Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kalistenika + BJJ + bieganie

bjj bieganie kalistenika

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
rebib

rebib

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Witam,

mam 24 lata.

Przez ostatni rok jestem dość aktywny. Od 6mcy trenuje BJJ a od roku w miarę regularnie uczęszczałem na siłownie. 1-2 razy w tygodniu biegam ok 10km na raz. Niestety ostatnio w badaniu tomografii komputerowej wyszło mi znaczne uszkodzenie kręgosłupa i mój fizjoterapeuta polecił mi właśnie kalistenikę zamiast siłowni. Nie myślac długo zapoznałem się z książką Paula Wade i jestem zdecydowany żeby zacząć ćwiczenia.

Myślicie że przy moich problemach z kręgosłupem kalistenika to dobry wybór?

Jaki program zastsować? Domyślam się że świeża krew będzie ok?

Jeżeli mam wykonywać 2-3 serie treningowe z dwóch ćwiczeń z wielkiej 6 to kiedy mam zmieniać kroki? Pierwszy trening to pierwszy krok i od razu probować przechodzić do następnego, zeby na następny trening już ćwiczyć drugi krok?

Czy partie ćwiczymy na zmianę? Czy najpierw 3s pompek a później 3s wznosów nóg?

Mam jeszczę trochę wątpliwości. Będę pytał tutaj jeżeli to nie problem.

Pozdrawiam :)


  • 0

#2
pk187

pk187

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 120 postów

Jeśli masz problem z kręgosłupem, to tak naprawdę najlepszą rzeczą dla swojego zdrowia (poza kalisteniką) będą resety. W pigułce masz na ten temat wszystko czego potrzebujesz + zapoznaj się z artykułami Original Strength w dziale "artykuły użytkowników".

 

Jeśli zaczynasz przygodę z kalisteniką to program świeża krew będzie jak znalazł, po jakimś czasie dobre sprawowanie. Co do zmiany kroków to przecież wszystko masz ładnie podane w książce. :) Ale ok, dajmy na to zaczynasz pompki przy ścianie. Pierwszy trening robisz próg początkowy, na następnym dodajesz już drugą serię i ciśniesz np. 10 albo więcej powtórzeń w serii, to już zależy od Ciebie (możesz przejść i do kroku średniozaawansowanego). Kiedy osiągniesz próg średniozaawansowany dodaj następną serię i dąż do progu przejścia. Kiedy to osiągniesz bierzesz się za krok drugi, i tak z każdym ćwiczeniem. Nie omijaj kroków, daj sobie czas, żeby mięśnie i stawy się zaadaptowały, poprawa zdrowia i wyglądu wymaga czasu. :) A i na początku ćwicz sobie najpierw 3 serie pompek, później wznosy itp.


  • 0

#3
micha

micha

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów
jak czytałes w książce to pamiętasz ze wade pisał zeby przejśc przez kazdy krok i spędzić nad nim pare treningów pierwsze kroki wydają się banalne jednak kiedy zastosujesz technikę podaną przez paula to zauważysz ze takie nie są no i mają swój cel wzmocnić stawy przed cięższymi ćwiczeniami i pamiętaj o rozgrzewce
szybkiego powrotu do zdrowia życzę :=)
  • 0

#4
nswspider

nswspider

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów
Moj pierwszy post wiec chcialem powitac wszystkich, zamiast zaczyc nowy temat, chcialem sie podpiac pod ten
Trenuje bjj od prawie 3 lat, zaczalem tez trening skazanego, ktory mam nadzieje pozwoli zaleczyc mikrourazy stawow, w tym sporcie to normalne. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, treningi bjj mam 3 razy w tygodniu, na treningach pompujemy, robimy mostki zapasnicze, podciagamy sie itp, w dni nietreningowe robie skazanego od pierwszych krokow w wielkiej 6. Czy jest sens zebym robil pierwsze kroki, skoro i tak na bjj bede pompowac ze wszystkimi? Nie mam problemu zeby przesiedziec na pierwszych krokach dluzszy czas, nic mnie nie goni, chcialbym jednak pozaleczac poprzeciazane stawy, nie zrezygnuje z bjj ale chce tez robić skazanego a poziom cwiczen troche sie gryZie, co o tym myslicie? Pozdrawiam
  • 0

#5
rebib

rebib

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Siemka,

dzięki za odpowiedzi. Poczytałem trochę więcej i chyba ułożę coś pod siebie na podstawie ćwiczeń ze skazanego. :)

Zdr


  • 0

#6
nswspider

nswspider

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów
Czy ktos moze sie podzielic zdaniem na temat mojego problemu ? 2 posty wyzej, z gory dziekuje
  • 0

#7
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

nic mnie nie goni, chcialbym jednak pozaleczac poprzeciazane stawy

 

Moim zdaniem sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie :)

 

Na podobny problem pisałem tutaj http://kalistenikapo...iejsze/?p=87325

 

A w skrócie. Podstawy zawsze są przydatne. Jeśli poważnie myślisz o sporcie to zadbaj o solidne fundamenty. 


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#8
nswspider

nswspider

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów
Dziękuję za odpowiedz, wlasnie chodzi o to ze chce zbudowac solidny fundament, ale robiac pierwsze kroki samemu i pozniej idac na trening bjj gdzie pompuje normalnie chyba je burze. Za chwilke zerkne w podany wyzej link
Edit... Przeczytalem ten temat, nie chodzi mi o to ze mi sie gdzies spieszy badz tez trening pierwszych krokow jest dla mnie zbyt prosty, chodzi o to czy spokojne budowanie fundamentow nie gryzie sie z ciezkimi treningami bjj (w tym samym tygodniu)na których rowniez wykonuje cwiczenia z wielkiej szostki tylko kilka krokow wyzej
  • 0

#9
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Ale czemu miałoby się to gryźć? Podaj chociaż jeden argument, bo ja nie mogę sobie żadnego wymyślić :)

 

Na chłopski rozum z innej dziedziny. Jeśli jesteś w 3 klasie liceum i liczysz całki, macierze itp itd, a w domu powtarzasz sobie tabliczkę mnożenia i dodawanie do 100, to czy wpłynie to negatywnie na zajęcia w szkole? Pewnie, że nie. Wręcz przeciwnie.

 

Cofnięcie się do podstaw ma ogromną zaletę. Jesteś w stanie wychwycić prawidłową technikę od początku. Jeśli nauczyłeś się błędnie wykonywać pompki czy podciągnięcia, po to są właśnie pierwsze kroki i powroty do podstaw, aby te błędy wyeliminować.

 

Wiedz też, że stawy i tkanki miękkie adaptują się wolniej niż mięśnie. Dlatego warto zrobić sesję / tydzień / a nawet miesiąc treningów od podstaw.

 

ps. jeśli boisz się, że stracisz przez to wytrenowaną siłę czy wytrzymałość, to nie martw się o to. Nic nie stracisz skoro nadal będziesz wykonywał ciężkie treningi na BJJ


  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#10
nswspider

nswspider

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów
Nie boje sie o to, mam bolace lokcie, barki, nadgarstki, bardziej obawialem sie ze nie uda mi sie ich zregenerowac w takim stopniu, w jakim zrobilbym to cwiczac tylko kalistenike. Nie mniej jednak Twoja powyzsza wypowiedz jest jasna i konkretna, dzieki :)
  • 0

#11
tm_

tm_

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 146 postów

W kwestii stawów warto się zapoznać z Super stawami Tsatsoulina. Myślę, że codzienna ruchomość stawów z tej pozycji mogłaby zrobić swoje. Z tego co pamiętam jeden z użytkowników tego forum wspomniał kiedyś, że zaleczył kontuzję biodra dzięki tej pozycji. W innych częściach ciała też się pewnie dałoby jakoś pomóc.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bjj, bieganie, kalistenika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych