Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening na zwiększenie ilości powtórzeń i przygotowania się do SW.

przygotowanie SW zwiększenie ilości powtórzeń max

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Siemka.

  1. Wiek. -  W styczniu 19.
  2. Płeć. - Męska.
  3. Wzrost i waga. - 179cm, 76kg, 13% BF.
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat. - Duuużo biegania na średnie dystanse. Kalistenika nieregularnie od maja br.
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości. - Wiele razy skręcane kostki obu nóg. Ok. 10-ego roku życia pęknięte obie ręce.
    Najpoważniejsze - ok. maja tego roku problem z rzepką(przesunięcie), co zmusiło mnie do skończenia z biegami.
  6. Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? - Tak.
  7. Cel treningowy. - Zwiększenie max ilości powtórzeń, przygotowanie pod SW.
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi? - 5x w tygodniu po dwie godziny.
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: - (redukcja) ~2100 kcal, B: ~130g, T: ~80g, W: ~215g. ,,Niezdrowe" rzeczy i alkohol tylko na imprezach.
  10. Plan treningowy stworzony na podstawie: http://workout-polsk...-Street-Workout

3x w tygodniu:

(serie x powtórzenia, max - moja max ilość wykonanych powtórzeń)

przerwy między seriami: 90s

  • Podciąganie max 11

- szerokie 2x5
- normalne 2x5
- wąskie 2x5
- podchwyt 2x5

 

  • Dipy max 17

- normalne 8x8

 

  • Przysiad

- bułgarski 4x15

- normalny z wyskokiem 4x15

 

  • Pompki diament max 28

- diament 8x15

 

 

  • Wznosy kolan max 30

- na bok 4x8 (na obie strony)

- normalne 4x15
 

  • HS

- przy ścianie 8x30s



Jeżeli nie daję rady wykonać np. wszystkich serii podciągania, to dalej trenować tym planem, a ilość sama się powiększy i dojdę do wypisanej powyżej? Nigdzie na forum nie mogę znaleźć jakiegoś sposobu wyliczania ilości powtórzeń i serii do zwiększenia swojego maksa.

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)


  • 0

#2
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

polecam plan armstronga...

 

zrobisz duży postęp w sile, wytrzymałości i nawet masie jak będziesz jadł dużo, ale musisz poświęcić ze dwa miechy na ten trening

 

a jak go odpowiednio zmodyfikujesz to zrobisz z armstronga kompletny trening na górę ciała - a nogi, to wiadomo, min. 2x w tyg trezba dobrze przetreniwać
 

dzięki armstrongowi zrobisz na prawdę solidną bazę siłową, szczególnie w podciąganiu jak i pompkach, które również wykonuje sie 5x w tyg. po 3 serie


Użytkownik Struc edytował ten post 27 grudnia 2014 - 11:43

  • 0

...


#3
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Dzięki za sugestię, zabiorę się za Armstronga kiedy będę miał na to lepsze warunki. Chciałbym jednak dowiedzieć się czy wypisany przeze mnie plan został dobrze dostosowany do rozwoju wytrzymałości powtórzeniowej :).


  • 0

#4
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

Struc, od dawna męczy mnie kiedy dodać do tego planu jakieś pistolety,wspięcia itp. Z własnego doświadczenia i opinii innych wiem że każda, chociaż mała interwencjia w ten plan zmniejsza efekty w postaci podciągania. A więc.. w które dni dodać te sesje nóg??


  • 0

#5
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

co ma trening nóg do podciągania? - nic

można przecież trenować osobno górę i dół ciała

trzymaj się planu a nogi możesz zrobić 3x w tyg. pn/sr/pt, np. po podciąganiu


  • 0

...






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: przygotowanie, SW, zwiększenie, ilości, powtórzeń, max

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych