Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Siła - nie najszybciej, lecz najskuteczniej. Jak ją zdobyć?

siła pytanie kalistenika początki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Moradin

Moradin

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów
Witam wszystkich! Kalisteniką zajmuje się od kilku tygodni, ćwiczę według wielkiej szóstki, o której dowiedziałem się w książce Paula Wade'a. Wcześniej trenowałem na siłowni oraz probowałem crossfitu. Od zawsze jara mnie całkowite panowanie nad swoim ciałem. Jednakże z moim 98 kilogramowym i prawie dwumetrowym ciałem nie należy to do rzeczy łatwych. Samo podciąganie się na drążku sprawia mi problem. I tu pytanie - jaki jest najlepszy plan treningowy na nabranie siły? I przy okazji tego jaką dietę najlepiej stosować.
  • 0

#2
JakubA

JakubA

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaNysa

 Odmeldowuję do pigułki wiedzy, tam wszystko jest napisane, tylko trzeba troszkę cierpliwości. Sprawdź wątek "Kształtowanie siły mięśniowej". A co do diety, to jedz dużo warzyw,mięsa,otrębów,orzechów,kiełków,pij dużo wody. Sprawdź kategorie "Odżywianie" tam wszystko jest.


  • 0

#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Witaj

 

Najlepszy plan treningowy na siłę? To zależy dla kogo. Nie na każdego dany plan zadziała, a na pewno nie w takim samym stopniu. Zainteresuj się drabinami, treningiem 5x5 ( który został opisany przez Luko ) czy też metodą "Smarowania gwintów". Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. W każdym razie stosuj niewielką ilość powtórzeń ( przedział 1-3, ewentualnie 1-5 ) i sporą liczbę serii. Przerwy między seriami muszą być wystarczająco długie, abyś był w stanie wykonać kilka czystych powtórzeń w następnej serii - nie masz na celu dawania mięśniom bodźców do rozrostu, tylko uczysz się danego ruchu, wyrabiasz umiejętność. Zresztą, poczytaj trochę na ten temat w licznych artykułach, które znajdziesz w pigułce wiedzy.

 

Co do samego podciągania się, na forum znajdziesz wiele artykułów dotyczących progresji w tym zakresie.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#4
Moradin

Moradin

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów
Dziękuję bardzo, napewno się doinformuje :)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: siła, pytanie, kalistenika, początki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych