Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dziennik dipsiarza!:D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
506 odpowiedzi w tym temacie

#501
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Treningi prowadzę wg. własnej metody, która opiera się na "ćwiczeniu dominującym" na danym treningu (5 serii czysto siłowych ciężarem którym mogę wykonać przynajmniej 3-4 powtórzenia) plus 5 serii nieco mniejszym ciężarem (powiedzmy o 10 kg) potem pozostałe ćwiczenia. Ogólnie od najtrudniejszego do najłatwiejszego. Pozwala to w pełni wykorzystać potencjał mięśni. Oczywiście na początku solidna rozgrzewka, w tym przynajmniej 3 serie rozgrzewkowe w tym ćwiczeniu dominującym tylko po prostu z mniejszym ciężarem:) Efekty? średnio po 4 tygodniach z tych 3-4 powtórzeń dochodzę do 7-8 w serii w 5 tygodniu dokładam 10 kg i od nowa:) Metoda trenuje nie tylko mięśnie ale i układ nerwowy, jeżeli często powtarzasz jakiś ruch to coraz lepiej Ci wychodzi:)
Obecnie ćwiczę schematem
pn: flaga+barki
wt: plecy
śr: klatka
czw: nogi + brzuch
pt: ręce (tutaj żadnego izolowania, wyciskanie francuski, uginanie na biceps na pasach trx z masą własnego ciała itp)
sob: klatka+barki
Niedz: plecy + nogi

Przy czym treningi w sob. i niedz. są nieco lżejsze od pozostałych:)

Ogólnie starszego brata też wciągnąłem w ćwiczenia i ćwiczymy sobie:) 
Dzisiejszy trening nóg i pleców:
Martwy ciąg 100 kg 5x7
Martwy ciąg sumo 100 kg 3x7
Przysiady z zarzutu (bo nie mam stojaka żeby odłożyć sztangę, więc zarzucam na klatkę, wyciskam i kładę na kark) 70 kg 7x12 
Wykroki 50kg 3x20
Trochę skakanki do tego:) 
Ogólnie nie mieści mi się na sztangę więcej jak 100 kg więc robię takim ciężarem w soboty i niedziele zazwyczaj, bo nie zawsze mogę iść na siłownię :) Przysiady tylko z 70 kg, bo po martwym ciągu jest dosyć ciężko poprawnie zarzucić większy ciężar.. Ogólnie ostatnio trenuję z kulturystą z 18 letnim stażem aczkolwiek, ja nie idę w stronę kulturystyki:)

Co do dipów to jest to moje ostatnie ćwiczenie w treningu na klatkę, nie robię ich siłowo, bo robię po 15 z przerwami po jakieś 30-45s 5-7 serii. Nadal je lubię i ćwiczyłem je trochę z obciążeniem to tam z tego co pamiętam +40 kg ale jakoś wolę je robić bez obciążenia:)


  • 0

#502
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

W ogóle nie odpoczywasz?


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#503
Guest_RussianBear_*

Guest_RussianBear_*
  • Gość
Rób najpierw przysiady a pozniej martwe ciagi, w tej koljnosci.
Przysiad to bardziej wymagajace cwiczenie pod wzgledem techniki.

Chyba ze martwy bedziesz robil na niskich powtorzeniach, duzym ciezarze to martwy pierwszy.
  • 0

#504
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Pablo1, raz na jakiś czas robię sobie dzień lub dwa wolnego, ale zazwyczaj zmniejszam intensywność i objętość na niektórych treningach i zauważyłem, że w moim wypadku to bardziej "ożywia" mięśnie niż klasyczny odpoczynek.

RussianBear, w zasadzie tylko w niedzielę robię martwy z przysiadami, takto robię te ćwiczenia na oddzielnych treningach, te 70 kg w przysiadzie to stosunkowo nie duży ciężar i technika nie ucieka mi w nim po martwym ciągu :) Nie mniej jednak dzięki za radę:) spróbuję tak jak mówisz następnym razem :)

Dziś trening flagi- godzinka plus w tym trochę stania na rękach
potem trochę wyciskania żołnierskiego po 70kg, 65kg i 60kg, serii nie liczyłem ale było ich dosyć sporo
dodatkowo 4 szybkie serie wyciskań hantlami 25 kg z przerwami >30s po 8 powt

Wykonuję też hspu, ale dziś z niego zrezygnowałem:)


  • 0

#505
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Przypomnisz może jak wyglądają Twoje treningi flagi oraz na jakim aktualnie jesteś etapie?


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#506
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów
nie jest zbyt skomplikowany:) po prostu wykonywanie flagi na drabinkach. Solidna rozgrzewka, i flagi z wybicia raz na jedna raz na druga strone, w pierwszych probach to tylko straddle i flaga z ugietymi nogami jakies 5s hold w celu "dogrzania" miesni. Potem juz tylko pelna flaga z wybicia i hold 5-10s raz na jedna raz na druga strone po 4-5 razy na strone, potem air walking we fladze, ktory nie zawsze jeszcze mi dobrze wychodzi ale notuje liniowy progres w tej kwestii po air walkingu kilka holdow w straddlu i przechodze do stania na rekach:)
  • 1

#507
Guest_RussianBear_*

Guest_RussianBear_*
  • Gość

Dipsiarz, żyjesz jeszcze? :]


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych