Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dziennik dipsiarza!:D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
506 odpowiedzi w tym temacie

#1
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Siemaneczko, wpadłem na spontaniczny pomysł założenia takiego oto dziennika:D 

Zaczynamy!

Typ: trening partyjny, siłowy, 6 razy w tygodniu

Staż 7 miesięcy

Rekordy:

Podciąganie- 22 nachwytem

dipy-31
pompki- 71
pełne HSPU-4

opanowane skille:
L-sit
V-sit
Muscle up
tuck planche
Staddle back lever
planche na ugiętych rękach

Dzisiejszy workout przyznam, że był meega solidny i jestem z niego zadowolony:)
w nieco ponad 2 godzinki:

100 trzyczwarych HSPU (schodzę prawie na sam dół) w 13 seriach
100 tuckplanche pushups na poręczach w 10 seriach
130 pompek diamentowych w 10 seriach
60 archer pushups w 5 seriach
100 pompek szerokich w 5 seriach
120 bench dips w 10 seriach

= łącznie 610 powtórzeń dosyć trudnych ćwiczeń, mięśnie miały jeszcze ok 30% zapas sił więc nie trenowałem do upadku mięśniowego i jestem bardzo zadowolony:)

Generalnie dziś było nastawienie: Trening główny- barki i triceps, trening asystujący-klatka

Wkrótce jakieś zdjęcia i może filmiki :)

Pozdro! :D

 


Użytkownik Dipsiarz edytował ten post 25 sierpnia 2015 - 21:47

  • 2

#2
Neo

Neo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 42 postów

Fajne skille opanowane, jakie masz kolejne w planach ?

 

Trening naładowany solidnie, musisz mieć niezłe połączenie siły i wytrzymałości żeby to wszystko zrobić.

 

Powodzenia!


  • 0

#3
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Do końca roku na pewno postaram się o front levera i spiczagę, :D w następnej kolejności chciałbym opanować full planche, hollow back, close to imposible i tiger bends :)) no i przede wszystkim takim moim celem jest zwiększenie ilości HSPU:) no i podciąganie ... :P bo 22 razy z masą ciała niby jest ok ale fajnie by było podciągnąć się 22 razy ale z obciążeniem 10 kg a póki co daję radę 13 :P rzadko schodzę poniżej 10 serii w ćwiczeniach, a jeśli już schodzę to dokładam większą liczbę powtórzeń :P obciążenia używam jedynie przy podciąganiu i dipach, ostatnio przerzuciłem się z 6,25 kg na 10 kg i sam się zdziwiłem, że daję radę niemal tak samo jak z mniejszym obciążeniem. 


  • 0

#4
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Liczby konkretne, ciśnij dalej i nie przetrenuj się. Rekordy i skille też spoko. Co do tego obciążenia, to robiłeś pewnie sporo czasu 6,25kg i dopóki nie zwiększyłeś to nie wiedziałeś, że z 10kg masz tyle samo siły. Progressować trzeba cały czas :P Jeśli 6,25kg było za lekkie i 10kg robiło się tak samo to znaczy, że już dawno powinieneś robić z 10kg :) Też często robiłem jednym ciężarem bardzo długi czas i myślałem, że jak dołożę to nie dam rady i bez sensu, a jak dołożyłem to okazało się, że jest tak samo łatwo jak z poprzednim ciężarem, który był mniejszy :P


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#5
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Dziś rest day sobie zrobiłem bo coś mnie jedna strona dolnych pleców ciągnie i to dosyć mocno a że dziś brzuch i nogi to sobie odpuściłem aby nie pogłębić, jutro najwyżej nogi przytrenuję i zobaczę jak plecy będą się miały, bo jednak takich rzeczy nie ignoruję bo się nauczyłem, że nie warto :D 

Sw96, właśnie nie ćwiczyłem jakoś meega długo z 6,25kg tak z miesiąc :D ale nie zjeżdżałem z liczby powtórzeń tylko robiłem 
8 powt nachwyt, 8 powt podchwyt, 8 powt szeroki nachwyt, 8 powt wąski podchwyt, 8 powt do karku i 8 powt jedna ręka nachwyt druga podchwyt i takie 2 cykle i dwa cykle po 7 co daje w sumie coś koło 180 powt. ale zawsze zostawało tak 25-30% sił więc do 230 mogłem dobijać ale to już by był upadek mięśniowy.. myslę, żeby poćwiczyć półtora-2 miesiące z tymi 10 kg a potem zwiększyć do 14 :D myślę, że trochę zbyt długo trenowałem bez obciążenia i to trochę był błąd :D


  • 0

#6
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Problem z lędźwiami nadal mam ale dziś nie wytrzymałem i poszedłem się trochę popodciągać, porobić MU itp i ku mojemu ogromnemu zdziwnieniu zrobiłem flagę :D może jeszcze nie perfekcyjną ale zrobiłem, wcześniej nie próbowałem się przy tym podciągać jedną ręką :D brakuje mi jakiś 20 cm do pełnego poziomu, w staddle wychodzi raczej ok, na dniach postaram się o jakieś zdj :P 

Jutro ruszę normalnie z ćwiczeniami ale chyba bez dodatkowego obciążenia, aby nie podrażnić kontuzji :D


  • 0

#7
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Kontuzja puściła,  rok szkolny się zaczął, przede mną 2LO, plan lekcji zwalony na maxxa, dziś 4 okienka przed wfem, więc postanowiliśmy z kolegom wykorzystać ten czas na siłowni :D dziś środa więc robiłem nogi i brzuch. Siłka nie rozpieszcza bo brakuje normalnego drążka, jest jeden taki 170 cm ale to za mało..

10 serii po 10 wznosów prostych nóg do pozycji L na stojaku do dipów
10 serii po 8 wycieraczek
5 serii po 10 skrętów tułowia w pozycji brzuszka z hantlą 20 kg
6 serii po 8 martwego ciągu z obciążeniem 70 kg (na razie bez szaleństw, Sw96, zainspirował mnie do wykonywania tego ćwiczenia xd)
6 serii po 8 rozjazdów w przód na kółku (takim do podłogi XD)
5 serii po 20 przysiadów
5 serii po 15 przysiadów z hantlą 20 kg
6-7 serii ( nie pamiętam dokładnie po 20 wspięć na palce na jednej noce (6-7 serii na nogę)

Do tego liczne muscle upy, L-sit, brzuski na drążku itp, nie liczyłem tego wszystkiego bo za dużo tego było, po prostu ćwiczyłem...

To dopiero pierwsza część treningu, dalej mieliśmy 2 wfy no i nasz wfista postanowił, że "rozrusza nas po wakacjach" więc zrobiłem jeszcze
1,5 km biegu
20 wyrzutów nóg w tył
20 wyrzutów nóg na przemian w tył
10 pompek (  XD  )
15 przysiadów,
30 wykroków
3 sprinty po 60 m
i jeszcze trochę ćwiczeń, też nie spamiętałem wszystkiego..

Także spodziewam się jutro zakwasów, głównie na nogach xd


  • 0

#8
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Dziś o dziwno nie miałem nie wiadomo jakich zakwasów :D 

Czwartek a więc dzień pleców :D 

Niestety nie mogłem poćwiczyć dziś z obciążeniem podciągania ale i tak było nieźle

nachwyt, podchwyt, szeroki nachwyt, wąski podchwyt, do karku i jedna ręka nachwyt, druga podchwyt, każde po 8 powt i zrobiłem 3 takie cykle co daje 144 podciągnięcia łącznie.
5 serii po 10 australian pullups bardzo wąskim nachwytem 
5 serii po 7 martwego ciągu (70 kg)
5 serii po 12 rozjazdów na kółku

Z treningu jestem bardzo zadowolony, calutkie plecy przećwiczone od A do Z i czuję, że trening był solidny:)
 


  • 0

#9
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Dziś kolejny trening, ukierunkowany na klatkę i barki wykonany choć taki lżejszy:) jest progress w wytrzymałości i sile w dipach, po 15 jeszcze nigdy nie próbowałem :P
10 serii po 15 dipów
5 serii po 20 bench dips
10 serii po 15 pompek diamentowych
ii ćwiczenie co prawda z maszyny na siłowni bo ściąganie drążka w dół ( na triceps) wydaje się być dobrym ćwiczeniem w drodze do imposible dips i siłowego muscleupa :D zrobiłem tego 5 serii po 10 :)

Trening w coś koło 45-55 minut :D


Użytkownik Dipsiarz edytował ten post 04 września 2015 - 19:27

  • 0

#10
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Dziś godzinny trening w deszczu :P podciąganie z obciążeniem 2 klasyczne cykle po 7 i jeden bez obciążenia = 126 podciągnięć + 6 serii scalpula pullups po 5 co daje nieco ponad 150 podciągnięć :) Sobotni trening nóg i brzucha odpuściłem bo zakwasy po środzie jeszcze nie zeszły xD


  • 0

#11
MarekBania92

MarekBania92

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • LokalizacjaJZ represent
To sa mikrouszkodzenia nie zakwasy :) kwas mlekowy uchodzi z mięśni do 4godzin po treningu :) wiem ze kazdy mówi zakwasy aczkolwiek żadne zakwasy to nie są. Pozdro i wytrwałości w treningach jak i w nauce.
  • 0

#12
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Wiem, wiem, po prostu tak się przyjęło, że się mówi:)) każdy wie o co chodzi :P

Dziś przyszła do mnie paczka, koszulka widoczna w załączniku:>> pierwsza paczka z 2, w drugiej niespodzianka xd będzie za tydzień :P 

Dziś workout 10 serii po 8 (3/4) HSPU 
10 serii po 12 dipów
10 serii po 15 pompek diamentowych
10 serii po 15 pompek zwykłych
10 serii po 20 bench dips

 

Załączone pliki


  • 1

#13
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Lydka chudziutka :)

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#14
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Właśnie miałem o coś podobnego pytać - rozwinięte łydki to zapewne kwestia treningu oraz diety? Pytam, bo z tego co widzę, bardzo ciężko jest sprawić, by łydki nabrały rozmiarów. A może to tylko kwestia czasu i sumiennego treningu? :)


  • 0

#15
RadzioSW

RadzioSW

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 121 postów
  • LokalizacjaKostrzyn nad Odrą

jeżeli chcesz  żeby łyda nabrała rozmiarów, musiałbyś robić 'ciężkie' powtórzenia, na moje łydki to działało :)


  • 1

#16
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Powadzi, taka perspektywa, nie jestem bocianem :D nogi też robię, łydki średnio widoczne ale u mnie w rodzinie każdy ma łydki dosyć grube a nie kształtne z przodu, ja podobnie, pomimo robienia na nie sporej liczby ćwiczeń :P nie zwróciłem uwagi ale faktycznie wyszły jak patyki xd

Edit: na dniach wrzucę jakieś foto całościowe aby nogi było też normalnie widać a nie tak jak tu xd


Użytkownik Dipsiarz edytował ten post 08 września 2015 - 19:43

  • 0

#17
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Hihi :)
No na tym zdjeciu widac jakbys mial kilka ladnych cm wiecej w ramieniu niz lydce :)

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#18
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Kolejny workout odhaczony:)

Trening brzucha i nóg. W sumie jestem z niego nawet zadowolony

10 serii po 10 wznosów prostych nóg do lsita w zwisie
10 serii po 8 wycieraczek
5 serii po 20 skrętów tułowia w "półbrzuszku" z hantlą 20 kg
5 serii po 20 brzuszków skośnych
5 serii po 20 brzuszków z boksem hantelkami 2,5 kg

17 serii po 20 przysiadów
5 serii po 12 syzyfków ( fajne ćwiczenie)
10 serii po 20 wspięć na palce na jednej nodze

fajnie, że udało się zrobić tyle przysiadów i wspięć, 25% sił zostało 

W załącznikach zdjęcia nóg, widoczny jest zarys 3 mięśni na udzie ale na zdj tego nie widać, może trochę na tym co jedna noga jest XD, ogólnie nogi to mój konik, jakoś ciężko mi je wytrenować, uda jeszcze jak Cię mogę ale łydki meeega ciężko... Wiem, że szału nie robią, ale ćwiczę je podobnie jak i pozostałe partie ciała a ostatnio zwracam na nie coraz większą uwagę :)

Edit: Zrobił bym więcej czegoś na nogi typu side leg raises czy coś takiego ale nauki mam trochę i muszę odpuścić.. Mam nadzieję, że nie macie mnie już za takiego co żaby w stawie dziobem łowi XD

Załączone pliki


Użytkownik Dipsiarz edytował ten post 09 września 2015 - 21:47

  • 0

#19
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Dziś kolejny workout:3 
tradycyjnie plecy-bicek xd no może z jedną zmianą... podciąganie eksplozywne:))

Podciąganie... nachwyt,pochwyt,szeroki nachwyt, wąski podchwyt, do karku i jedna ręka nachwyt druga podchwyt i takie 2 cykle po 8 powt. i jeden po 7 powt.
Australian pullups- 6 serii po 10 ale drążek do klatki a był zawieszony bardzo nisko, co więc nie było takie łatwe :P
Martwy ciąg 70kg- 6 serii po 8 
Rozjazdy na kółku w przód 6 serii po 12

Cóż.. jestem zadowolony z treningu :D jakoś tak byłem dziś przepełniony energią, nie wiem czemu:D nawet nogi po wczoraju i brzuch nie bolały, co jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem:D Cały trening trwał nieco ponad godzinkę, więc tempo było naprawdę fajne, mogłem się w sumie bardziej "skatować" bo zostało mi jeszcze ze 40% sił, ale do kolegi szedłem więc odpuściłem:)

Ogólnie ustaliłem sobie nieco inną charakterystykę treningu:)

pon- Trening ciężki, siłowy na plecy i biceps (Bez prostowników grzbietu i lędźwi ale nacisk na najszersze grzbietu, czworoboczne i biceps- to tak pokrótce)
wt- Trening ciężki, siłowy na barki, średni na klatkę ( Nacisk bardziej na barki i triceps, ale klata też dosyć mocno angażowana)
śr- Trening średni, wytrzymałościowy na brzuch i ciężki, siłowy na nogi 
czw- trening dynamiczny, wręcz eksplozywny, (nacisk na prostowniki grzbietu, lędźwie, nieco mniej ale też intensywnie biceps, najszersze grzbietu i czworoboczne)
Pt- Trening ciężki, siłowy na klatkę, średni na barki 
sob- Trening ciężki, siłowy na brzuch, średni na nogi

W sumie wszystkie treningi są ciężkie ale poprostu staram się raz w tygodniu potrenować partię jak najmocniej, a drugi trening na tą partię jest dopełniający tak jak by wcześniej ćwiczyłem treningami 60% pierwszy i 60% drugi a teraz jade 80% pierwszy a 55%-60% drugi:) wydaje się to dobrą opcją bo odczuwam przyrost siły:)


  • 0

#20
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Dziś kolejny workout :D Znów jakoś ponadprzeciętnie dużo siły miałem:D
Wykonałem:

15 serii po 15 dipów co daje 225 dipów (zrobione w pół godz)
3 serie (bo więcej nie zdążyłem) ściągania drążka (na triceps) w dół po 13 powt. (wiem, ćwiczenie na maszynie ale wydaje się być pomocne przy nauce MU i impossible dips:)
10 serii po 15 pompek diamentowych
10 serii po 15 pompek z dodatkowym zakresem ruchu
parę serii po 20 bench dips 

Szczerze jestem bardzo pozytywnie zaskoczony dipami, robiłem je dokładnie, nie oszukując z zakresem ruchu a czułem, że bez problemu mógłbym strzelić jeszcze 5 serii po 15:D

Trening udany:3
 


Użytkownik Dipsiarz edytował ten post 12 września 2015 - 00:41

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych