Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

2,5 miesiąca bez efektów

brak efektów stagnacja regres

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
Buxzzix

Buxzzix

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 14 postów

Witam wszystkich ponownie :)
Dwa i pół miesiąca temu napisałem nowy temat z moimi pytaniami i wątpliwościami: http://kalistenikapo...ową/#entry85190

Od tamtej pory nie mam absolutnie jakiegokolwiek progresu, nie tyle co siłowego, ale też wytrzymałościowego oraz masowego. Od razu uprzedzam, że dodatni bilans kaloryczny jest zachowany jak najbardziej (w pewnym momencie nawet go zwiększyłem, żeby zobaczyć czy to może przez jedzenie mi "nie wchodzi"). Śpie codziennie po przynajmniej 8 godzin. Zdarzały się noce kiedy nie spałem przez ból głowy, ale było ich tyle, że można na palcach jednej ręki policzyć. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że zauważalna jest nie tyle co stagnacja co regres.

 

Co do planu treningowego to nie zmieniałem go. Najpierw chciałbym poznać waszą opinię, oprzeć się i posłuchać waszych rad - czy może jest przeładowany, albo coś. Może to wina ćwiczeń lub coś co przeoczyłem.

 

Przepraszam wszystkich czytających, ale nie wiem co jeszcze mogę napisać o moim problemie. Jeżeli czegoś nie napisałem, a jest potrzebne do rozwiązania mojego problemu to niezwłocznie napisze.

Jestem wdzięczny za każdą odpowiedź i udzieloną pomoc oraz radę.

Pozdrawiam, Bartek

Siła!


  • 0

#2
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
Cześć, może opisz, jak dokładnie wyglądał twój trening przez ostatnie 2,5 miesiąca.
  • 0

#3
Buxzzix

Buxzzix

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 14 postów

Cześć :)
W linku który podałem w poście wcześniej był mój plan. Daję go ponownie tutaj
 

Poniedziałek / Środa / Piątek
Podciąganie 3 ćwiczenia po 4 serie po max powtórzeń (od 6 do 12 powtórzeń na serię)
Pompki 3 ćwiczenia po 4 serie po max powtórzeń (około 20 - 30 powtórzeń na serię)
Nogi 2 ćwiczenia po 4 serie po max powtórzeń z obciążeniem (np. przysiad z kolegą na barkach)
Brzuch jest to kompletny freestyle (będzie około 15 powtórzeń na serię)
 
Na każdym treningu staram się wykonywać inny wariant ćwiczenia np: Poniedziałek podciąganie szeroko, zaś środa podciąganie wąsko
Dodam jeszcze, że często łączę podciąganie z pompkami, czyli jako tako robię muscle up'a i pompuje na drążku.

  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Jesli to Twoj plan, ktory wykonujesz teraz to juz winny jestes tylko Ty.

Pisalem w poprzednim temacie co warto zmienic. Nie posluchales = nie masz efektow takich jak bys chcial.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
Buxzzix

Buxzzix

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 14 postów

Zastosowałem się do wskazań. Zmieniłem ćwiczenia na trudniejsze wariacje np. pompka na jednej ręce. Na początku szło bez problemu, a teraz juz stoję w miejscu. Dipy w pozycji L, podobnie z podciąganiem. Nie wiem co może być jeszcze przyczyną.


  • 0

#6
Szostak

Szostak

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Jak dla mnie powinieneś sobie odpocząć tydzień.


  • 1

#7
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

może nie przykładałeś się wystarczająco, może treningi były dla ciebie za lekkie, a może dieta do bani,  może wszystko po trochu

 

napisz plan od nowa lub skorzystaj ze skutecznego rozwiązania, np. 5x5 i przyłóż się do diety, jeżeli dieta ci nie idzie na czuja to zacznij po prostu liczyć kalorie


  • 0

...


#8
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

 

Cześć :)
W linku który podałem w poście wcześniej był mój plan. Daję go ponownie tutaj
 

Poniedziałek / Środa / Piątek
Podciąganie 3 ćwiczenia po 4 serie po max powtórzeń (od 6 do 12 powtórzeń na serię)
Pompki 3 ćwiczenia po 4 serie po max powtórzeń (około 20 - 30 powtórzeń na serię)
Nogi 2 ćwiczenia po 4 serie po max powtórzeń z obciążeniem (np. przysiad z kolegą na barkach)
Brzuch jest to kompletny freestyle (będzie około 15 powtórzeń na serię)
 
Na każdym treningu staram się wykonywać inny wariant ćwiczenia np: Poniedziałek podciąganie szeroko, zaś środa podciąganie wąsko
Dodam jeszcze, że często łączę podciąganie z pompkami, czyli jako tako robię muscle up'a i pompuje na drążku.

 

 

 

Zastosowałem się do wskazań. Zmieniłem ćwiczenia na trudniejsze wariacje np. pompka na jednej ręce. Na początku szło bez problemu, a teraz juz stoję w miejscu. Dipy w pozycji L, podobnie z podciąganiem. Nie wiem co może być jeszcze przyczyną.

 

 

Ja w powyższym planie nie widzę dipów w pozycji L, czy pompki na 1 ręce. Widzę 20-30 pompek w 4 seriach.


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#9
Buxzzix

Buxzzix

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 14 postów

Przepraszam za niedopatrzenie. Wrzuciłem plan, którego trzymałem się dopóki nie udzieliłem się na forum. Dopiero od tego momentu po Twoich korektach Powadzi wprowadziłem zmiany. Nie wklejałem kolejnego posta z planem na forum tylko rozpisałem to sobie i sie tego trzymałem. W każdym ćwiczeniu dochodzę do plus minus 10 - 12 powtórzeń. Są również ćwiczenia, w których nie przekraczam progu 6 może nawet 8 powtórzeń jak mam dobry dzień.


  • 0

#10
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Rozpisz prosze wszystko. Serie powtorzenia kiedy jak, jakie cwiczenie, co w dni nietreningowe, jaka kolejnosc, co jesz przed, po, w trakcie treningu itd itp

Prawie jak na spowiedzi :)

Moze nagraj jak robisz 2 dipy, 2 podciagniecia itd. Tylko nie staraj sie zrobic "pod kamere",tylko tak jak robisz zawsze.

Cos musisz robic nie tak, skoro nie ma progresu. Na stagnacje wynikajaca z "wyczerpania planu" za wczesnie.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#11
Jojo

Jojo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
  • LokalizacjaŁódź

Co prawda najważniejszy jest staż treningowy a z twojego pierwszego posta można wyczytać, że nie obijałeś się przez ostatni rok. Chociaż wstawiłeś nie ten plan którym trenujesz :D to moje spostrzeżenie jest takie, że przesadziłeś z ilością serii w tygodniu na partię mięsniową.

Napisałeś, że robisz 3 ćwiczenia po 4 serie 3 razy w tygodniu. 36 serii po 10 powtórzeń. Regenerujesz się wogóle?

Kiedy trenowałem na siłce miałem takie podejście i jedyny efekt był taki, że po pół roku i dołożeniu może 10 kg na sztange po treningu barków leciała mi krew z nosa z przetrenowania. Czasem warto też dać organizmowi odsapnąć.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: brak efektów, stagnacja, regres

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych