Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

co dalej z HSPU?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Wiem, że temat w sumie już był ale odświeżę sprawę nieco. No więc po jakimś czasie jestem w stanie zrobić pełne HSPU w oparciu o ścianę. Na "świeżych" rękach jedną zrobię spokojnie ale więcej nie da rady. Czyli stagnacja. Jest tu jakiś fan HSPU, który jakimś sposobem zwiększył ilość powtórzeń? B) Chętnie obcykam sposób na dalszy progres w tym kierunku. Jedyne co mi przychodzi do głowy to smarowanie gwintów pod to ale na tym etapie 1 powtórzenie to dla mnie max więc nie chcę przeciążać, może coś innego wchodziło by w grę. Z góry dzięki za sugestie!


  • 0

#2
Hedgehog

Hedgehog

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów

Pompki z nogami na podwyższeniu próbowałeś?


  • 0

#3
eGzu

eGzu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 160 postów

Dokładnie, możesz robić pompki z nogami opartymi o ścianę i w miarę progresu nogi ustawiasz co raz wyżej, aż dojdziesz do pełnego HSPU. Nie mam doświadczenia, ale wiedzę czerpię z tego co tutaj wczytam, lub wypytam :)

Czy negatywy będą dobre w tym przypadku?


  • 0

#4
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Nie robię tego od jakiegoś czasu ale z doświadczenia wiem, że jest to inny ruch niż pełne hspu. To raczej nie jest kwestia wzmocnienia barków (raczej) tylko chyba wzrostu siły w tym konkretnym ruchu a do tego potrzebuję zastosować jakąś konkretną metodę tym niemniej dzięki za odp.!

p.s. ja doszedłem do pełnego hspu, chcę robić po parę powtórzeń bo na razie jest max 1


  • 0

#5
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Możesz próbować wykonywać HSPU na przestrzeni całego dnia. Co jakiś czas podchodź do ściany (najlepiej około co 30-60 minut, ale oczywiście nie trzeba się trzymać zegarka) i rób jedno idealne powtórzenie. Sęk w tym aby ostatnie powtórzenie danego dnia było tak idealne jak to pierwsze z rana, dlatego jeśli odczuwasz przy jakiejś próbie zmęczenie to znaczy że wykonałeś zbyt dużą liczbę HSPU danego dnia. Jest to metoda podobna do "Smarowania gwintów" z tą różnicą, że nie robisz serii po kilka powtórzeń tylko po jednym idealnym. Wade opisywał podobny schemat w pierwszym tomie "Skazanego na trening" i nazwał go treningiem konsolidacyjnym o ile mnie pamięć nie myli.

 

W każdym razie powyższy sposób spowoduje, że układ nerwowy przystosuje się do tego ruchu i w niedługim czasie powinieneś wykonać parę powtórzeń w serii. Nie zapominaj też że HSPU to zaawansowane ćwiczenie i dodanie choćby jednego powtórzenia do swojego maksa jest sporym wyczynem, a progres nie zawsze trzeba odnotowywać pod względem dodanej liczby powtórzeń. 

 

Swoją drogą to gratulacje że opanowałeś pełne HSPU, śledziłem Twój dziennik gdy zmagałeś się z tym ruchem.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#6
Majchrzal

Majchrzal

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 118 postów

Remix ja zwiększyłem ilość powtórzeń z HPSU robiąc pompki zwyczajne na poręczach do pompek oraz przez 2 tygodnie zamiast HPSU w piątek na barki robiłem HPSU w pompkach w kształcie ,, A " ( ustawiasz sie jak do normalnych pompek, a następnie nogi dostawiasz bliżej rąk, żeby Twoje ciało kształtem przypominało tą literę A). U mnie zaowocowało to bardzo dobrym progresem, ponieważ z ilości powtórzeń, która wynosiła 1 teraz robię po 5-7 :)


  • 0

#7
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

dzięki! Właśnie o coś takiego mi chodziło! :D  W sumie już zacząłem tak robić :rolleyes: gdyż dzień bez hspu budzi we mnie irracjonalne obawy, że już nie umiem hehe no w psychice są takie różne fiksacje :D Na razie robię to HSPU przy ścianie z bananem zapewne ale i tak jestem zadowolony. Dnia w którym zrobiłem to pierwszy raz nie zapomnę do końca życia :D


  • 0

#8
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Remix ja zwiększyłem ilość powtórzeń z HPSU robiąc pompki zwyczajne na poręczach do pompek oraz przez 2 tygodnie zamiast HPSU w piątek na barki robiłem HPSU w pompkach w kształcie ,, A " ( ustawiasz sie jak do normalnych pompek, a następnie nogi dostawiasz bliżej rąk, żeby Twoje ciało kształtem przypominało tą literę A). U mnie zaowocowało to bardzo dobrym progresem, ponieważ z ilości powtórzeń, która wynosiła 1 teraz robię po 5-7 :)

o kurde! Ciekawe. muszę sprawdzić na sobie. dzięki!


  • 0

#9
Majchrzal

Majchrzal

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 118 postów

Ja jestem w 100% zadowolony z siebie :D


  • 0

#10
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
Czyli pike push ups. Pisałam o tym i wklejałam link :P
  • 0

#11
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Dzięki Justy ale to było mi potrzebne do dojścia do pierwszego pełnego HSPU (nawet robiłem trochę pików), teraz już koncentruję się na samym hspu choć trening robię na pół-pompki bo nie dam rady jeszcze z pełnym zejściem zrobić całego porządnego treningu


  • 0

#12
Majchrzal

Majchrzal

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 118 postów

Półpomki Remix mało dają, sam robiłem wcześniej według skazanego, robiłem po 10 pół=pompek, a max 2 hpsu :P. Pike push ups lepiej mnie wprowadziły do pełnego hspu :)


  • 0

#13
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Czy ja wiem? Smarowaniem gwintów w półpompkach takich (różne kombinacje, zmiana wysokości, częstotliwości itd.) doszedłem do hspu w 5 tygodni. Faktem jest, że nigdy nie robiłem dużo pików. Musiałbym spróbować. A trening robię teraz z pół hspu bo tak jak wspomniałem, nie jestem jeszcze w stanie z full HSPU zrobić treningu (za mało mocy)


  • 0

#14
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki

Tak jak pisze Justyna, najpierw pike pu żeby wzmocnić triceps i nauczyć mięśnie ruchu: , potem dobrym pomysłem jest robienie pikeów z nogami na podwyższeniu np. tak: https://www.youtube....U przy ścianie.


  • 0

#15
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

dobra przekonaliście mnie! :D  dołączę to do treningu


  • 0

#16
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Majchrzal, to chyba zalezy od osoby, bo np ja nie robilem smarowania gwintow w postaci stania na rekach, a kladlem 2 poduszki pod glowe i wykonywalem 10 serii po 7 ugiec ramion, zakres ruchu byl nie duzy, ale naprawde sporo to dalo, no i 1 HSPU bylem w stanie wykonac, ale tez kminilem jak zwiekszyc ilosc i stwierdzilem ze lepiej bedzie schodzic stopniowo coraz nizej, odjalem obecnie 1 poduszke a druga zamienilem na ciensza i jest to 3/4 pelnego HSPU i caly czas schemat 10x7 i jest coraz lepiej i latwiej. mysle ze jeszcze pare tygodni i opanuje ten schemat dla pelnych HSPU, polecam wiec robic polpompki schodzac stopniowo coraz nizej, pocwicz i sam zdecydujesz;)

Edit: Pike pushups tez pomagaja i to w duzym stopniu, i je tez polecam:D


Użytkownik Dipsiarz edytował ten post 16 lipca 2015 - 14:26

  • 0

#17
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

No to już zgłupiałem :D Ja książki podkładam. Też 10 serii leci ale po 5 i nie mogę powiedzieć, że to nic nie daje. Myślałem żeby może zejść do 5 serii tych niepełnych hspu i 5 seryjek pików do tego bo zawsze to nowy impuls dla ciała. Ale zobaczę jeszcze. Bary są od tego eleganckie tak czy owak :ph34r:


  • 0

#18
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Dipsiarz a z jaką częstotliwością robisz te HSPU tj. co ile dni?


  • 0

#19
rafał35

rafał35

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 80 postów
Tak jak Justy pisała rób. Nogi coraz wyżej. Ja robiłem do momentu położenia nóg na blacie kuchennym . To jest już wysoko i próbuj mieć prosty tułów tak jak byś robił L sit do góry nogami. Ja doszedłem do 5×5 tym schematem ze nogi coraz wyżej. Oczywiście w wolnym tempie wszystko z zatrzymaniem na dole na chwile i pełne zaczęły wychodzić pomału .
  • 0

#20
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Ale się dysputa wywiązała :D  Powiem tak- mi bardziej pasuje schemat Dipsiarza + konsolidacja, którą zasugerował Pablo. Na pike push up nie zamykam się ale na tym nie będę bazował. Robiłem kiedyś naprawdę dużo pompek z podwyższenia (no ok to nie były typowe piki ale nogi naprawdę wysoko i waliłem tego kilkaset dziennie...) jednak dziś uważam, że hspu to jest inna jazda


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych