Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dysproporcja siły


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
Jokasx

Jokasx

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 postów

Witam

Mam mały problem ponieważ kiedy zacząłem ćwiczyć, trenowalem tylko pompki żadnego podciągania.

Chciałem zapytać jaka ma być ilośc ćwiczeń i powtórzeń, żeby rozwijać się równomiernie. Podciągam się jakieś 5-7 razy.

Przypuśćmy że robie 4 serie po 10 pompek ile miało by być wtedy podciąganięć?

Z góry dzięki za pomoc


  • 0

#2
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

tu raczej nie chodzi o ilość powtórzeń tylko o ilość serii i ćwiczeń. pilnuj bardziej aby w danym treningu było tyle samo ruchów pull co push. Np.

australian pullups -pull

dipy-push

podciąganie-pull

pompki-push

jak widać masz 2 pull i 2 push-brak dysproporcji. Oczywiście nie zapominaj o core i nogach :)


  • 1

#3
Matheyas

Matheyas

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • LokalizacjaKielce
Czyli w jednym dniu treningowym np. 1xpush i 1xpull?
  • 0

#4
Jokasx

Jokasx

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 postów

Dzięki bardzo mi pomogłeś


  • 0

#5
Jokasx

Jokasx

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 postów

Mam jeszcze jedno pytanie o podciganie a mianowicie o to, że nie czuje pleców tylko biceps i przedramiona a podciągam się szerzej niż na szerokoś barków, czy tu chodzi o technikę?


  • 0

#6
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Dokładnie tak. Przeczytaj ten post użytkownika Powadzi. :) 


  • 0

#7
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Jeszcze pytanie jak się podciągasz, jeżeli podchwytem to nic dziwnego że czujesz biceps, spróbuj rozstawić ręce i nachwytem się podciągać, powoli, dokładnie, klatą do drążka to zobaczysz co to palenie :)


  • 0

#8
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

ja podczas podciągania nie czuję pleców ale przez następnych kilka dni chodzę z masakrycznymi zakwasami . To nie jest kulturystyka. Oczywiście czucie mięśniowe jest ważne ale nie ma się tym co przejmować. Może pomocne będzie mocne ściągnięcie łopatek w dół jak do fronta. Swoją dragą w tej pozycji poczujesz plecy aż ci się odechce :)


  • 0

#9
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Jeśli chcesz poczuć plecy a jednocześnie biceps to podciąganie podchwytem bardzo wąskie (dłonie się dotykają małymi palcami) ruch siłowy, czyli dosyć powolny. Ja wtedy bardzo mocno czuję bicepsy i mięśnie najszersze grzbietu, a jak się puszczę drążka to takie palenie w najszerszych grzbietu :D Co do treningu, mieszaj techniki podciągnięć, nachwyt/podchwyt / wąsko/ szeroko/ do karku itd wszystko zależy od częstotliwości twoich treningów i od tego jak ćwiczysz ja jednego dnia robię pull drugiego push trzeciego nogi i brzuch więc to wiadomo, że push i pull, czwartego pull piątego push, szóstego push i pull bo nogi i brzuch co do treningu to dużo serii bo na pewno nie mniej niż 10 każdego ćwiczenia np zwykłe pompki 10 x 20, diamentowe 10 x 12 itd a podciąganie to : zwykły nachwyt, zwykły podchwyt, szeroki nachwyt, bardzo wąski podchwyt i nachwyt podciąganie do karku czyli w sumie 5 typów podciągnięć i dla Ciebie z początku bym radził robić po 4 -5 podciągnięć każdego z tych typów na rozbudowę siły, 4 takie serie ( jedna seria = 5 typów podciągnięć) Stopniowo, wraz ze wzrostem siły zwiększaj ilość powtórzeń, pamiętaj o rozgrzewce i prawidłowej technice:)


  • 0

#10
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Dipsiarz, takie splity nie są najlepsze, sam testowałem nie najlepiej wypada, a różnordość to fajna rzecz, ja natomiast robię np 210 pompek, 30 dipów, 30 podciągnieć uchwytem wąski, szeroki, potem troszkę Muscle upów, przysiadów na jednej nodzę i to wszystko w kilkunastu seriach :)


  • 0

#11
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Jeśli trening jest 5 - 6 razy w tygodniu, to ćwiczenie wszystkiego codziennie jest bez sensu, bo mięśnie się męczą i nie mają czasu na regeneracje. Jestem naprawdę zadowolony ze swojego programu ćwiczeń, bo mięśnie się fajnie regenerują i nie ma czegoś takiego jak brak formy czy siły spowodowane przetrenowaniem. Ale to wszystko tak jak napisałem zależy od częstotliwości treningów bo jeśli ćwiczy się 3 - max 4 razy w tygodniu to można sobie pozwolić na taki workout jaki opisujesz. Ja z kolei na każdym treningu np klatka i triceps robię 500 - 700 różnych rodzajów pompek ( w tym dipy) w 30-50 seriach i nie narzekam :)) Przyrost siły jest kolosalny:) masa mięśniowa też sporo do przodu. Z początku trenowałem odwróconą piramidą czyli np dipy 12-11-10-9-8 itd... to wyrabia "fundamenty" sam się o tym przekonałem. ale w dolnych granicach (poniżej 5-6 powt.) nie czuję jakiegokolwiek zmęczenia więc wolę zrobić te 10 -15 serii po 12 dipów i trochę poczuć mięśnie :D Wielu sportowców też poleca dużą ilość serii :) mn. Lazar Novovic trenuje 50 serii po 10 dipów, a wiadomo jak wygląda :D


  • 0

#12
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Duża liczba serii i niewielka liczba powtórzeń w tych seriach jest jedną z bardzo skutecznych metod budowania masy mięśniowej, pisałem o tym w artykule w ramach opisywania planu 10x5 jako przykładu schematu budującego masę mięśniową. Generalnie połączenie dużej objętości i intensywności z jednoczesnym brakiem przetrenowania się (lub jego umiejętnym wykorzystaniem w ramach periodyzacji opartej na treningach ciężkich - lekkich - średnich) jest kluczem do sukcesu w tej materii.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#13
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Dipsiarz, każdy ćwiczy jak uważa za słusznę, oczywiście że robie przerwy i nie ćwiczę wszystkie jednego dnia, bo nawet braknie czasu ;p


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych