Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

co dalej z HSPU?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21
rafał35

rafał35

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 80 postów
Próbuj z nogami na blacie w kuchni i tak się zbliż do szafek żebyś miał kąt prosty między nogami a korpusem to zobaczysz jak ciężko jest ta pozycję utrzymać i pompki wcale nie są takie proste jak przy prostym tułowiu z nogami wysoko . To inny ruch jest jednak . Na mnie działało .
  • 0

#22
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Pablo jeszcze ostatnie pytanie w tym temacie. Ja oczywiście zajrzę do Skazanego ale ten konsolidacyjny to chyba ma być krótszy niż typowe smarowanie? Była tu już kiedyś o tym mowa


  • 0

#23
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Nie za bardzo wiem co rozumiesz pod pojęciem "krótszy". Podchodzisz do ściany po kilkanaście razy dziennie na przestrzeni całego dnia i wykonujesz po jednym czy ewentualnie po dwa idealne powtórzenia, przy czym nie powinieneś się przy tym zmęczyć. Zatem pojedyncza "sesja" będzie faktycznie nieco krótsza od tej ze "Smarowania gwintów", bo wg. tej metody powinieneś robić serie po 5-6 powtórzeń na przestrzeni całego dnia. Jeśli chodzi o długość cyklu to myślę że będą one podobne, Wade pisał żeby wykonywać taki trening przez około 3 tygodnie, po czym spróbować wykonać kilka powtórzeń w jednej serii. 


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#24
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

O długość cyklu właśnie mi chodziło, dzięki!


  • 0

#25
Majchrzal

Majchrzal

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 118 postów

Dipsiarz co kto lubi :D. Każdy jest inny :). Mi jednak drogę do HSPU otworzyły dopiero pike push ups, dlatego gorąco je polecam :D


  • 0

#26
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Zacznij trenować pompki od ziemi do podwyższenia, zwiększaj po trochu wysokość na której dajesz nogi to raz, druga sprawa musisz wzmocnić barki, rób pompki hinduskie lub A, stój na rękach w oparciu. Dobrze by było również byś potrenował dipy, np. 5x5, potem dodaj obciążenie byś urósł troszkę w sile.  Następna sprawa to "Smarowanie gwintów", jak ogarniesz te pompki co Ci mówię to już na pewno na spokojnie zrobisz jedną czy dwie pompki w oparciu o ścianę i zawsze po rozgrzewce możesz zrobić jedną lub dwie a potem kontynuować trening ;p


  • 0

#27
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Dzięki panowie! Stałem długi czas przy ścianie zanim zacząłem w ogóle myśleć o hspu. Teraz raczej to odpuszczę bo szkoda mi tracić siłę. Wiele już mi po prostu samo stanie nie daje i wolę za to walnąć 1 lub 2 hspu Jestem już na treningu konsolidacyjnym o którym pisał Pablo i powiem, że jest już o wiele lepiej. Wczoraj zrobiłem przez cały dzień 8 full hspu dzisiaj już 2 i idzie coraz swobodniej, Dziękuję za tak intensywny odzew! HSPU to moje ulubione ćwiczenie (oprócz podciąganka) więc chcę je dopracować tak dobrze jak tylko się da (w dalszej perspektywie zmiana ustawienia rąk oraz na poręczach) a w związku z tym nie chcę wrzucać za dużo innych. Jak to mówią-jedno a dobrze


  • 0

#28
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

ja robiłem pike push ups na podpórkach do pompek żeby zakres był większy (stopy jak najbliżej dłoni). 3x3 codziennie przed treningiem pod dwóch tygodniach hspu z jednego skoczyło do 3.Teraz wogule tego nie trenuję i zrobię 6 także baza jest pomocna :) Pamiętaj żeby robić brzuchem do ściany :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych