Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Prawidłowy przysiad?

przysiad

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Bobcio

Bobcio

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

Siema, ćwiczyłem dzisiaj w salonie i robiłem przysiady wspomagane wg. Skazanego, gdy nagle wszedł brat, który od ponad roku trenuje regularnie na siłowni i stwierdził że nie robi się w ten sposób przysiadów bo mogę sobie stawy zniszczyć. Wade mówi nam że przysiad jest wtedy kiedy tyłkiem dotykamy łydek, natomiast wszędzie na necie opisy przysiadów mówią że "Przysiad wykonujemy do momentu w którym nogi osiągną w kolanie mniej więcej kąt prosty."

Jak jest na prawdę?


  • 0

#2
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Wg mnie powinno robić się przysiad w pełnym zakresie ruchu w celu uniknięcia skracania mięśni, ale niech się wypowie ktoś mądrzejszy, bo chętnie się upewnię. 


  • 0

#3
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Przysiad z ciezarek to cos innego niz przysiad z masa ciala.
Oczywiscie na poczatku nalezy poglebiac glebokosc przysiadu, az bedziemy w stanie tylkiem szurnac o ziemie.

Ludzie z silowni niech robia tak jak spece od silowni mowia. My mamy inne zasady

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 2

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#4
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie
Zawsze robię jak najgłębsze, czy to z własną masą, czy ze sztangą na plecach i nic mi się jeszcze nie stało. Zawsze pełen zakres ruchu.

  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#5
Kooneer

Kooneer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • LokalizacjaZabrze

Na którymś z blogów kalistenicznych czytałem, że w momencie, gdy mamy kat prosty w kolanach to na kolana pada NAJWIĘKSZE obciążenie.
Mam: http://kalisteniczny...nie-tylko_2452/


  • 0

#6
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Kooneer, ja również tak słyszałem, możesz mieć racje :) Co do przysiadów to pełen zakres ruchu, do samego dołu, plecy staraj się mieć proste, a co do pistoletów "przysiadów na jednej nodze" nieważne na jakim poziomie jesteś weź zaczep jakiś ręcznik o hak czy cokolwiek żeby się złapać i ucz się robić przysiad na jednej nodze pochylony do tyłu tzn, tyłek troszkę do tyłu leci, żeby kolana nie wychodziły przed palce i dlatego trzymasz się np. ręcznika i uczysz tego ruchu :)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: przysiad

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych