Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Save Kali Sesion


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#61
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

W pompkach wąskich dużą pracę mają tricepsy, a w nierównych barki. Generalnie nierówne są nieco trudniejsze, więc gdy nabierzesz wprawy w pompkach wąskich i będą one zbyt słabym bodźcem dla mięśni to możesz przejść na trudniejszą odmianę lub dodać obciążenie.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#62
zip

zip

    Iron Body

  • Moderator

  • 177 postów

Od dziś zaczynam cyklicznie 'Skazanego' z EDT i mam kilka pytań

 

1. Czy mogę jak do tej pory w ramach rozgrzewki ćwiczyć 'Tabatę'? fajnie na mnie działa i mam jeszcze troszeczkę do z rzucenia aczkolwiek będę już  powoli kończył redukcję

 

2.Odnośnie pompek, chcę dobrać takie,które najlepiej rozwijają dolną część klaty ponieważ tak jak powyżej pisał Struc mam budowę gdzie tułów, talia są dość szerokie dlatego dla zachowania proporcji chciałem trochę górę rozbudować, która to po redukcji ( obwisłe cyce zniknęły ) dużo zmalała

 

3. Myślę czy nie spróbować 3*1 gdzie 3 tygodnie EDT, a 1 tydzień skazany ponieważ nie chcę całkiem porzucać skazanego, bo mam jeszcze kilka kroków do zaliczenia i czekają master stepy ale miesiąc dwa( zależy jak pójdzie osiąganie celu ) wypróbuję chyba 3*1 i potem wrócę  


  • 0

#63
zip

zip

    Iron Body

  • Moderator

  • 177 postów

Środa 18.02.2015

 

Protokół EDT A

 

Czas: 15 minut

 

Podciąganie*16

 

Serie: 16

Super serie: 8 

 

Dipy*16

 

Serie: 16

Super serie: 8

 

Czwartek 19.02.2015

 

Protokół EDT B

 

Czas: 15 minut

 

Pompki na poręczach*21

 

Serie: 14

super serie: 7

 

Krewetki*21

 

Serie: 14

Super serie: 7

 

 Piątek 20.02.2015

 

Protokół EDT A

 

Czas: 15 minut

 

Podciąganie*20

 

Serie: 16

Super serie: 8

 

Dipy*24

 

Serie: 16

Super serie: 8

 

Poniedziałek 23.02.2015

 

Protokół EDT B

 

Czas: 15 minut

 

Pompki na poręczach*28

 

Serie: 14

Super serie: 7

 

Krewetki*28

 

Serie: 14

Super serie: 7

 

Wtorek 24.02.2015

 

Protokół EDT A

 

Czas: 15 minut

 

Podciąganie*32

 

Serie: 18

Super serie: 9

 

Dipy*44

 

Serie: 18

Super serie: 9

 

Czwartek 26.02.2015

 

Protokół EDT B

 

Czas: 15 minut

 

Pompki na poręczach*35

 

Serie: 14

Super serie: 7

 

Krewetki*35

 

Serie: 14

Super serie: 7


  • 0

#64
zip

zip

    Iron Body

  • Moderator

  • 177 postów

Sobota 28.02.2015

 

Protokół EDT

 

Czas:15 minut

 

Podciąganie australijskie*45

 

Serie:18

Super serie:9

 

Dipy*45

 

Serie:18

Super serie:9

 

Poniedziałek 2.03.2015

 

Protokół EDT

 

Czas:15 minut

 

Pompki na poręczach*40

 

Serie:16

Super serie:8

 

Krewetki*40

 

Serie:16

Super serie:8

 

Wtorek 3.03.2015

 

Protokół EDT

 

Czas:15 minut

 

Podciąganie aust.*48

 

Serie:16

Super serie:8

 

Dipy*48

 

Serie:16

Super serie:8

 

Czwartek 5.03.2015

 

Protokół EDT

 

Czas:15 minut

 

Pompki na poręczach*45

 

Serie:18

Super serie:9

 

Krewetki*34

 

Serie:18

Super serie:9


  • 0

#65
zip

zip

    Iron Body

  • Moderator

  • 177 postów
Witam po długiej przerwie, z braku czasu musiałem zaprzestać pisania dziennika na forum lecz wersja papierowa jest cały czas na bieżąco pisana.
Chciałbym podsumować rok mojej przygody z kalisteniką progresywną a dokładniej ze "skazanym..."
Dokładnie 26 maja br. upłynął rok odkąd zacząłem trenować systemem "Skazany na trening' , wczesniej od marca 2014 do maja tego samego roku ćwiczyłem systemem "300 Spartan" w międzyczasie trafiłem na skazanego i to forum gdzie dowiedziałem się o co tak naprawdę chodzi.
A więc do rzeczy trenując krok po kroku tak jak jest napisane w książce starannie, sumiennie i bez oszukiwania w ciągu roku udało mi się dojść do następujących kroków:

Pompki- Master step

Podciąganie na drążku- krok 5

Przysiady- Master step

Wznosy nóg-Master step

Mostek- krok 8

Pompki na rękach- krok 5

Waga gdy zaczynałem ćwiczyć w marcu to 89,5 kg w maju z początkiem' skazanego' bylo 84,5 kg .
Aktualna moja waga to 76 kg

Ponadto udało mi się wyeliminować bóle w prawym stawie skokowym oraz pozbyłem się przewlekłych bóli 'zepsutego" barku prawego.

Opanowałem następujące figury raczej z przypadku niż specjalnie pod nie ćwicząc:
L sit na poręczach
L sit na podłodze
Wagę na łokciach
Kruka do perfekcji mogę stać i stać
Trójnóg na głowie

Takie moje roczne podsumowanie ćwiczenia ze 'Skazanym ...' dla jednych może się to wydawać mało i że można osiągnąć o wiele więcej trenując przez rok ale ja jestem z efektów zadowolony(szczególnie że rok temu to poprawnej pompki zrobić nie umiałem o reszcie rzeczy nie mówiąc) a najbardziej cieszy mnie to , że w końcu stałem się sumienny, systematyczny i że znalazłem w sobie na tyle wytrwałości i cierpliwości że nadal trwam w treningu i już nie wyobrażam sobie bez niego życia 😊 bo w końcu znalazłam m coś naprawdę 'mojego' -Kalistenika
  • 2

#66
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Brawo!

Pewnie fajny recomp wyszedł, skoro też wagi trochę poleciało :-)

Jak tam wizualnie się poprawiło?

Jak jechałeś skazanym - jota w jotę z książką? Jakieś swoje modyfikacje programu? Który program, bo tam też kilka opcji jest.


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#67
zip

zip

    Iron Body

  • Moderator

  • 177 postów
Dzięki

Proporcje się pozmieniały, ubija się wszystko

No wagi troszkę poleciało, od kilku miesięcy da się zauważyć zmiany w sylwetce, która nawiasem mówiąc caly czas się zmienia
Z początku się nawet trochę przestraszyłem, bo zawsze bylo tak a tu nagle coś się zmniejszyło na pierwszy plan wyszło coś innego, tego mniej tamtego więcej żona najpierw mówiła, że za chudy zaczynam się robić by po paru miesiącach powiedzieć, że np.urosły mi skrzydła i fajnie mięśnie na plecach widać a zgubiła się ta oponka na dole i teraz góra jest szeroka a dupka mała(to tak z mojego prywatnego życia )

Tak jota w jotę, krok po kroku program 'Dobre sprawowanie'
Dopiero gdzieś na początku roku zacząłem dokładać jakieś swoje rzeczy czy ćwiczenia z drugiego tomu 'skazanego' , potem na przemian czyli cyklicznie jechałem skazanego z EDT
Skazany pięknie mnie wprowadził pokazał o co chodzi, i potem właśnie dzięki takiemu przygotowaniu mogłem już kombinować i bawić się dalej.
Dlatego 'Skazany na trening' będzie zawsze moim 'mentorem' bo pokazał i przeprowadził mnie przez trudne początki za co jestem mu bardzo wdzięczny i pozostanę zawsze jego studentem
  • 0

#68
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

hehe mi też mówią "ale te plecy to masz za szerokie" i tyłek mały :D Tak to jest. A przecież specjalnie d...nie odchudzałem hehehe


  • 0

#69
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

A odnośnie EDT, to jaki miałeś podział ćwiczeń?

 

Podstawowa 6 ze Skazanego i dwa ćwiczenia a parze na trening, czy jak?


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#70
Patrzaj

Patrzaj

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Hej, trafiłem tu z mojego tematu.

Jestem rok do tyłu względem Ciebie, ale mam nadzieję, że uda mi się nadrobić stracony czas:P.

 

 

1. Ćwiczyłeś w 100% według skazanego? Tzn. Zaczynałeś od świeżej krwi ?

2. Początkowo ćwiczyłeś tylko w poniedziałek i piątek, dokładnie tak jak jest napisane? Tylko po 2-3 serie treningowe? W poniedziałek pompki/wznosy nóg a w piątek podciąganie/przysiady?


  • 0

#71
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

O samym EDT jest na tej stronie powyżej, ale może jeszcze coś dodasz poza suchą rozpiską :-)

 

Podciąganie/dipy

pompki na poręczach - czyli na podpórkach?? takich niskich? / krewetki..

 

Robiłeś po 2 powtórzenia?

Jak to się przełożyło na klatkę? 10 serii po 2 powtórzenia to w sumie niewiele.. 10x3 też niewiele...

Masz np 7 superserii.

Może ja to jakoś źle przeliczam. Ile tak mniej więcej było serii i powtórzeń w te 15min?


Użytkownik kano edytował ten post 28 lipca 2015 - 19:20

  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#72
zip

zip

    Iron Body

  • Moderator

  • 177 postów
Ten protokół był wprowadzony tak eksperymentalnie

Podciąganie na swoim słabym poziomie niestety, podciąganie Australijskie jak lepszy dzień to pól podciągnięcia
Dipy, między krzesłami strasznie fajnie mi się wtedy ćwiczyło, klatę fajnie było czuć, ładnie pracowała

Poręcze takie na wysokości 1m (samorobki od znajomego) nogi na tej samej wysokości żeby wszystko było w jednej linii.
Krewetki ala Al Kavadlo choć nie takie do końca ale progres do pistoletów był na 5+ .

Zaczynałem od 2 i co tydzień dokładałem po jednym, więc jak zaczynałem protokół to wychodziło mi właśnie około 16 powtórzeń na ćwiczenie a pod koniec protokołu było około 35-40 powtórzeń.
No mało mało tego było
Superserii było z początku około 8 potem 7 ale to tak bez spinania się na luzie, bo tak jak pisałem było to cyklicznie ze 'skazanym' raczej w formie eksperymentu.

Klata na pewno się ubiła, tkanki tłuszczowej mniej się zrobiło ale to też przez tabate pewnie i zyskałem siły ok. 10%-15%

Efekty pewnie mogłyby być lepsze gdybym się bardziej dołożył, ale szczerze mówiąc nie podszedł mi ten system.
Jeśli chodzi o typowo masowe plany to bardziej podszedł mi 10*5 a i efekty o wiele większe ale to już jest inny temat...
  • 0

#73
zip

zip

    Iron Body

  • Moderator

  • 177 postów

Hej, trafiłem tu z mojego tematu.
Jestem rok do tyłu względem Ciebie, ale mam nadzieję, że uda mi się nadrobić stracony czas:P.
 
 
1. Ćwiczyłeś w 100% według skazanego? Tzn. Zaczynałeś od świeżej krwi ?
2. Początkowo ćwiczyłeś tylko w poniedziałek i piątek, dokładnie tak jak jest napisane? Tylko po 2-3 serie treningowe? W poniedziałek pompki/wznosy nóg a w piątek podciąganie/przysiady?


Spokojnie dasz radę, tylko nie staraj się nic nadrobić po prostu rób swoje, słuchaj swego ciała i bądź wytrwały w dążeniu do celu a efekty będą na pewno.

Ja skazanego zaczynałem od "Dobrego sprawowania" ponieważ miałem 3 miesięczne przygotowanie w postaci treningu "300 Spartan"
Ale reszta jota jota razem z książką.
Wytrwałości życzę!
  • 0

#74
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

10x5 też mnie interesuje!! :-)

W wariancie jakby EDT - 2 ćwiczenia naprzemiennie, w seriach po 5 powt.
push-pull

pull-leg

push-leg

 

:-)

 

Nie tylko kalistenika bo i obciążenie będzie - dlatego tak pytam :-)


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#75
Deryll

Deryll

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 128 postów

Hey zip brawo, brawo więcej takich jak Ty.

 

A powiedz mi...

 

Od razu robiłeś normalne pół pompki jednorącz po kroku 6? 

 

Jak sobie poradziłeś z przysiadami nierównymi które są dość problematyczne?

 

Jak wyglądała u Ciebie droga do pistoletów?


  • 0

#76
zip

zip

    Iron Body

  • Moderator

  • 177 postów

10x5 też mnie interesuje!! :-)
W wariancie jakby EDT - 2 ćwiczenia naprzemiennie, w seriach po 5 powt.
push-pull
pull-leg
push-leg
 
:-)
 
Nie tylko kalistenika bo i obciążenie będzie - dlatego tak pytam :-)


Dokładnie tak, co jakiś czas staram się dokładać po jednej serii i tak 4-6 tygodni.
Bo jeszcze można bardziej kulturystycznie podejść ( co mnie nie interesuje) i robić 5*10 wtedy bardziej pompujemy mięśnie, a mi zależy również na sile, która w 10*5 też fajnie rośnie a mięśnie się 'ubijają' aniżeli pompują tylko dla wyglądu.
  • 0

#77
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Zaczynasz od 10x5 i dokładasz po serii?? Wyjdzie na koniec 16x5.
Czy zaczynasz powiedzmy od 6x6 i dochodzisz do 10x5??

Bo to z 10x5 zrobi się EDT (zwłaszcza, że chcę u siebie robić dwa ćwiczenia naprzemiennie (nie jako superserie, ale na zmianę)).


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#78
zip

zip

    Iron Body

  • Moderator

  • 177 postów
Nie musisz co tydzień dodawać serii to nie trening typowo pod siłe, ja dodaje serie tak raz na dwa tygodnie(półtora) i jestem zadowolony
  • 0

#79
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

To inaczej - zaczynałeś od 10x5, czy mniej tych serii robiłeś na początku?


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#80
zip

zip

    Iron Body

  • Moderator

  • 177 postów
Tak zaczynałem 10*5 i potem do tego dokładałem serie
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych