Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Podciąganie na drążku


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

#1
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Wrzuć proszę do działu "filmy do oceny" jak wykonujesz te 15 podciągnięć, bo aż mi się wierzyć nie chce, że poprawnie technicznie wykonasz tyle :)

 

10x5 i 5x10 to zupełnie różne treningi nakierowane na dwa odrębne cele.

 

Skoro za miesiąc chcesz dopiero wykonywać plan, to po co zawracasz sobie już nim głowę? Myślisz już o tym czego będziesz się uczył w nowym semestrze, czy uczysz się tego co jest dziś potrzebne? 

 

Ważysz 48kg, bo masz 16 lat i 164cm wzrostu. Przestałeś już rosnąć, czy nadal rocznie masz +9/10cm ? 

 

ps. nie odbieraj moich wypowiedzi jako ataku. Po prostu jestem zdumiony tym, że aż tak bardzo powtarza się ten sam schemat na forum i próbuje dociec, czy faktycznie ja mam odmienne/złe metody trenowania, czy jednak wszyscy dookoła powariowali.

 

 

Możesz obejrzeć i powiedzieć, czy dobra technika. :)


Użytkownik Mateusz01 edytował ten post 26 maja 2015 - 14:10

  • 0

#2
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

 

Możesz obejrzeć i powiedzieć, czy dobra technika. :)

Dla mnie ok. Trochę gibie przy końcu ale minimalnie. Jak dla mnie-elegancko!


  • 0

#3
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Niestety, ale to nie jest poprawnie technicznie wykonane podciąganie :)

 

Podciąganie prawidłowe jest wykonywane w pozycji hollow. Nie będę się rozpisywał na czym ona polega, ponieważ było już to omawiane.

 

Błędy jakie ja widzę:

-skrzyżowane nogi z tyłu latają jakby nie były częścią Twojego ciała

-"odbijasz się" w kluczowych pozycjach zamiast przytrzymać napięcie (wykorzystujesz tzw momentum na swoją korzyść)

-faza negatywna oraz koncentryczna trwa za krótko. Brak przytrzymania w górnej i dolnej pozycji

-nie prostujesz ramion w stawie łokciowym

-widać, że idziesz na ilość, a nie jakość - nie tędy droga.

-nie masz kontroli nad fazą negatywną. Korzystasz w głównej mierze z grawitacji, a powinieneś hamować plecami.

-brak pozycji hollow (w skrócie, zła praca łopatek, nogi mają być przed tobą wyprostowane, a biodra nieco załamane).

 

Czym jest hollow?


  • 2

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#4
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Postaram się jutro zrobić to tak jak powininenem, ale jestem ograniczony wysokością drążka i nie mogę być w pozycji hollow, ale spróbuję może jakoś uda mi się coś wykombinować. Co do skrzyżowanych nóg które latają jakby nie były częścią mojego ciała, sądziłem, że całą pracę mają wykonywać ręce i plecy, a nogi mają ani trochę nie pomagać w podciąganiu i dlatego tak jakby wyłączyłem je z ruchu na czas podciągania, teraz już wiem, że nogi mają być sztywno przede mną. Nie idę na ilość, po prostu nie wiedziałem, że źle wykonuję to ćwiczenie, robiłem je specjalnie normalnym tempem, a nie jakimś przyspieszonym żeby wykonywać podciągnięcia prawidłowo, ale jak widać nie podciągam się prawidłowo. Konstruktywna krytyka o to mi chodziło gdy zakładałem konto na tym forum, porady od bardziej doświadczonych są bardzo ważne, dzięki za to. ;) Jutro wstawię kolejny filmik i fajnie by było gdybyś również go ocenił i napisał, czy poprawiłem technikę.


  • 0

#5
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

 

 

-nie prostujesz ramion w stawie łokciowym

 

Mam pytanko - czy prostowanie ramion do końca nie jest aby szkodliwe dla stawów? To nawet lekko bolesne. U Wade'a jest napisane, by zachować ledwo dostrzegalne ugięcie ramion w celu przeniesienia ciężaru ze stawów na mięśnie. Naprowadźcie mnie proszę, bo być może tkwię w błędnym przeświadczeniu. :)

 

Czy filmik z przedstawionym "hollow" to inaczej trenowanie "kociego grzbietu"? Pytam, Powadzi, bowiem w rockingu który mi zaleciłeś jest mi niezmiernie ciężko utrzymać przez całą fazę ćwiczenia takowy koci grzbiet. :(

 

PS: 666 punktów reputacji. Apage, Satanas! ;-) 


Użytkownik Chors edytował ten post 26 maja 2015 - 20:18

  • 0

#6
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Mateusz01, w tym tkwi sens kalisteniki. Nie izolujesz jednego miesnia, lecz pracujesz wszystkimi.
Napiecie nog przed soba powoduje wlasnie, ze cala prace wykonuje gorna czesc ciala (od pasa w gore). Luzno latajace nogi tworza jakby zamach dajac Ci dodatkowa sile.

Jesli nie masz tyle miejsca, aby miec nogi przed soba, to mozesz podciagac sie w krzeselku, czyli nogi zgiete w kolanach zlaczone. Tak jak bys siedzial na krzesle.

Kamaz.
Oczywistym jest, ze nie dazymy do maksymalnego przeprostu, az czujemy wspomniany przez Ciebie bol. Ale z drugiej strony matka natura dala nam stawy po to, aby z nich korzystac w pelni. Od tego wlasnie sa pierwsze kroki skazanego, aby przygotowac stawy do obciazenia i wzmonic tkanki miekkie i sciegna.
Staw lokciowy ma byc prosty, ale nie luzny. Nie chodzi o to, aby puscily miesnie i swobodnie zwisac.
Chodzi o ta kontrole ruchu. Na milimetr przed maksymalnym wyprostem pauza i znowu do gory. Wszystko w napieciu.

A na filmiku widac, ze niekiedy kat jest na prawde niewlasciwy i brakuje ladnych kilku cm.

A o takich rzeczach najlepiej jest uczyc sie od gimnastykow, a oni nie toleruja braku pracy w pelnym zakresie ruchu.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#7
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Mateusz01, w tym tkwi sens kalisteniki. Nie izolujesz jednego miesnia, lecz pracujesz wszystkimi.
Napiecie nog przed soba powoduje wlasnie, ze cala prace wykonuje gorna czesc ciala (od pasa w gore). Luzno latajace nogi tworza jakby zamach dajac Ci dodatkowa sile.

Jesli nie masz tyle miejsca, aby miec nogi przed soba, to mozesz podciagac sie w krzeselku, czyli nogi zgiete w kolanach zlaczone. Tak jak bys siedzial na krzesle.

Kamaz.
Oczywistym jest, ze nie dazymy do maksymalnego przeprostu, az czujemy wspomniany przez Ciebie bol. Ale z drugiej strony matka natura dala nam stawy po to, aby z nich korzystac w pelni. Od tego wlasnie sa pierwsze kroki skazanego, aby przygotowac stawy do obciazenia i wzmonic tkanki miekkie i sciegna.
Staw lokciowy ma byc prosty, ale nie luzny. Nie chodzi o to, aby puscily miesnie i swobodnie zwisac.
Chodzi o ta kontrole ruchu. Na milimetr przed maksymalnym wyprostem pauza i znowu do gory. Wszystko w napieciu.

A na filmiku widac, ze niekiedy kat jest na prawde niewlasciwy i brakuje ladnych kilku cm.

A o takich rzeczach najlepiej jest uczyc sie od gimnastykow, a oni nie toleruja braku pracy w pelnym zakresie ruchu.

wysłane za pomocą TapaTalk

no to pięknie, wychodzi, że całe życie źle się podciągam:)


  • 0

#8
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Podeslij nowy filmik jesli starasz sie poprawiac technike. Zobaczymy co z tego wyszlo

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#9
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Przepraszam za tak długi czas bez odzewu, przez cały ten czas oczywiście ostro trenowałem, teraz podciągam się w dobre dni 18 razy, lecz sam nie umiem obiektywnie stwierdzić, czy jest to w stu procentach poprawnie technicznie. Nie zatrzymuje się w fazie kulminacyjnej i początkowej tych 3 sekund, ale to nie znaczy, że moja technika jest nieprawidłowa, bo wiele osób uczy inaczej i ile osób tyle opinii, chodzi mi o ocenę ogólnej techniki. Na filmiku pokazanych jest 13 pełnych powtórzeń (ostatniego nie dałem rady wykonać), tylko tyle dlatego, że akurat byłem po treningu, za jakiś czas postaram się nagrać mojego maksa przed wykonaniem treningu, czyli 18 prawidłowych podciągnięć.

 

 

Mój staż w kalistenice to 3 miesiące i 5 dni, oto filmik:

 


  • 0

#10
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Jak na twój staż to wynik moim zdaniem bardzo dobry. Co do techniki to inni się wypowiedzą bo ja się nie znam :D


  • 0

#11
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Niestety dalej nie stosujesz się do wskazówek Powadzi, zapisz sobie na kartce pkt, które Ci napisał i przed każdym podciąganiem przeczytaj uważnie i myśl podczas podciągania. Staraj się aby każde powtórzenie było perfekcyjne. 


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#12
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Dlaczego Twoim zdaniem nie stosuję się do wskazówek Powadzi? Bo nie rozumiem tego troszkę, nogi proste lekko przede mną, podciągnięcia w normalnym tempie w pełnym zakresie ruchu (może trochę słabo to widać ,bo byłem w bluzie, ale musiałem ją założyć bo było chłodno na dworze :P).
  • 0

#13
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Czy ktoś może wkleić poprawne podciąganie w takim razie? Chętnie obcykam


  • 0

#14
Sebass98

Sebass98

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Na tym filmiku jest fajnie wytłumaczone: 


  • 0

#15
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Poza wyeliminowaniem bujania sie, to nic sie nie zmienilo.

Korzystasz nadal z rozpedu, faza negatywna bezwladna, brak przytrzymania, idziesz w ilosc a nie jakosc.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#16
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Przecież wyraźnie zaznaczyłem, że

 

Nie zatrzymuje się w fazie kulminacyjnej i początkowej tych 3 sekund, ale to nie znaczy, że moja technika jest nieprawidłowa, bo wiele osób uczy inaczej i ile osób tyle opinii, chodzi mi o ocenę ogólnej techniki.

 

Ćwiczenie wykonywałem normalnym tempem nie z rozpędu. Czy poza tym przytrzymaniem i rozpędem nie ma żadnych błędów? Jeżeli nie to moja technika jest poprawna, bo nie robię zatrzymania, ponieważ nie trzeba (i z przytrzymaniem i bez to jest podciąganie poprawne, rekordy guinessa itp. są z sędziami i tam np. nie ma przytrzymania, podciąganie ma być po prostu bez bujania i do brody, czyli tak jak ja robię).


  • 0

#17
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Mateusz01 musisz zrozumieć jedną podstawową rzecz, jeśli chcesz wyciągnąć jak najwięcej z każdego podciągnięcia musisz go robić starannie i tak jak Powadzi Ci napisał, a jeśli chcesz robić jak najwięcej podciągnięć, które nie wiele Ci dadzą to rób jak uważasz, ale nie proś nas o opinie.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#18
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Dobra zdecydowałem, że nadal będę "źle" się podciągał. Jak narazie dzięki takiemu podciąganiu mam efekty i przy nim pozostanę. Nie zrozumiem tego, bo wy piszecie mi, że korzystam z rozpędu skoro tak nie jest... Przepraszam, ale tym razem was nie posłucham.

Wątek do zamknięcia.

Użytkownik Mateusz01 edytował ten post 28 lipca 2015 - 23:22

  • 0

#19
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów
Nie odbieraj wypowiedzi i porad innych jako atak na Ciebie. Większość z tych osób to osoby ze sporym doświadczeniem treningowym, wiec skoro powiedzmy na 10 osób które udzieliły Ci porad i każda pisze, że w Twojej technice są błędy do skorygowania to przemysl to i wyciągnij wnioski bo coś w tym jest.
Poza tym jeżeli chcesz już na starcie "zepsuć" sobie stawy to trenuj tak jak trenujesz, a jeżeli nie to posłuchaj innych, którzy dobrze Ci radzą, zrób 5 powtórzeń ale z maksymalnie dobrze wykonaną techniką, a w przyszłości na pewno Ci to zaowocuje lepszymi wynikami i zdrowiem. Naucz się kontrolować w pełni ruch przy podciąganiu z napięciem, jak stawy i ścięgna się wzmocnią to wtedy będziesz mógł zwiększyć tempo wykonywania pociągnięc, bo będziesz wiedział jak napiac odpowiednio swoje mięśnie żeby nie uszkodzić stawów czy ścięgien. Bo jak na razie faza dolna wygląda na bezwładna u Ciebie.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych