Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Byle do przodu! Dziennik mmmaateo.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#121
mmmaateo

mmmaateo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Wtorek 3 listopada 2015

Pompki z klaśnięciem 4x3

Wyskoki na podwyższenie na jednej nodze 4x3 (na nogę)

Kruk 10,30,12,36 (sekund)

Wspięcia na palce obunóż 3x30
+15min rozciągania


  • 0

"Jeśli jesteś wytrwały w dążeniu do osiągnięcia celu, zdobędziesz wszystko, czego zapragniesz" - Mike Tyson

"Słuchaj, jeśli masz cel i okazję jedyną w życiu, aby ziścić każde swe marzenia, chwilę która wszystko zmieni - chwytaj ją!" Eminem


#122
mmmaateo

mmmaateo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Środa 4 listopada 2015

Podciąganie wąskim nachwytem 8,7

Wznosy prostych nóg na leżąco 12,12

Pompki nierówne (jedna ręka na piłce koszykowej) 8,6 (na rękę)

Mostki pełne 6,6

Pistolety z asystą (we framudze drzwi) 8,6 (na nogę)

Wspięcia na palce na jednej nodze 15,15 (na nogę)

+15 minut scretchingu


  • 0

"Jeśli jesteś wytrwały w dążeniu do osiągnięcia celu, zdobędziesz wszystko, czego zapragniesz" - Mike Tyson

"Słuchaj, jeśli masz cel i okazję jedyną w życiu, aby ziścić każde swe marzenia, chwilę która wszystko zmieni - chwytaj ją!" Eminem


#123
mmmaateo

mmmaateo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Czwartek 5 listopada 2015

Pompki z klaśnięciem 4x3

Wyskoki na podwyższenie na jednej nodze 4x3 (na nogę)

Kruk 38,35,32 (sekundy)

Wspięcia na palce obunóż 3x30


  • 0

"Jeśli jesteś wytrwały w dążeniu do osiągnięcia celu, zdobędziesz wszystko, czego zapragniesz" - Mike Tyson

"Słuchaj, jeśli masz cel i okazję jedyną w życiu, aby ziścić każde swe marzenia, chwilę która wszystko zmieni - chwytaj ją!" Eminem


#124
ern

ern

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 96 postów
  • LokalizacjaWawa
Kruka robisz max hold czy wyznaczony czas?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#125
mmmaateo

mmmaateo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Kruka robisz max hold czy wyznaczony czas?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na maxa ;)

 

Sobota 7 listopada 2015

Najpierw kilkanaście pojedynczych muscle-upów (ciągle wychodzę wyrzucając najpierw jedną rękę na drążek), a potem:

Pull-ups 9,7

Dipy na poręczach 9,7


  • 0

"Jeśli jesteś wytrwały w dążeniu do osiągnięcia celu, zdobędziesz wszystko, czego zapragniesz" - Mike Tyson

"Słuchaj, jeśli masz cel i okazję jedyną w życiu, aby ziścić każde swe marzenia, chwilę która wszystko zmieni - chwytaj ją!" Eminem


#126
ern

ern

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 96 postów
  • LokalizacjaWawa
Moim zdaniem wrzucasz przez jeden łokieć bo nie masz siły wystarczajaco mocno sie podciągnąć. Spróbuj poćwiczyć podciaganie z obciążeniem mniejsza ilością powtórzeń i dopiero MU. Bez sensu cwiczyc przez jeden łokieć. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#127
mmmaateo

mmmaateo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Moim zdaniem wrzucasz przez jeden łokieć bo nie masz siły wystarczajaco mocno sie podciągnąć. Spróbuj poćwiczyć podciaganie z obciążeniem mniejsza ilością powtórzeń i dopiero MU. Bez sensu cwiczyc przez jeden łokieć. :)

 

Myślę że to kwestia tygodnia - dwóch i już wejdzie na dwie ręce, ale jeśli nie to popróbuje podciągnięć z obciążeniem. Dzięki! ;)

 

9 listopada 2015

Podciąganie wąskie 9,8

Pompki nierówne 9,8 (na rękę)

Wznosy nóg na leżąco 2x12

Mostki 6,6
Pistolety z asystą 8,6 (na nogę)

Wspięcia na palce na jednej nodze 20,15 (na nogę)


  • 0

"Jeśli jesteś wytrwały w dążeniu do osiągnięcia celu, zdobędziesz wszystko, czego zapragniesz" - Mike Tyson

"Słuchaj, jeśli masz cel i okazję jedyną w życiu, aby ziścić każde swe marzenia, chwilę która wszystko zmieni - chwytaj ją!" Eminem


#128
mmmaateo

mmmaateo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

10 listopada 2015

Pompki z klaśnięciem 5x3

Wyskoki na podwyższenie na jednej nodze 5x3 (na nogę)

Kruk 47,27,20 (sekund)


  • 0

"Jeśli jesteś wytrwały w dążeniu do osiągnięcia celu, zdobędziesz wszystko, czego zapragniesz" - Mike Tyson

"Słuchaj, jeśli masz cel i okazję jedyną w życiu, aby ziścić każde swe marzenia, chwilę która wszystko zmieni - chwytaj ją!" Eminem


#129
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Podciągnięcia z obciążeniem może coś ci dadzą, ale moim zdaniem lepiej sprawdzi się podciąganie eksplozywne minimum do klatki piersiowej. Jak będziesz już w stanie zrobić kilka takich podciągnięć na siłę przerzucaj obydwie ręce. Zakończ z wchodzeniem na jedną rękę, bo potem bardzo ciężko się odzwyczaić i będziesz miał jeszcze większe problemy z wykonaniem prawidłowego MU. Rób go z wybicia, na siłę, byle żeby obydwie ręce przy tym pracowały, wtedy za jakiś czas napewno zobaczysz efekty. Moim zdaniem masz za krótkie treningi i wykonujesz w nich bardzo mało ćwiczeń, to dziwne bo z dziennika wynika, że ćwiczysz już kilka miesięcy. Zajrzyj do mnie albo do Dipsiarz, on ma bardzo intensywne treningi, a ja wzorując się na nich i przy jego pomocy ułożyłem swoje trochę mniej intensywne, ale dopiero dzięki tym treningom non-stop notuję progres. Powodzenia w dążeniu do celu. :)


  • 1

#130
mmmaateo

mmmaateo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Podciągnięcia z obciążeniem może coś ci dadzą, ale moim zdaniem lepiej sprawdzi się podciąganie eksplozywne minimum do klatki piersiowej. Jak będziesz już w stanie zrobić kilka takich podciągnięć na siłę przerzucaj obydwie ręce. Zakończ z wchodzeniem na jedną rękę, bo potem bardzo ciężko się odzwyczaić i będziesz miał jeszcze większe problemy z wykonaniem prawidłowego MU. Rób go z wybicia, na siłę, byle żeby obydwie ręce przy tym pracowały, wtedy za jakiś czas napewno zobaczysz efekty. Moim zdaniem masz za krótkie treningi i wykonujesz w nich bardzo mało ćwiczeń, to dziwne bo z dziennika wynika, że ćwiczysz już kilka miesięcy. Zajrzyj do mnie albo do Dipsiarz, on ma bardzo intensywne treningi, a ja wzorując się na nich i przy jego pomocy ułożyłem swoje trochę mniej intensywne, ale dopiero dzięki tym treningom non-stop notuję progres. Powodzenia w dążeniu do celu. :)

Dzięki wielkie! Za niedługo wrzucę do planu podciągnięcia eksplozywne :)

Co do długości i intensywności treningów - Przy planie którym teraz lecę czuje się dobrze. Ćwiczę praktycznie całe ciało na jednej sesji, dobrałem sobie ćwiczenia, które nie są dla mnie najłatwiejsze i katuje je do momentu, aż osiągnę próg przejścia ustalony w Skazanym. Po treningu czuje się dobrze, bo czuję że coś robiłem, ale też nie jestem do końca spompowany. No i kwestia czasu - trening zajmuje mi najwyżej 40 minut wliczając w to rozgrzewkę przed i rozciąganie po treningu i mam jeszcze czas na naukę i inne obowiązki. Chętnie poćwiczyłbym dłużej, ale wtedy już brakuje mi czasu i siły na inne rzeczy, musiałbym siedzieć do późna - a sen też jest ważny, staram się spać po 7-8h w nocy.
W ćwiczeniach, które stosuje w obecnym planie z treningu na trening widzę progress - może nie jest on zniewalająco duży, ale "cierpliwie jem łyżeczką pomału". :) A ile Tobie zajmują treningi? ;)

 

Środa 11 listopada 2015

Podciąganie wąskie 10,8

Wznosy nóg na leżąco 12,12

Pompki nierówne 10,10 (na rękę)

Mostki pełne 6,6

Pistolety z asystą 8,8 (na nogę)

Wspięcia na palce na jednej nodze 20,15

+Rozciąganie


  • 1

"Jeśli jesteś wytrwały w dążeniu do osiągnięcia celu, zdobędziesz wszystko, czego zapragniesz" - Mike Tyson

"Słuchaj, jeśli masz cel i okazję jedyną w życiu, aby ziścić każde swe marzenia, chwilę która wszystko zmieni - chwytaj ją!" Eminem


#131
mmmaateo

mmmaateo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Tamten tydzień to ledwo dwa krótkie treningi. Niestety zatrzymała mnie szkoła, ból w prawym łokciu i po części lenistwo. A dziś:

 

Poniedziałek 23 listopada 2015

Podciąganie wąskim nachwytem 10,8

Wznosy nóg na leżąco 12,12

Pompki nierówne (1 ręka na piłce koszykowej) 12,10 na rękę

Pistolety z asystą (we framudze drzwi) 10,9 na nogę

Wspięcia na palce na jednej nodze 15,15,15 na nogę

Mostki pełne 6,6
+Rozciąganie


  • 0

"Jeśli jesteś wytrwały w dążeniu do osiągnięcia celu, zdobędziesz wszystko, czego zapragniesz" - Mike Tyson

"Słuchaj, jeśli masz cel i okazję jedyną w życiu, aby ziścić każde swe marzenia, chwilę która wszystko zmieni - chwytaj ją!" Eminem


#132
mmmaateo

mmmaateo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Wtorek 24 listopada 2015

Podciąganie eksplozywne 4x3

Pompki eksplozywne 4x3

Wyskoki na podwyższenie na jednej nodze 4x3 na nogę

Wznosy nóg na leżąco 9,9

Kruk 1 minuta


  • 0

"Jeśli jesteś wytrwały w dążeniu do osiągnięcia celu, zdobędziesz wszystko, czego zapragniesz" - Mike Tyson

"Słuchaj, jeśli masz cel i okazję jedyną w życiu, aby ziścić każde swe marzenia, chwilę która wszystko zmieni - chwytaj ją!" Eminem


#133
mmmaateo

mmmaateo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Środa 25 listopada 2015

Podciąganie wąskim nachwytem 10,9

Wznosy nóg na leżąco 17,15

Pompki nierówne (1 ręka na piłce koszykowej) 14,11 (na rękę)

Pistolety z asystą (we framudze drzwi) 10,10 (na nogę)

Mostki pełne 7,6

+Rozciąganie


  • 0

"Jeśli jesteś wytrwały w dążeniu do osiągnięcia celu, zdobędziesz wszystko, czego zapragniesz" - Mike Tyson

"Słuchaj, jeśli masz cel i okazję jedyną w życiu, aby ziścić każde swe marzenia, chwilę która wszystko zmieni - chwytaj ją!" Eminem


#134
mmmaateo

mmmaateo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Piątek 27 listopada 2015

Podciąganie wąskim nachwytem 10,9
Wznosy nóg na leżąco 17,16

Pompki nierówne (1 ręka na piłce koszykowej) 14,13 (na rękę)

Pistolety z asystą (we framudze drzwi) 10,10 (na nogę)

Mostki pełne 7,7


  • 0

"Jeśli jesteś wytrwały w dążeniu do osiągnięcia celu, zdobędziesz wszystko, czego zapragniesz" - Mike Tyson

"Słuchaj, jeśli masz cel i okazję jedyną w życiu, aby ziścić każde swe marzenia, chwilę która wszystko zmieni - chwytaj ją!" Eminem


#135
mmmaateo

mmmaateo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Sobota 28 listopada 2015

Dzisiaj dosyć długi trening, dużo prób i szlifowania umiejętności :)

1. Po rozgrzewce sprawdziłem sprawdziłem jak z muscle-upem. Dalej nie potrafię wyjść na dwie ręce, ale czuję, że jestem coraz bliżej. Coraz wyżej się podciągam w 1 fazie MU i myślę, że do dwóch tygodniu opanuje. Póki co wychodzą tylko mucle-upy z wyjściem na jedną rękę, ale ograniczam je, żeby nie uczyć się złego wzorcu ruchu. Katuję podciągnięcia eksplozywne, aby wychodzić coraz wyżej i wyżej.

2. Tutaj zrobiłem sobie 2 razy taki o to obwód:

3 podciągnięcia eksplozywne, 3 pompki z klaśnięciem, 3 wyskoki na skrzynię, 10 wznosów kolan na drążku
8 dipów na drążku, 8 pull-ups, 5 wznosów nóg do kąta prostego na drążku

3. Trening nóg

Po ćwiczeniu pistoletów z asystą we framudze drzwi, wreszcie wychodzą pistolety pełne - jednak muszę je robić na skrzyni, gdzie noga nie uczestnicząca w ćwiczeniu ma daleko do podłogi. Na ziemi nie dam rady zrobić pistoletów, bo nie dam rady utrzymać drugiej nogi nad ziemią.

Zrobiłem sobie 4x3 pistoletów na lewą i prawą nogę i o dziwo weszło to lekko. Udał się  nawet pistolet z 10kg piłką lekarsą na prawej nodze, co dość mocno mnie zdziwiło. Później jeszcze 3x15 na nogę wznosów na palcach i 2x7 wyskoki na skrzynię (75cm) i 2 serie wall situ z 20kg obciążeniem po średnio 30 sekund.

 

Można powiedzieć, że cel jakim są pistolety został osiągnięty i bardzo się z tego powodu cieszę. Teraz dążę do pierwszego muscle-upa! :)


  • 1

"Jeśli jesteś wytrwały w dążeniu do osiągnięcia celu, zdobędziesz wszystko, czego zapragniesz" - Mike Tyson

"Słuchaj, jeśli masz cel i okazję jedyną w życiu, aby ziścić każde swe marzenia, chwilę która wszystko zmieni - chwytaj ją!" Eminem


#136
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Gratuluję osiągnięcia pistoletów, z tego co czytam nie brakuje Ci też jakoś dużo do MU.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#137
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

 

Po ćwiczeniu pistoletów z asystą we framudze drzwi, wreszcie wychodzą pistolety pełne - jednak muszę je robić na skrzyni, gdzie noga nie uczestnicząca w ćwiczeniu ma daleko do podłogi. Na ziemi nie dam rady zrobić pistoletów, bo nie dam rady utrzymać drugiej nogi nad ziemią.

A próbowałeś wersji z uniesioną piętą? Wsuń coś pod nią np. kawałek deski czy odważnik, tak żeby było wyżej o jakieś 1,5-2 cm i wtedy zrób Pistolet. U mnie się sprawdza taka metoda :-)


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#138
mmmaateo

mmmaateo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

A próbowałeś wersji z uniesioną piętą? Wsuń coś pod nią np. kawałek deski czy odważnik, tak żeby było wyżej o jakieś 1,5-2 cm i wtedy zrób Pistolet. U mnie się sprawdza taka metoda :-)

Spróbowałem :) Troszkę lżej, ale dalej ciężko. Poza tym chyba lepiej jest, gdy cała stopa dotyka podłoża, zdaje mi się, że jest to bezpieczniejsze i poprawniejsze technicznie :)

 

Poniedziałek 30 listpada 2015

Podciąganie wąskim nachwytem 10,10

Wznosy nóg na leżąco 18,17

Pompki nierówne (1 ręka na piłce koszykowej) 15,14 (na rękę)

Pistolety 4,4 (na nogę)

Wznosy na palcach na jednej nodze 15,15,15 (na nogę)

Mostki pełne 7,7

 

Dziś udało się osiągnąć próg przejścia wg. Skazanego w podciąganiu wąskim nachwytem. Będę jeszcze katował dotąd, aż 2 serie po 10 będą wchodziły łatwo, po czym powoli będę przechodził do kolejnego kroku, tzn. podciągnięć nierównych.

Zamieniłem też przysiady z asystą na pistolety, bo skoro wychodzą nie widzę sensu katowania łatwiejszej wersji :)


  • 0

"Jeśli jesteś wytrwały w dążeniu do osiągnięcia celu, zdobędziesz wszystko, czego zapragniesz" - Mike Tyson

"Słuchaj, jeśli masz cel i okazję jedyną w życiu, aby ziścić każde swe marzenia, chwilę która wszystko zmieni - chwytaj ją!" Eminem


#139
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Jest progres jest dobrze :-)
  • 1

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#140
mmmaateo

mmmaateo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Środa 2 grudnia 2015

Podciąganie wąskie 10,10

Wznosy nóg na leżąco 19,18

Pompki nierówne (1 ręka na piłce koszykowej) 15,15 na rękę

Pistolety 4,4 (na nogę)

Wspięcia na palce na jednej nodze 15,15,15 (na nogę)

Mostki pełne 8,7


  • 0

"Jeśli jesteś wytrwały w dążeniu do osiągnięcia celu, zdobędziesz wszystko, czego zapragniesz" - Mike Tyson

"Słuchaj, jeśli masz cel i okazję jedyną w życiu, aby ziścić każde swe marzenia, chwilę która wszystko zmieni - chwytaj ją!" Eminem





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych