Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Bieganie, trening, dieta, jak połączyć

trening flaga muscle up pompki siła masa waga

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
chacuno

chacuno

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

Siema jestem dość początkującym w kalistenice, dlatego piszę do was z pytaniem; jak połączyć treningi kalisteniczne z bieganiem i jaką dobrać mniej więcej dietę do tego ? ćwiczę 3 razy w tygodniu, biegać chciałbym 2 razy w tygodniu w dni kiedy nie ćwiczę, wiem ,że będzie to duża aktywność fizyczna ale są wakacje i chciałbym właśnie skupić się na swoim ciele. Powiedzcie mi co powinienem jeść kiedy jest dzień treningowy a co kiedy dzień biegania ? Chciałbym budować sylwetkę i spalać tłuszcz(dlatego biegam), jak powinienem jeść żeby uzyskać jak najlepsze efekty ?


  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Nie napisałeś nic o sobie, więc w jaki sposób mamy pomóc? Podrzuć swoje dane, zdjęcie i wtedy bez problemu pomożemy, ale na chwilę obecną masz w skrócie:

 

http://kalistenikapo...łka-i-tłuszczy/

 

http://kalistenikapo...udowanie-diety/

 

http://kalistenikapo...ój-izotoniczny/

 

Tu masz źródło wiedzy o różnych produktach.

 

Tutaj masz sposób tworzenia diety w dużym skrócie:  http://kalistenikapo...dzanie/?p=85880

 

 

W dni biegania i w dni treningowe jemy to samo. Nie bawmy się w różne porcje, kcal, makroskładniki w różne dni. Nie jesteśmy zawodowcami :)

 

Co do tracenia %BF  + jednoczesne budowanie masy mięśniowej jest to piekielnie trudne. Skup się najpierw na zrzuceniu tłuszczu do wielkości jaka Cię zadowoli, a później zaczniesz diety stricte na sylwetkę. 

 

ps. oczywiście da się robić to jednocześnie. Ale trzeba ciężko trenować i balansować na granicy bilansu kalorycznego z jednoczesnym dbaniem o regeneracje i makroskładniki. Po prostu dla początkującego będzie to zbyt skomplikowane, a im więcej chcesz zrobić jednocześnie, tym łatwiej jest coś zepsuć.

 

Biegaj po prostu i trenuj siłowo. Skazany + bieganie to bardzo dobre połączenie. 


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
chacuno

chacuno

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

Trochę o mnie; mam 18 lat, 179 cm wzrostu, a moja waga wacha się od 72 do 74 kg, może nie jest to dużo ale według mnie tak, myślę że 69 kg było by dla mnie idealną wagą, no chyba że zbędny tłuszcz zastąpi mięsień to waga może być wyższa, nie podam zdjęcia ale mogę dla przybliżenia napisać że mam 34 cm w bicepsie( tak jeśli da wam to jakiś obraz). Czyli zostało mi jeść jak najbardziej zdrowo czyli przed treningiem węglowodany czy może białko ? Nie wiem w jakiej kolejności oraz ciężki trening połączony z bieganiem ? wtedy będę szczuplejszy ? wolał bym nie stracić na sile bo w końcu próbuję siły w kalistenice ;)


  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Jeśli chodzi o żywienie to polecam Żywienie w sporcie - Anita Bean. Około 300 stron bardzo ważnej i potrzebnej wiedzy.

 

W skrócie. Przed treningiem węglowodany w celu niedoprowadzenia do braków energetycznych. Po treningu węglowodany+białko, aby uzupełnić energię (glikogen) oraz nie doprowadzić do katabolizmu mięśniowego.

Przed porannym bieganiem szklankę soku z owoców (najlepiej własnoręcznie wyciśnięte, a nie kupny zacukrzony). Ewentualnie patent z gimnastyków 2 łyżki miodu + wyciśnięta cytryna + woda, wstawiasz do lodówki dzień wcześniej. I pijesz rano na 20min przed treningiem. W ten sposób szybko po poście nocnym dostarczysz węgli, aby mieć energię.

 

Jeśli chcesz być szczuplejszy to zweryfikuj to co masz na talerzu, a dopiero później bierz się za treningi i katowanie ciała.


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trening, flaga, muscle up, pompki, siła, masa, waga

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych