Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kalistenika- początkująca

trening początkująca plansza

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Afra

Afra

    Afra

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Witam! 
Jestem tu nowa, chciałabym zacząć kalistenikę. Moim problemem jest ułożenie treningu. Ćwiczę już od ponad półtora roku. Wykonywałam przeważnie  cardio i HIIT-y np. FocusT25, Insanity, Mel B, Zuzka, Jiliian. Zalezy mi głównie  aby zająć się rzeźbą. Mam na myśli plecy,ramiona, brzuch. Znalazłam fajną plansze na internecie http://strength.stac...ight-exercises/ i tutaj pytania. 
1) Mam wykonywać ćwiczenia na wszystkie parte ciała po kolei z każdego poziomu?
2) Ile razy wykonywać każde ćwiczenie?
3) Mogę ćwiczyć co 2 dzień ? 
4) Czy do tych ćwiczeń mogę dołączyć podciąganie się i bieganie?


  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Witaj,

 

na start polecam książkę "Skazany na trening" Paul Wade. Są tam bardzo szczegółowo opisanie podstawowe ćwiczenia masą ciała od pierwszych kroków. Co do planów tego typu jak ta "plansza", to problem polega na tym, że jest to zlepek ćwiczeń, nieusystematyzowanych, bez większej logiki. 

 

Skazany to kompletny plan treningowy od początku do końca. Oczywiście nie jest on idealny i po jakimś czasie trzeba (na podstawie własnej wiedzy i obserwacji) modyfikować go.

 

Co do "rzeźby" to musisz również odpowiednio jeść.  Same treningi nie dadzą efektu. 

 

Ale jeśli się uprzesz na ten schemat, który podałaś to:

1. Tak, jest to wtedy FBW i można, a nawet powinno się w początkującym stadium wykonywać ten trening

2. W zależności od intensywności danego ćwiczenia. Nie przekraczaj mniej więcej 25-30 powtórzeń, ponieważ wtedy budujesz czystą wytrzymałość. Optymalnie będzie około 10-15 powtórzeń, skoro zależy Ci tylko na podkreśleniu mięśni.

3. Częściej odradzam, ponieważ organizm nie odbuduje glikogenu w mięśniach. Rzadziej też nie ma sensu, ponieważ przy takim treningu mięśnie nie muszą dochodzić do siebie przez tydzień (nie są to ćwiczenia izolowane w 3-4 wariantach jak na siłowni).

4. Podciąganie obowiązkowo. Dziwię się, że nie ma go w tej rozpisce. Dlatego właśnie takie plany są do d. Bieganie owszem. 

 

Wyrzuć tylko brzuszki, ponieważ w 99% przypadków są one wykonywane niepoprawnie i są bardzo dużym obciążeniem dla odcinka lędźwiowego. Zastąp je wznosami nóg leżąc lub wznosami wisząc na drążku.

 

Do tego wszystkiego polecam resety i animal flow. Im więcej, tym lepiej.

 

A więcej info odnośnie treningów w pigułce http://kalistenikapo...cznej-mądrości/


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

najłatwiej zacząć od "skazanego" i wyboru jednego z planów z tej książki

 

z czasem dowiesz się więcej i będziesz mogła bardziej świadomie układać trening

 

na brzuch rób deskę, na początek styknie


  • 0

...


#4
Afra

Afra

    Afra

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Dziękuję bardzo za tak szybkie odpowiedzi:) Od jutra zabieram się za ćwiczenia.


  • 0

#5
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Cześć, Dziewczyno : ) Miło mi powitać cię na forum : )

 

Jeśli ćwiczysz regularnie cardio od pół roku, to spróbuj treningu na siłę lub masę - ciężkie ćwiczenia, 3 - 12 powtórzeń w serii, 3 - 5 serii. U mnie się sprawdziło - zapraszam do przejrzenia mojego dziennika. Skupiam się tam na umiejętnościach, bo po to ćwiczę, ale efekty w postaci "rzeźby" też są - głównie ręce i nogi, bo brzuch to jednak głównie kwestia dobrej diety. 

 

"Skazanego" na pewno warto przeczytać, ale jest też wiele innych dróg do celu.

 

Trzymam kciuki : )


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trening, początkująca, plansza

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych