Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pomoc dla Clouda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#21
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
A tak po za tym

" Sport ma łączyć a nie dzielić " ;)
  • 1

#22
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

 

 

To ja nie wiem gdzie ty SW widziałeś, ale chyba zabłądziłeś na youtubach na filmikach początkujących XD Zapraszam Cię do zapoznania się z Fanpage którego link jest poniżej, i powtórz jeszcze raz, to co powiedziałeś o krzywych figurach w SW to jest polski zawodnik, bo już nie chciałem wymyślnie wyszukiwaś koksów z SW na YT obejrzyj proszę parę jego filmików. Swoją drogą ciekaw jestem do jakiego poziomu w figurach dojdziesz ty i ciekawe czy też nie będziesz miał z początku bananów, prostowanie fronta do perfekcji może zająć nawet kilka lat:)

 

Brak hollow, nogi zawyżone w full planche, waga tyłem baz hollow w lekkim bananku. Ten gość robi perfekcyjne planche, najlepsze jakie widziałem -> https://www.facebook...henics/timeline

 

A moją formą się nie przejmuj. 'Biegam sobie obok, no bo widzę, że tu nie ma się już o co ścigać :)'

 

 

 

 

Co do medrano i kalisteniki, to on bardziej też idzie w street workout

 

A ja uważam, że Medrano to model i nic więcej.


  • 0

#23
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Przyznam, że koleś konkretny, robi idealnie prostego fronta, ale przy większości planche garbi się jak cholera. Moim zdaniem, piter robi naprawdę dobrą robotę i jak dla mnie to jeden z lepszych gości reprezentujących nasz kraj, 35 HSPU za jednym podejściem, sądzę, że wielu czegoś takiego nie dokona, moim zdaniem figury ma prawidłowe.

Co do medrano to też się po części zgodzę, bo to postać do reklam itp


  • 0

#24
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Ten 'garb' to hollow ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#25
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Wydaje się jednak przesadzony, dla mnie prawdziwe planche jest proste jak stół, bo w tym całym hollow nie wygląda moim zdaniem tak widowiskowo.. dla mnie prawdziwe wygląda tak jak to

https://upload.wikim.../ba/Planche.jpg


  • 1

#26
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Baza to rozumiem, ale bez przesady... Jakie ma znaczenie w dążeniu np. do muscle upa czy ktoś zrobi 10 czy 20 podciągnięć? Nie mówiąc o tym, że dojście do 20 podciągnięć może zająć dłużej niż samo wejście siłowe. Baza siłowa a wyczyny wytrzymałościowe to 2 różne rzeczy. Ja np. teraz ponad wszystko stawiam muscle upa i handstand oraz wejście do niego z tucked planche i nie widzę sensu katowania się seriami podciągnięć czy pompek, to by mnie tylko spowolniło w dążeniu do celu.

IMHO baza to podstawa zapewniająca zapas do tego, żeby po
1) szybciej opanować trudniejsze elementy takie jak figury
2) ochronić ciało przed niepotrzenymi kontuzjami
3) mieć zapas siły aby wykonywać wszystko nieskazitelnie technicznie.

Wyobraź sobie dwóch gości. Jeden ćwiczy muscle upa mając bardzo mocną bazę w postaci siły i wytrzymałości, która pozwala mu z łatwością zrobić 30 podciągnięć i 30 dipów. Drugi podciąga się maksymalnie 10 razy i robi 10 dipów. Pierwszy ma tyle zapasu siły i wytrzymałości, że może skupić się na technice i poprawnym wykonywaniu ćwiczenia, a do tego nie ma obawy, że nagle w trakcie ruchu ręka mu się zatrzęsie z braku siły i przypierdzieli np. podbródkiem w drążek. Do tego pierwszy ma tyle siły i wytrzymałości, że nauczy się tego poprawnego muscle upa w 2-3 miesiące (tak strzelam). Drugi gościu już na wejściu nie ma wystarczająco dużo zapasu siły i wytrzymałości więc gdzieś będzie musiał oszukać na technice bo inaczej zwyczajnie tego nie zrobi. Do tego u niego może dojść do wyżej opisanej kontuzji. Do tego mając tak mało zapasu będzie szybko puchł i trening do zrobienia oszukanego techniczne muscle upa zajmie mu 6 miesięcy. Moim zdaniem taka jest różnica.

Można mówić o tym, że "baza" nie ma takiego znaczenia ale powyżej pewnego poziomu. Moim zdaniem na pewno jest duża różnica pomiędzy 10 czy 20 podciągnięciami  :)


Użytkownik Merfi84 edytował ten post 30 listopada 2015 - 11:20

  • 1

#27
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL
Moim zdaniem na pewno jest duża różnica pomiędzy 10 czy 20 podciągnięciami  :)

 

W sile ? Żadna. Poza tym w MU liczy się jak najwyższe podciągnięcie, możesz do brody 20x się podciągać a na MU nie mieć szans. Ale oczywiście moje zdanie nic dla Ciebie nie będzie znaczyło to dam link od prosów ile oni uważają, że wystarczy umieć by uczyć się MU.

 

Pierwszy ma tyle zapasu siły i wytrzymałości, że może skupić się na technice i poprawnym wykonywaniu ćwiczenia, a do tego nie ma obawy, że nagle w trakcie ruchu ręka mu się zatrzęsie z braku siły i przypierdzieli np. podbródkiem w drążek. Do tego pierwszy ma tyle siły i wytrzymałości, że nauczy się tego poprawnego muscle upa w 2-3 miesiące (tak strzelam).

 

Jak ktoś przy MU miałby uderzyć podbródkiem w drążek to raczej z braku techniki. Robi 10 poprawnych podciągnięć i przy próbie MU mu się ręka zatrzęsie, ocb ?

 

Mając baze jak z filmiku, to parę treningów na technikę i wspieranie wchodzi.A ty tu piszesz o jakichś 6 miesiącach przy bazie 10 podciągnięć, widać masz pojęcie o czym mówisz i piszesz z doświadczenia :D Także proszę Cię, o ile w tematach odżywianie można się kłócić bo to temat rzeka to tu proszę o nie wprowadzanie w błąd. Do MU technicznego wcale nie trzeba siły, to tak jakby do wspierania wychwytem kazać robić ludziom cholera wie jaką baze jak to robią dzieci 7 letnie. Gdzieś nawet na gimnastykach czytałem - ten Newcio trener pisał, że robi 10 podciągnięć, 8 wspierań a filmik z jego skillem i bazą można zobaczyć u nich na stronie, jakby ktoś krzyknął, że gość ma słabą 'bazę' bo się ino 10 razy podciągnie to jest szalony :D


  • 0

#28
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Dzięki za filmik :) Nie nie kłócę się i tak jak napisałem "strzelałem" z czasami bo nie mam doświadczenia w tej kwestii. Opisałem tylko co myślę na temat "bazy" i dlaczego jak dla mnie jest ona istotna i ważna z punktu wykonywania cięższych ćwiczeń :) Wyobrażam sobie, że skoro w zwykłym podciąganiu ruchami nóg można strasznie oszukać technikę to w takich muscle upach tymbardziej. No ale masz rację - nie znam się na tym. Nie mniej jednak dalej wydaje mi się, że jest różnica w 10 i 20 pompkach chociażby pod względem wytrzymałości mięśni co niewątpliwie będzie przekładało się na łatwość zrobienia muscle up czy serii muscle up no ale mogę się mylić. :)


  • 0

#29
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Ano pompki to co innego. Podciąganie bardziej bym zrównał do dipów. 20 pompek to owszem słaba baza do MU, raczej większość początkujących będzie w stanie tyle zrobić.

 

No tak, przy podciąganiu ruchami nóg się oszukuje, w MU ruch nóg jest po prostu ruchem MU :P Można robić oczywiście bez nóg bazując na mega eksplozywnym podciągnięciu jednak progresywnie najpierw uczy się takiego jak na filmiku wyżej i stopniowo zmniejsza się wpływ podciągnięcia nóg. Następnie można się uczyć tzw. 'sloła' ale to już zupełnie inny dużo wyższy poziom od tych pierwszych dwóch wersji.


  • 0

#30
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Większość początkujących zrobi 20? :( Aż wstyd się przyznawać wtedy jaki jestem obecnie dalej słaby po prawie 6 miesiącach ćwiczeń. Generalnie jestem z pompkami na kroku 3 czyli tzw. damskie. 3 serie po 30 mniej więcej. Myślę, że 10 zwykłych pompek bym trzasnął ale 20 to na pewno nieosiągalna teraz liczba (dziś spróbuję i zobaczę ile zrobię z ciekawości). Ostatnio jak próbowałem diamentowe to zrobiłem 5 więc też za dobrze nie jest.. ehhh żeby praca nad ciałem była łatwiejsza :P :P :P 


  • 0

#31
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Nic się nie stanie jak do 'bazy' włączymy skin the cata czy tuck fronta :)


  • 0

#32
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Pytanie nr 2 ;) :

Aktualnie wykonuje przysiady na jednej nodze podparte. Moim celem jest opanować pełny pistolet a po tem 5x5 nim. Ostatnio skończyłem robic progresje na krześle. Problem polega w tym że nie mogę znaleźć teraz odpowiedniego przedmiotu. Albo znajdę mniejsze o 5 cm i to praktycznie nie robi różnicy albo tak niskie że ledwo robię jedno powtórzenie. I tutaj podsunął mi sie jeden pomysl. Podczas robienia pistoletów w ostatnim tygodniu zauważyłem mój 7 kg talerz od sztangi ( pozostałość siłowni mojego kuzyna. Gdzieś miałem jeszcze jedna ale gdzieś się zapodziała:/ ) i pomyślałem czemu by z nim nie spróbować. Dzisiaj spróbowałem wykonać kilka powt i musze powiedzieć że jest bardzo ciężko. Zrobiłem tylko jedno powtórzenie ale na pełnej spinie. Myślę że z 3-4 powt bym zrobił ( a akurat takie ćwiczenia szukałem żeby zrobić tylko tyle powt ). Po za tym jest to prostsze niż szukanie coraz to niższego przedmiotu. Z czasem bym sobie załatwił więcej obciążenia. Wystarczy naładować wiadro cegłówkami i jest kilka kilo więcej ;)
I tutaj jest pytanie:

Czy takie postepowanie pozwoli mi opanować pełne pistolety czy będę tylko potrafił ćwiczyć w takim zakresie ruchu ? Albo może spróbować całkiem innej progresji. Co o tym sądzicie?

Z góry dzieki za pomoc :)
  • 0

#33
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Nie masz książek w domu ? :P Ustawiasz stos i siadasz, łatwa i przyjemna regulacja.


  • 0

#34
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
" Dzisiaj spróbowałem wykonać kilka powt i musze powiedzieć że jest bardzo ciężko. Zrobiłem tylko jedno powtórzenie ale na pełnej spinie "

Hahaha :D specjalnie zostawie to tak jak jest i nie będę edytować, chociaż mógłbym to zrobić ale nie mogę z tego :D nie ma to jak pisać na szybkiego bez chwili namysłu :D

Co do tych książek. Faktycznie dobra opcja na pewno spróbuje. Chociaż korci mnie do tego ciężaru. Normalnie jak dzisiaj zrobiłem tennprzysiad z ciężarem poczułem sie jak Adam Raw xd tylko sie boje że przyzwyczaje sie do takiego zakresu ruchu i po tem nie będę mógł zejść w siadach o cm niżej:p i że stane sie nie funkcjonalnym klocem :P
  • 0

#35
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Spróbuj negatywów.


  • 0

#36
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Negatywy w sumie mogą być dobre. Przy podciaganiu działają to przy przysiadach też powinny. Ale czy progresować systemem 5x5 w negatywach czy jakis inny system wybrac ? I ile powinien trwać minimum ruch negatywny ?
  • 0

#37
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Wg różnych źródeł minimum 4 sekundy. Osobiście byłbym za pięcioma.


  • 0

#38
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Też tak myślałem że 5 sec :) to będę robił 5x5 w ten sposób. Gdy już nie będę w stanie opuszczać sie 5 sec przerywam ćwiczenie i tak z treningu na trening będę starał się robić coraz więcej negatywów:) swoja drogą. Próbował już ktoś tej metody ? Jak tak to napiszczcie czy zadziałało w nauce pistoletów :)
  • 0

#39
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Negatywy fajna sprawa, ale łatwo z nimi przesadzić. A nawet jak będziesz je robił z głową to i tak możesz mieć problemy ze stawami, bo po prostu działa na nie dużo większe przeciążenie w takiej sytuacji. Nie neguję, tylko uprzedzam o ewentualnych minusach takiego postępowania - w Twoim przypadku nie powinny wystąpić bo generalnie do pełnego pistoletu nie dzieli Cię tak wiele, gorzej jak ktoś po zwykłych przysiadach porywa się na pełne negatywy pistoletów.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#40
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Pablo a co myslisz o dodaniu jeszcze cwiczenia po negatywach. Polega one na tym że schodzisz na sam dół na dwóch nogach po tem wyciągasz jedna noge do przodu i starasz się jak najdłużej ustać na drugiej nodze. Było te ćwiczenie w książce " Nagi wojownik " . W sumie też mógłbym to połączyć- Robię ruch negatywny, gdy jestem na samym dole zatrzymuje sie na kilka sec po tem wstaje na dwóch i powtarzam to drugą. Podobno takie zatrzymania izometryczne potrafią zwiększyć siłę. Czy juz zaczynam wydziwiać? :D
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych