Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan FBW do oceny

plan fbw masa siła

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Flow

Flow

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów
  1. Wiek- 19 lat
  2. Płeć- Mężczyzna
  3. Wzrost i waga 191cm/ 70kg
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat- zero siłowni/ kalistenika od 3miesięcy, piłka nożna i siatkówka
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości: brak poważniejszych
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? Tak
  7. Cel treningowy : zbudować trochę masy (cienia nie rzucam) i siły bo z ty też szału nie ma
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi 3-4 razy w tygodniu
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: Nie podliczam wszystkiego dokładnie, staram sie po prostu jeść zdrowo i przede wszystkim wiecej
  10. Plan treningowy :

FBW co 2dni:   [ilość serii x ilość powtórzeń]

 

1. Drążek: 3x6 podchwyt

                 3x6 szeroki nadchwyt

                 3x6 wąski nadchwyt

                 3x6 zwykły nadchwyt

                 max zwis na drążku

    mniej powtórzeń, bo z drążkiem mam do czynienia od niedawna, wcześniej głównie inne ćwiczenia 

2. Klatka/triceps:

                 3x9 pompki na podwyższeniu

                 3x9 dipy

                 3x9 pompki szerokie

                 3x9 diamenty

                 3x9 dipy na ławce

                 3x9 pompki zwykłe

 

3. Brzuch: 3x10 wznosy kolan na drążku

                 3x5 wznosy nóg na drążku

                 3x10 wznosy nóg leżąc

                 3x10 spięcia brzucha

 

4. Nogi:     3x15 wykroki z podskokiem

                 3x15 przysiady

                 3x15 skok na wyższą platforę + przysiad

                 max przysiady

                 max '' krzesełko''

                 [15,14,... każda]Wznosy na jednej nodze

 

+ Po każdej skończonej partii max ostatnie ćwiczenie (dla nóg przysiady).

 

 Oczywiście przed treningiem zawsze rozgrzewka, rozciąganie przed i po.

Jakieś tam postępy są, ale tu pytanie: czy nie za duzo serii/powtórzeń jak na masę? Gdzieś czytałem, że dla ektomorfika najlepszy jest krótki, intensywny trening, a mój wg. wyższego planu trwa ok. 2h. Dzięki za wszystkie odpowiedzi :D


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Trening dosyć w porządku jeśli chodzi o ilość serii i powtórzeń - natężenie jest odpowiednie. Nie zgodzę się z tym że treningi mają być krótkie i intensywne, powinny być dosyć zróżnicowane - ale natężenie cały czas powinno być duże z wyjątkiem lżejszych tygodni. Moim zdaniem wykonujesz zbyt dużą liczbę ćwiczeń, jeśli chodzi o podciąganie to zamiast tego wąskiego nachwytu spróbuj wąskiego podchwytu, lub zamień ten podchwyt klasyczny na chwyt neutralny ( młotkowy ) o ile masz taką możliwość. Pompki zwykłe i szerokie bym wywalił - robisz już wąskie. Dipy na ławce również niepotrzebne jeśli robisz klasyczne dipy. 

 

Ogólnie rzecz biorąc osobiście skupiłbym się na jednym ćwiczeniu stanowiącym pewne trudności ( około 10 powtórzeń w serii ) ewentualnie dwóch i co najwyżej dodałbym jakiegoś finishera na koniec sesji ( maksymalna liczba powtórzeń pompek, podciągnięć w serii z zachowaniem jednego powtórzenia rezerwy zależnie od dnia ). Tylko wtedy robiłbym 10x5 zamiast 3x6-9, ewentualnie cyklicznie wymieniałbym liczbę powtórzeń i serii oraz ćwiczenia ( oczywiście nie ma konieczności wymieniania ćwiczeń ).

 

Napisałem ostatnio artykuł o budowaniu masy mięśniowej, zachęcam Cię do jego przeczytania ;)


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Flow

Flow

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Dzięki za porady  :D  Powywalam część ćwiczeń albo w ogóle spróbuję z 10x5 tak, jak napisałeś. Artykuł właśnie dziś przeczytałem- naprawdę wiele przydatnych informacji, jakich szukałem. Kawał dobrej roboty :)


  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Dzięki za docenienie, podziel się z nami później efektami i swoimi przemyśleniami odnośnie treningu :)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: plan, fbw, masa, siła

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych