Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pomoc dla Clouda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#41
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Kombinuj, kombinuj - tak naprawdę metod jest wiele aby dojść do celu, często wystarcza wyobraźnia i wiedza opierająca się na podstawie podstaw ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#42
Rucik

Rucik

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 103 postów

Mi swego czasu w nauce pistoletów pomogło utrzymywanie dolnej pozycji. Po prostu przysiad, po czym wysuwasz jedna nogę do przodu i trzymasz równowagę. Mi do tej pory zdarzy się polecieć na tyłek ale zazwyczaj zrobię kilka pod rząd, a zanim ćwiczyłem pozycję dolną to na lewej nodze non stop traciłem równowagę.


  • 1

#43
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Właśnie pytałem sie o te ćwiczenie :) na pewno jest przydatne bo faktycznie ciężko jest utrzymać równowagę :) dlatego pistolet z obciazeniem góruje na zwykłym przysiadem z obciazeniem. Bynajmniej dla mnie :)
  • 0

#44
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Pytanie 4:

Jest jakaś różnica pomiędzy wykonywaniem L- Sita na poręczach a na drążku? :)

Przyznam szczerze że nie chce mi się latać za każdym razem do kuchni żeby robic L- Sita na krzesłach. Tak się składa że drążek mam w pokoju i mógłbym wtedy wykonywać coś w rodzaju smarowania gwintów:)
  • 0

#45
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

rób na ziemi. wersja najtrudniejsza :)


  • 0

#46
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Narazie nie dam rady na ziemi :) ja ledwo trzymam 15 sec na poręczach i drążku:) ogólnie w tym pytaniu chodziło o to czy jakos inaczej mięśnie mięśnie pracują- zwłaszcza chodzi o brzuch bo wiadomo że robiąc na drążku praktycznie żadnej pracy nie wykonuje triceps ani klata :)
  • 0

#47
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

W zwisie na drążku dodatkowo aktywujesz mięśnie międzyżebrowe więc warto jest to robić na drążku. Mimo wszystko polecam dążyć do poziomki na podłodze ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#48
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Na drążku to już jest L-Hang i jest łatwiejszy moim zdaniem niż L-sit na podłodze czy też na poręczach.


  • 0

#49
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Pytanie 5:

Co sadzicie o tym planie:

Pon. 5x5
Podciaganie taktyczne
Pompki jednorącz z asysta
Pistolety podparte
Mostek
Dolna pozycja pistoletu ( 5 serii maks )

Sr.
To samo tylko 2x5

Pt.
To samo co w pon.

Dodam jeszcze że stosuje zatrzymania dynamiczno izometryczne. Wygląda to w ten sposób: podciaganie: z pełnego wyprostu podciągam sie do połowy i zatrzymuje się na 5 sec po czym podciąga sie głową nad drążek i również wytrzymuje 5 sec po opuszczam sie do połowy wytrzumuje znowu 5 sec i po tem opuszczam sie do pełnego zwisu. Tak samo jest w pompkach. W pistoletach wygląda to tak że schodzę tak nisko żeby ledwo dotykać pośladkami podwyższenia wytrzymuje w tej pozycji 5 sec i wracam do góry. W mostkach robię zatrzymanie izometryczne tylko w górnej pozycji również na 5 sec.

Te wszystkie ćwiczenia będą wykonywane w obwodach. Przerwa pomiędzy obwodami minuta a pomiędzy ćwiczeniami na oko. Tutaj nie zależy mi żeby się męczyć tylko oszczędzić na czasie i dlatego nie będę zwracał uwagi tak na przerwy.

Co sadzicie o takiej opcji ? :)
  • 0

#50
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Siema. Prawie cały czas trenuje i praktycznie nie opuszczam żadnych sesji. Od pewnego czasu czuje że nie ma siły już trenować i że jest to robione tak na pół gwizdka. Pomyślałem sobie żeby zrobić sobie tydzień przerwy od treningu siłowego, i z powrotem wrócić. Nigdy nie robiłem czegoś takiego, nawet po skończeniu planu treningowego- od razu cisnąłem z nowym. Jak myślicie taka przerwa pomoże mi lepiej sie zregenerować czy spadnie mi siła od tego tygodnia bezczynności. Oczywiście że jest przerwa od treningu siłowego to nie znaczy że będzie przerwa od sportu całkowicie. Mam zamiar robić w tym czasie, crawling, resety różnego rodzaju, bieganie, rozciąganie. :)
  • 0

#51
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Na pewno Ci pomoże. Ja po każdym cyklu (5tygodni) robię tydzień przerwy od wszelkich treningów i przez cały czas (2 lata) miałem progres (miałem bo teraz mam przymusową przerwę). Także odpuść trening siłowy na tydzień, ewentualnie lekka aktywność i wrócisz z pełną mocą do treningów ( ja po 3-4 dniach przerwy już nie mogę się doczekać i planuję jak ten nowy cykl będzie wyglądał ;) )


  • 0

#52
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Ok to robię tydzień przerwy. Nie można cały czas zapieprzać trzeba dać ciału troche odpoczynku :) Chociaż ciężko bd wytrzymać aż tydzień bez treningu :)
  • 0

#53
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

bieganie też odpusc. lekkie resety i rozciąganie tylko wystarczą 


  • 0

#54
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Ja zrobiłem taką przerwę po długim czasie i bardzo dużo mi dała :) nie masz się co martwić tylko odpocznij!
  • 0

#55
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

Taki odpoczynek jest bardzo wskazany i po całym roku regularnych treningów może trwać nawet do 6 tygodni (moim zdaniem przesada), ma to pozwolić na pełne zregenerowanie się organizmu po wyczerpującym roku treningowym. Nie oznacza to, że masz nic nie robić. Wskazany jest ruch ale bez treningu siłowego, jak już ktoś napisał lekkie resety, rekreacyjne bieganie czy pływanie. W perspektywie wieloletniego treningu takie przerwy są bardzo ważne i przy profesjonalnym układaniu treningu mają miejsce w każdym makrocyklu. Żeby ta przerwa nie była taka długa można zrobić ich kilka w ciągu roku po jednym tygodniu (np co kwartał lub co mezocykl) co moim zdaniem jest dużo lepsze bo organizm na bieżąco wypoczywa no i nie ma aż takiego spadku formy jak po miesiącu restu.


  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#56
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Ostatnio wpadłem na pewien pomysł. Z racji tego że nie mam obciążenia a bardzo chciałbym bić swoje rekordy w podciaganiu i dipsach z obciążeniem a że ciężar kosztuje więc postanowiłem wykorzystać to co już mam. Na podwórku leży pełno cegłówek. Sprawdziłem ile średnio ważą- wyszło ok 4 kg. Czyli wystarczy że bym wrzucił 8 cegłówek do plecaka i miałbym ok 30 kg ! 30 kg obciążenia za free gdzie musiałbym płacić ponad 100 zł. I te 30 kg to jest dla mnie naprawdę sporo i zanim podciągnę sie z tym chociaż raz to już zarobię na jakiś tam niewielki ciężarek. Tylko problem jest w tym że cegłówki to nie talerze od sztangi i nie mają w sobie dziur żebym mógł przełożyć przez nie sznurek. Jedyną opcją jest wsadzenie do plecaka. I pytanie czy plecak sie nie porwie przy takich ciężarach ? :) z góry dzieki za pomoc :)
  • 0

#57
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Przez każdy otwór plecaka przełóż pas i podwieś ;)


  • 0

#58
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów

Przez każdy otwór plecaka przełóż pas i podwieś ;)


Ok czyli mam gwarancje że się nie porwie jak tak zrobię ? :)
  • 0

#59
Dave'

Dave'

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Swego czasu za małolata robiąc sztangę wierciłem dziury na środku cegły i służyła jako obciążenie, więc nie widze problemu zrobić to samo i przeciągnąć kawałek węża i po problemie. Szkoda plecaka, przy 30 kg może być problem że zamiast obciązenia kupisz nowy plecak :)


  • 0

#60
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Mój plecak dźwigał 20 kg w postaci talerzy. Jak przełożysz przez 2 szelki i rączkę równomiernie to nie powinno się nic spruć. 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych