Skocz do zawartości

Nasze strony:Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Sylwetki mistrzów- Valentin Dikul

Valentin Dikul siłacz mocarz kettlebell giria akrobata cyrk rekord uraz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Ghost W

Ghost W

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 255 postów

Valentin Dikul profesor, dr nauk biologicznych, ur. 03-04-1948r. na Litwie. Wychowywał się w sierocińcu. Jego ojciec zginął w akcji, a matka zmarła podczas porodu. Jego dzieciństwo było bardzo trudne. Od małego walczył o jedzenie. Jego jedyną przyjemnością w życiu był cyrk. Rozpoczął treningi w bardzo młodym wieku. Początkowo zajmował się żonglerką i akrobatyką. Był bardzo zdolny- wszystko przychodziło mu z łatwością. Po pewnym czasie ukierunkował się na wykonywanie akrobacji na trapezie. W wieku 15 lat wykonał swój pierwszy występ.

 

W 1964 roku podczas treningu w Kownie lina trapezu urwała się powodują upadek Valentina z 15 metrów. Złamał 10 kości i poważnie uszkodził kręgosłup. Diagnoza lekarzy była dramatyczna- Dikul nie miał szans na odzyskanie władzy w nogach.

Valentin nie poddał się i zaraz po opuszczeniu szpitala stworzył własny system rehabilitacyjny. Z olbrzymią determinacją sumiennie wykonywał ćwiczenia po to by wstać z wózka inwalidzkiego. Poświęcał dziennie 5-6 godzin na trening aż wreszcie dopiął swego. Stanął na nogi. Żeby tego było mało wrócił do cyrku i rozpoczął swoją karierę na nowo jako siłacz. Jego wyczyny przyprawiają o zdumienie nawet w dzisiejszych czasach.
 

Obecnie Valentin Dikul (zwany również „Mastero”) pomaga innym w rehabilitacji pleców we własnym ośrodku w Moskwie. Wykorzystuje do tego metodę, którą postawił siebie samego na nogi. Więcej o metodzie Dikula
 

Wszystkich zainteresowanych odsyłam do filmu dokumentalnego:

Valentin Dikul- film dokumentalny

 

Wybrane popisy litewskiego siłacza: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

 

valentin-dikul.jpg

 

Autor: Ghost

Napisane w oparciu o umieszczony w artykule film dokumentalny.


  • 4

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Valentin, Dikul, siłacz, mocarz, kettlebell, giria, akrobata, cyrk, rekord, uraz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych