Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Parallettes - niskie równoległe poręcze

parallettes niskie równoległe poręcze handstand bars handstand l-sit v-sit

6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Vegeta26

Vegeta26

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • LokalizacjaPłock
Cześć,
 
Mój brat pracował w warsztacie stolarskim i za namową stworzył dla mnie parallettki - niskie równoległe poręcze. 
Zastanawiam się czy ktoś z forum nie byłby zainteresowany zakupem tego jakże cennego przyrządu gimnastycznego. 
Drewniana konstrukcja zapewnia pewny chwyt. Zaletą jest również fakt, że parallettki można rozmontować i przewozić w dogodny sposób bez zajmowania zbędnego miejsca.
Parę danych technicznych :
 
Średnica uchwytu : 38mm 
Wysokość od ziemi : 30cm
Długość uchwytu : 45cm

Załączone pliki

  • Załączony plik  tak1.jpg   89,1 KB   79 Ilość pobrań
  • Załączony plik  tak3.jpg   81,4 KB   77 Ilość pobrań
  • Załączony plik  tak4.jpg   77,13 KB   73 Ilość pobrań
  • Załączony plik  tak2.jpg   95,08 KB   75 Ilość pobrań
  • Załączony plik  tak5.jpg   65,1 KB   85 Ilość pobrań
  • Załączony plik  tak7.jpg   62,28 KB   83 Ilość pobrań

  • 0

#2
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów
Hmmm sam pracuję w stolarni i patrząc na projekt wydaje się fajny, ale mam kilka pytań:
<br />1. Jaka jest grubość płyty pionowej? Czy jest to standardowa 12-18 czy może 20? Niby mała różnica ale w stabilizacji będzie na sporą korzyść.
<br />2. Jak jest mocowana podstawka do siebie z dołu? Na zwykłe wkręty czy może w inny sposób bo przy lekko źle rozłożonym ciężarze żeby się nie złożyło.
<br />3. I z czysto technicznego punktu sprawdziłbym wytrzymałość pod różnym kątem bo będzie sporo pytań pewnie.
<br />PS. Jeśli chce sprzedawać to dobrym pomysłem byłoby zrobienie regulowanej wysokości( 2-3 sztuki dodatkowych pionowych części), może i długość oraz szerokość uchwytu.
<br />Ale pomysł sam w sobie fajny. Nie będę robił konkurencji ale na pewno pomysł "pożyczę" dla siebie:D postaram się też wstawić jak będą gotowe.
<br />
  • 0

#3
Vegeta26

Vegeta26

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • LokalizacjaPłock

Hmmm sam pracuję w stolarni i patrząc na projekt wydaje się fajny, ale mam kilka pytań:
<br />1. Jaka jest grubość płyty pionowej? Czy jest to standardowa 12-18 czy może 20? Niby mała różnica ale w stabilizacji będzie na sporą korzyść.
<br />2. Jak jest mocowana podstawka do siebie z dołu? Na zwykłe wkręty czy może w inny sposób bo przy lekko źle rozłożonym ciężarze żeby się nie złożyło.
<br />3. I z czysto technicznego punktu sprawdziłbym wytrzymałość pod różnym kątem bo będzie sporo pytań pewnie.
<br />PS. Jeśli chce sprzedawać to dobrym pomysłem byłoby zrobienie regulowanej wysokości( 2-3 sztuki dodatkowych pionowych części), może i długość oraz szerokość uchwytu.
<br />Ale pomysł sam w sobie fajny. Nie będę robił konkurencji ale na pewno pomysł "pożyczę" dla siebie:D postaram się też wstawić jak będą gotowe.
<br />

 

Ze względu na przeznaczenie parallettek postawiliśmy przede wszystkim na bezpieczeństwo, wykonane są profesjonalnie, bez żadnych wkrętów.

1. Sklejka klejona grubość - 3cm 

2. Są to bardzo wytrzymałe śruby młotkowe, które świetnie łączą boki z podstawami i uniemożliwiają jakikolwiek niepożądany ruch

3. Jeżeli chodzić o wytrzymałość, ćwiczę na nich już od pół roku, mogę na jednej bez problemu stanąć obydwiema nogami i jest absolutnie stabilna

4. Jako, że robił je dla mnie nie było takiej potrzeby by robić rożne wysokości, natomiast jeżeli będzie zainteresowanie to nie ma problemu, istnieje taka możliwość zrobienia regulowanych

5. Fajnie! Wstawiaj :)


  • 0

#4
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów
Panowie mam nadzieję, że nie chcecie prowadzić sprzedaży własnych produktów na forum ? gdyż jest to zabronione i temat zostanie usunięty.
  • 0

#5
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów

Panowie mam nadzieję, że nie chcecie prowadzić sprzedaży własnych produktów na forum ? gdyż jest to zabronione i temat zostanie usunięty.




Nie w żadnym wypadku z mojej strony, po prostu widząc ciekawy projekt zainteresowałem się nim stąd moje pytania.
Do autora. Fajny pomysł z taką grubością, u siebie musiałbym skręcić 2 płyty, jako że robię w płycie wiórowej. Chyba, że zrobić w drewnie. Co do śrub, dopiero potem o nich pomyślałem a do tego można dołożyć długie kołki.
No to ten teges pomysł jest więc po powrocie z urlopu zabieram się do pracy :D
  • 0

#6
Vegeta26

Vegeta26

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • LokalizacjaPłock

Panowie mam nadzieję, że nie chcecie prowadzić sprzedaży własnych produktów na forum ? gdyż jest to zabronione i temat zostanie usunięty.

 

 

Nie to było moim celem. Chciałem zobaczyć czy uczestnicy forum będą zainteresowani paralletkami. Ewentualnie w jaki sposób można polepszyć mój projekt.


  • 0

#7
goral1001

goral1001

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów

Odkopuję kotleta;P

Temat z poręczami umarł śmiercią naturalną ?


  • 0



Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: parallettes, niskie, równoległe, poręcze, handstand bars, handstand, l-sit, v-sit

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych