Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan na siłę do oceny

plan siła do oceny Maestro

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Maestro

Maestro

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Żeby nie przedłużać:

 
  1. Wiek - 17
  2. Płeć - mężczyzna
  3. Wzrost i waga - 171cm, 75,5 kg, przewaga tłuszczu nad mięśniami
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat: ćwiczyłem pół roku na siłowni, okazyjne wypady na boisko raz częściej raz rzadziej, od września tego roku zacząłem uprawiać kalistenikę aż do maja.
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości - złamanie nadgarstka 3 lata temu.
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? Tak
  7. Cel treningowy - Siła, sylwetka
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi - ile trzeba
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: kcal, węglowodanów, białka, tłuszczy, produktów niezdrowych - mam zamiar zdrowo się odżywiać (5 posiłków, dobre produkty, dużo warzyw), nie jadać słodyczy ani w fast-foodach, pić dużo wody i zielonej herbaty
  10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie

Poniedziałek

Pompki zwykłe 5x5

Przysiady zwykłe 5x5

 

Wtorek

Interwały

 

Środa

Mostek na głowie 5x5

Stanie na głowie 5x5

Stanie na rękach 5x5

 

Czwartek

Interwały

 

Piątek

Podciąganie podchwytem 5x5

Brzuch

 

Sobota

Interwały

  1. Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś plan (link do artykułu, tytuł książki itp) - na podstawie artykułów zawartych w pigułce wiedzy, książki "SKazany na trening" oraz rad znajomego z 2 letnim stażem.

Mam zamiar zacząć od poniedziałku po przerwie jaką miałem od maja aż do teraz. Na początku chciałbym własnie zrzucić z siebie z 5kg tłuszczu i osiągnać lepsze rezultaty w podciągnięciach na drążku ( wynik 10 nachwytem by mnie zaspokojał).Czekam na Wasze opinie :D

 


  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Złamany nadgarstek - jakie ćwiczenia wprowadzisz / wprowadziłeś, aby kontuzja nie przeszkadzała w treningach?

 

Cel klasyczny. Każdy chciałby być silny i dobrze wyglądać. Wybierz jeden cel i się go trzymaj.

 

"mam zamiar zdrowo się odżywiać" - tu nie chodzi o to by mieć zamiar, tylko żeby to robić. Nie odkładaj nic na jutro. Od teraz przestajesz jeść świństwa itp. Co z tego, że sobota i trzeba wyskoczyć na cole i kebaba ze znajomymi. Tu i teraz się liczy, a nie jutro.

 

W jaki sposób chcesz stać na rękach i na głowie w systemie 5x5? Nie potrafię sobie wyobrazić tego. 

 

Skoro chcesz zrzucić 5kg fatu to dieta + trening obwodowy z wysoką ilością powtórzeń, a nie trening 5x5, który zakłada, że więcej czasu siedzimy i odpoczywamy między seriami, niż ćwiczymy.


  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
Maestro

Maestro

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Ten nadgarstek to żadna kontuzja. On był pęknięty, nie złamany. Zespoił się i jest cały i zdrów.

 

Z tym odżywianiem to nie wiedziałem za bardzo jak to ubrać w słowa, ale będę się na 100% dobrze odżywiał więc o to się nie  musisz martwić

 

Myślałem, że 5 oznacza 5 minut ; ) Ponad to w pigułce wiedzy również jest wspominane o tym, że można dodać stanie na rękach i głowie w systemie 5x5. 

 

Miałem nadzieje, że tłuszcz uda mi się zrzucić dzięki interwałom. Czyżbym był w błędzie?


  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Interwały same w sobie nie spalają tkanki tłuszczowej. Powodują, że organizm wchodzi na zwiększone obroty i dzięki temu łatwiej spala tłuszcz w przeciągu dnia. Niby są przeprowadzane badania, że interwały spalają więcej tkanki tłuszczowej, ale pytanie jest czy w trakcie ćwiczeń, czy po nich. Nie chce mi się wierzyć, że w trakcie, ponieważ organizm podczas wydolności beztlenowej sięga tylko po glikogen z mięśni, a nie rezerwową tkankę tłuszczową, ponieważ do jej spalania niezbędny jest tlen. A skąd wziąć tlen skoro pracujemy na prawie 100% VO2max?

 

Ja, gdy redukowałem, po prostu biegałem w optymalnym tempie po 35-55 minut + zdrowe żywienie. Bez planów, rygorystycznych diet i "pomocnych artykułów" z kolorowych pism. Tłuszcz spalany jest dopiero po około 30minutach wysiłku w okolicach 50-60 %VO2max (na oko, nie pamiętam ile było dokładnie w książce). Dlatego tak trudno jest się pozbyć tłuszczyku. Ludzie myślą, że pójdą pobiegać 3x po 20 minut w tygodniu i spalą sadło. Nie jest tak pięknie.

 

Co do nadgarstków. Każde złamanie, czy pęknięcie trzeba mieć na uwadze. A nadgarstki to część ciała będąca prawie zawsze w użyciu. Dochodzi do bardzo dużych przeciążeń (wychylenia pod planche, pompki szerokie, głęboki chwyt na kółkach itd). Warto zadbać o nie. Tak czy siak o siłę i sprawność nadgarstków musisz zadbać. A tu fajna rutyna http://kalistenikapo...pięści/?p=87383

 

Oczywiście, że można dodać stanie na głowie, trzymanie L sit, czy cokolwiek innego w systemie 5x5, ale powinniśmy zmienić wtedy zapis np 5 serii po max stania na głowie lub 5 serii po 10,8,6,4,2 sekundy stania (to tylko przykłady). Tak formie w jakiej Ty napisałeś miałem wątpliwości, czy po prostu rozumiesz założenia systemu 5x5 :) Jest dużo różnych ludzi na forum. 

 

Podsumowując, jest ok. Zmień tylko swoje cele i podejście. Siła i sylwetka to tak oklepany cel jak bycie pięknym i bogatym. Każdy by chciał, lecz nie każdemu to wyjdzie. 

Trenuj stricte pod siłę tym planem, w dni wolne możesz zrobić taką rutynę jak podałeś od Bar Brothers, choć znam prostsze np Aphrodite z systemu Freeletics. Daje popalić.

Zdrowo się odżywiaj, a efekty przyjdą same. 

 

Systematyczność i wytrwałość jest najważniejsza. I tego Ci życzę :)


  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
Maestro

Maestro

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Dzięki wielkie za rady i słowa otuchy. Na pewno się do nich dopasuje. Powiedz mi tylko jak często powinienem wykonywać te ćwiczenia na nadgarstki?


  • 0

#6
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Im czesciej, tym lepiej. Szczegolnie zginania, prostowania itp nadgarstkow.
Mozesz to wplesc do rozgrzewki.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: plan, siła, do, oceny, Maestro

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych