
  • LokalizacjaKoszalin
Po tym co napisales wole zakonczyc dyskusje i moze kiedys do niej powrocic jak sie wyedukujesz i staniesz sie swiadomy tego co napisales czyli zaklamanie z powodu braku doswiadczenia i odpowiedniej wiedzy. Chce tez to zakonczyc z powodu takiego ze trzy razy zaprzeczyles sam sobie co mnie bardzo bawi. Uwaznie przeczytaj od A do Z co napisales.

Użytkownik Ceglaasty edytował ten post 20 grudnia 2015 - 02:47

  • 0

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”

-Jan Paweł II

 

 


#19
Ceglaasty

Ceglaasty

    Wszystko mogę w Chrystusie który mnie umacnia

  • Użytkownik
  • 80 postów
  • LokalizacjaKoszalin
Zaklad pascala poruszylem szkoda tylko ze nie czytacie ze zrozumieniem
Tak czy siak to mialbyc temat o tym filmie ktory jest bardzo dobrym motywatorem nie mam zamiaru sie klocic

Użytkownik Ceglaasty edytował ten post 20 grudnia 2015 - 02:42

  • 0

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”

-Jan Paweł II

 

 


#20
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Panowie. Spotkamy się kiedyś np. na tym marszu wzdłuż wybrzeża to pogadamy normalnie :) na forum i przez internet te rozmowy nie mają sensu bo literki każdy odbiera jak chce, a to prowadzi do niepotrzebnych emocji :)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: MOTYWACJA, CHRZEŚCIJAŃSKA

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych