Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pomoc dla Clouda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#61
rafald27

rafald27

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • LokalizacjaSJZ
Tylko ciezar przyczepiony do pasa jesli chcesz sie z nim podciagac, w plecaku zrobisz sobie krzywde zle rozlozenie ciezaru i bedzie cie ciaglo do tylu

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
  • 2

#62
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Cloud najprostsze rozwiązania są z reguły najlepsze. Bierzesz kawałek materiału - na pewno mama Ci coś znajdzie, a jak nie to idziesz do pasmanterii albo krawca i prosisz o jakiś odpad typu 1x1 metra. Robisz naokoło tego kawałka materiału dziury w odstępie co 15-20cm  i przewlekasz przez nie sznurek. Prawie darmowa "sakwa", a do środka wrzucasz co Ci się żywnie podoba i nie martwisz się czy coś się popruje czy nie :)


  • 1

#63
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Siema. Jakie podciąganie preferujecie na budowanie siły ? Wolne czy bardziej dynamiczne ? W Nagim jest napisane żeby wykorzystać jak najwięcej siły trzeba robić wszystko powoli na pełnym napięciu. Po części sie z tym zgadzam, ale myślę że nie do końca jest to prawdziwe. Zauważyłem że ten rodzaj ćwiczenia ( powolny ) jest dobry ruchach pchanych natomiast w ciągnących nie do końca. Gdy chce zrobić pompkę jednorącz szybko wtedy od razu padam na twarz i już nic nie da sie zrobić. Tak samo jest z wyciskaniem- jak sztanga przygniecie Ci klate- już po tobie. W pistoletach jest ten sam motyw. Jeżeli nie zrobię tego powoli to stracę równowagę i wywalę sie w dolnej pozycji. W podciaganiu natomiast jest zupełnie inaczej. Głównie dlatego że zaczynamy od fazy pozytywnej i nie musimy sie martwić tym że nagle stracimy siły w ruchu negatywnym. Próbowałem również obydwóch sposobów- przy robieniu powoli- było ciężej niż jak robiłem szybko ( mówiąc szybko nie mam na myśli bujania sie jak małpa- nogi sztywno wiszą tylko ruchy są bardziej dynamiczne ). Natomiast w ruchach pchanych było zupełnie na odwrót. A wy jaki rodzaj bardziej polecacie ?

PS: Dzieki za wcześniejszą pomoc :)
Merfi- już nie jest mi to potrzebne zobaczyłem dzisiaj filmik jak gościu miał 50 kg w plecaku i nic sie nie rwało ;)
  • 0

#64
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Preferuję takie tempo, jakie jest odpowiednie do zachowania pełnej kontroli nad ćwiczeniem. Dla mnie kluczowe jest robienie krótkich zatrzymań izometryczno-dynamicznych w górnej i dolnej fazie ćwiczenia. Przeważnie wychodzi mi 3-3,5 sekundy na powtórzenie wliczając zatrzymania bez względu na to czy wykonuję schemat czysto siłowy czy też bardziej wytrzymałościowy. W sumie pisałem o tym trochę w ostatnim tekście i nie chcę tego przepisywać, ale dla mnie jest to najbardziej wartościowy sposób wykonywania ćwiczeń.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#65
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Ja robię obecnie wszystko wolno. Z podciągnięciami fakt - też zauważyłem, że jest ciężej utrzymać wolne tempo nie mniej jednak staram się to robić. Robię również te zatrzymania izometryczno-dynamiczne o których pisze Pablo. Dzięki temu mięsień pozostaje pod naprawdę dużym napięciem, a możliwość "oszukania" ruchu staje się praktycznie zerowa. Widać to chociażby po tym, że bez zatrzymań conajmniej podwajam liczbę powtórzeń w danym ćwiczeniu ;)

Generalnie wychodziłoby na to, że im dłużej masz mięsień pod maksymalnym napięciem tym bardziej rozwijasz układ nerwowy. Tak więc jak najwolniejszy czas będzie sprzymierzeńcem w budowaniu siły na pewno.


  • 0

#66
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
No faktycznie jak robisz wolno to jest wszystko czysto siłowo. Bo nawet jak robisz szybkie powtórzenia bez bujania się jak małpa to i tak w jakimś tam stopniu wykorzystuje się siłę rozpędu. Także dalej będę robić tak jak robiłem- czyli powoli :) jeszcze dodam zatrzymania i siła bedzie szła :) dzieki za pomoc :)
  • 0

#67
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Od pewnego czasu zastanawia mnie jedno pytanie. Czy w treningu eksplozywnym korzysta sie również z technik wysokiego napięcia? Nie zamierzam teraz jej trenować bo narazie mam inne cele i sie ich trzymam, ale że powoli budowanie siły i ogólnie treningi siłowe stają się moją pasją na maxa ( do tego stopnia że wystarczy mi sama siła, już mi nie zależy na innych aspektach ;) ) to chciałbym się jak najwięcej o niej dowiedzieć. Niestety nigdzie na necie nie można znaleźć informacji- bynajmniej na polskich stronach a moja znajomość języków obcych jest znikoma dlatego zwracam się z tym pytaniem tutaj :)
  • 0

#68
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Od pewnego czasu zastanawia mnie jedno pytanie. Czy w treningu eksplozywnym korzysta sie również z technik wysokiego napięcia? Nie zamierzam teraz jej trenować bo narazie mam inne cele i sie ich trzymam, ale że powoli budowanie siły i ogólnie treningi siłowe stają się moją pasją na maxa ( do tego stopnia że wystarczy mi sama siła, już mi nie zależy na innych aspektach ;) ) to chciałbym się jak najwięcej o niej dowiedzieć. Niestety nigdzie na necie nie można znaleźć informacji- bynajmniej na polskich stronach a moja znajomość języków obcych jest znikoma dlatego zwracam się z tym pytaniem tutaj :)


W ksiazce "sila dla ludu" jest taka krzywa zwana "Krzywą Hilla" pokazuje ona że: duże napięcie = mała prędkosc a duża prędkosc = male napiecie.
  • 0

#69
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Siema. Wie ktoś jak się nauczyć/ jaka progresja do ćwiczenia- Archer Pull Up/ podciąganie łucznika? :)
  • 0

#70
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Może rób negatywy? Zawsze to jakiś początek i sumie więcej nie trzeba. Podciągnij się, przesuń rękę po drążku i się opuść. Na kółkach chyba byłoby prościej. Sprawdze, nagram i pokażę.
  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#71
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Myślę, że podciąganie z asystą ręcznika będzie dobrą opcją, ewentualnie możesz podciągać się z normalnym rozstawem rąk tylko podczas fazy pozytywnej angażować bardziej jedną rękę i z czasem zwiększać szerokość chwytu aż dojdziesz do pełnych archerów.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#72
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Myślę, że podciąganie z asystą ręcznika będzie dobrą opcją, ewentualnie możesz podciągać się z normalnym rozstawem rąk tylko podczas fazy pozytywnej angażować bardziej jedną rękę i z czasem zwiększać szerokość chwytu aż dojdziesz do pełnych archerów.


Jak z asystą to im niżej trzymasz jedną rękę tym.bardziej pracuje druga. Szerzej jest podobnie.
  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#73
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Właśnie o to mi chodziło w tej progresji ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#74
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Ok. Podciąganie z asysta ręcznika robiłem już wcześniej, staram się go co jakiś czas łapać coraz niżej. Myślę że to jest jedna z lepszych progresji bo można stopniowo manipulować obciążeniem. Tylko na jaką odległość ma być zawieszony ten ręcznik od reki która sie podciągam normalnie ? Do tej pory robiłem w ten sposób że ręką którą trzymam drążek łapałem na szer. barków a ręcznik zawieszałem troche szerzej niż szer. barków. I robić to podchwytem czy raczej nachwytem ? Do tej pory robiłem podchwytem :)
  • 0

#75
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Ja łucznika robiłbym nachwytem.
  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#76
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

jeżeli chodzi o OAP to dla mnie podchwyt jest cięższy. 


  • 0

#77
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Co do ręcznika to możesz wypróbować standardową szerokość chwytu, sądzę że jak opanujesz podciągnięcia z asystą końcówki ręcznika to archery nie będą stanowiły już wyzwania. Przynajmniej ja tak miałem, pomocne też były podciągnięcia nierówne, ale nie doprowadziły mnie bezpośrednio do archerów.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#78
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Siema. Co sadzicie o połączeniu smarowania gwintów i treningu 5x5. Niedawno moim największym priorytetem było podciąganie i chciałem dojść do 20kgx5. Zależy mi jeszcze na pompkach jednorącz i pistoletach. Do tej pory w metodzie smarowania gwintów robiłem podciąganie i pompki. Pistolety wykonywałem troche inna metodą. Aktualnie chce zamienić troche moje priorytety i dać podciąganie na dalszy plan. Głównym powodem tego postepowania jest to że pompki jednorącz wychodzą mi już coraz lepiej, i chciałbym jak najszybciej je opanować. Najlepszą progresja jaką do tej pory robiłem jest pompka izometryczna. Polega ona na tym że w pozycji leżącej pchamy na jakieś 50% naszych możliwości. Mi to bardzo pomogło i dalej będę to wykonywał. W tym ćwiczeniu liczy się jak największy czas spędzony w tej pozycji w ciągu dnia. Wiec smarowanie najbardziej sie do tego nada. Natomiast z pistoletami jest tragedia. I właśnie dlatego chce je wcisnąć do smarowania żeby poprawić technikę, bo jak narazie są to pseudo pistolety a nie pistolety ;)
Wtedy podciąganie pójdzie na dalszy plan ale myślę że również progres będzie dobry bo 5x5 jest to również dobry system.

Mój plan wyglądał by mniej więcej tak:
Pn- Sb- smarowanie- pistolety+ pompka jednorącz
Niedziela- 5x5 podciąganie- 15 kg- albo jednorącz z asysta ręcznika ( oczywiście chodzi o system w którym dochodzimy do 5x5 a nie że robimy 5x5 )

Myślę że w podciąganiu osiągnę swój cel bo jak dojde do 5x5 w podciąganiu z 15 kg ( aktualnie 5 razy ) to również poprawie swojego swój wynik z 20 kg ( aktualnie 2 razy )

Opłaca się coś takiego robić czy zbyt komplikuje wszystko niepotrzebnie i wyjdzie z tego lipa ? :)
Sorry za filozofowanie ale taki już jestem że sto pomysłów naraz i ciągle coś zmieniam. Męczące to.. :/
  • 0

#79
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Możesz spróbować połączyć te metody, ale nie jestem pewien co z tego wyjdzie. Były już pomysły łączenia smarowania gwintów z 5x5 i przeważnie ten pomysł odradzałem. Lepiej się skupić na którejś z nich, a jeśli już chcesz to połączyć to zadbaj o to, by ilość dni treningowych przeznaczona na każdą z nich była identyczna. Osobiście robiłbym też wszystkie 3 ćwiczenia w obydwu metodach aby wykluczyć możliwość dysproporcji.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#80
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Słuchaj - weź ty normalnie ułóż sobie plan 2x5 konkretnie pod siłę i rób te pistolety w negatywach. Przy 2x5 możesz zrobić nawet trening codziennie i zobaczysz jak szybko przybędzie krzepy :) Taka moja rada!


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych