Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Potrzebna pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 postów

Wydaje mnie sie ze masz wade postawy - barki do przodu,klata zapadnieta i chyba glowa tez "leci" do przodu ?

Moze to tylko tak na zdjeciu....

 

 

hepatil a jesli jadłbym praktycznie jedynie pierś z kurczaka oraz znikomą ilość węglowodanów ( głównie warzywa , surówki itd. ) , tłuszcze z jaj + oliwa z oliwek i jakieś twarogi itd. Co ty na to?

tak to zrobisz sobie krzywde.

 

Zarcie im zdrowsze i bardziej zroznicowane tym lepiej.

 

Naprawde przeczytaj pigulke - na temat odzywiania , jest tam nawet lista produktow jakie mozesz smialo uzyc.

 

Co do treningu to , ja osobiscie nie polecam systemow 3x3 5x5 czy innych cosxcos a tym bardziej nie zaczynaj od "robienia" sily nie majac pojecia o tym jak wykonywac cwiczenia poprawnie technicznie.

Robienie sily oznacza ze schodzi sie z iloscia powt. a doklada ciezaru/wybiera trudniejsze wersje cwiczen co bardzo latwo/szybko moze skonczyc sie kontuzja.

 

To sa swietne systemy ale dla juz bardziej doswiadczonych.

 

Proponowalbym raczej zaczac od rampy, podstawowe cwiczenia , wieksza ilosc powt i skupienie sie na szlifowaniu techniki + praca nad zarciem... po co najmniej kilkunastu tyg. dopiero zaczac myslec nad jakims "mocniejszym" treningiem.


  • 0

#22
gruni

gruni

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 33 postów

Wydaje mnie sie ze masz wade postawy - barki do przodu,klata zapadnieta i chyba glowa tez "leci" do przodu ?

Moze to tylko tak na zdjeciu....

 

 

tak to zrobisz sobie krzywde.

 

Zarcie im zdrowsze i bardziej zroznicowane tym lepiej.

 

Naprawde przeczytaj pigulke - na temat odzywiania , jest tam nawet lista produktow jakie mozesz smialo uzyc.

 

Co do treningu to , ja osobiscie nie polecam systemow 3x3 5x5 czy innych cosxcos a tym bardziej nie zaczynaj od "robienia" sily nie majac pojecia o tym jak wykonywac cwiczenia poprawnie technicznie.

Robienie sily oznacza ze schodzi sie z iloscia powt. a doklada ciezaru/wybiera trudniejsze wersje cwiczen co bardzo latwo/szybko moze skonczyc sie kontuzja.

 

To sa swietne systemy ale dla juz bardziej doswiadczonych.

 

Proponowalbym raczej zaczac od rampy, podstawowe cwiczenia , wieksza ilosc powt i skupienie sie na szlifowaniu techniki + praca nad zarciem... po co najmniej kilkunastu tyg. dopiero zaczac myslec nad jakims "mocniejszym" treningiem.

 

Możesz wytłumaczyć co to jest rampa? 


  • 0

#23
DamianSzlachcic

DamianSzlachcic

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

hepatil co do postawy to musiałem jedną reką myszkę trzymać żęby kliknąć zrób zdjęcie :)


  • 0

#24
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

po prostu rób pompki, podciągania i przysiady na początku przez kilka m-cy

rób to na zasadzie smarowania gwintów codziennie, lub co dziennie po jednym ćwiczeniu w kilku seriach lub 3x w tyg trening składający się z trzech ćwiczeń - bylebyś był regularny

 

po prostu zacznij ćwiczyć a po 2-m-cach, jak będziesz dobrze jadł, będzie więcej mięśni, a i siły przybędzie, i przede wszystkim wzmocnisz całe ciało

 

 

często tu powtarzamy: małymi lub większymi kroczkami (jak chcesz) ale regularnie i konsekwentnie - tylko tak zrobisz postęp


  • 0

...


#25
twojstarrry

twojstarrry

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 56 postów

Planem na siłę nie zrobisz redukcji, za krótki wysiłek

Bouldering i pływanie nie zbudują ci sylwetki "herkulesa"

Ćwiczenia na klatkę to pompki z szerzej rozstawionymi rękoma i pompki na poręczach


  • 0

#26
Rokusho

Rokusho

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 53 postów

Planem na siłę nie zrobisz redukcji, za krótki wysiłek

Bouldering i pływanie nie zbudują ci sylwetki "herkulesa"

Ćwiczenia na klatkę to pompki z szerzej rozstawionymi rękoma i pompki na poręczach

Zrobisz, trening przy redukcji nie jest tak ważny jak deficyt kaloryczny.


  • 0

Silniejszy bądź szybszy, krew rozmarz, pot wytrzyj.

 


#27
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Deficyt kaloryczny może powstać w wyniku treningu.


  • 0

66668745.png


#28
twojstarrry

twojstarrry

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 56 postów

Aby skutecznie obniżyć zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie połącz odpowiednią dietę i ćwiczenia fizyczne, które są bodźcem do szybszego chudnięcia. Obie te rzeczy są równie ważne, lecz skupiając się na samym deficycie kalorycznym możesz przesadzić z nim i to odbije się na sprawności. Zacznij od 500 kalorii w dół.

Co do ćwiczeń najlepsze będą treningi wytrzymałości tlenowej tj. bieganie, jazda na rowerze, pływanie. Jeśli zależy ci na innych ćwiczeniach rób interwały tabaty wplatając w nie ćwiczenia kalisteniczne tj. pompki, przysiady eksplozywne, burpees itp...


  • 0

#29
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 postów

Zacznij od 500 kalorii w dół.

 

??  zdecydowanie za duzo.

 

500kcal to ok. 150g schabu bez kosci + 250g ziemniakow + kopiec zieleniny + oliwa z oliwek , co oznacze ze proponujesz koledze wywalic solidny posilek z diety na start.

 

Nic dobrego z tego nie wyniknie, dodatkowo uwali sobie produkcje tescia na pare tyg. conajmniej.

 

Zmiany w diecie wprowadza sie drobnymi kroczkami tu 20g tego tam 30g tamtego i obserwacja jak reaguje organizm.


  • 1

#30
twojstarrry

twojstarrry

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 56 postów

Uściślając chodziło mi o dzienny deficyt kaloryczny 500 kcal. W ciągu tygodnia to strata jakiegoś pół kilo tłuszczu, to dużo? Dla autora tego tematu który redukcji nie potrzebuje to może być szkodliwe, ale dla kogoś z nadwagą, wątpię.

Zresztą nie patrz na to jak na usunięcie obiadu i głodówkę od rana do wieczora, bo ja tak to odebrałem co napisałeś, chodzi tu o mniejsze posiłki.


  • 0

#31
DamianSzlachcic

DamianSzlachcic

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

Ziombulki od ostatniej fotki minął tydzień a już jest widoczny progress . Powoli widać absy bez napinki więc myślę że do wakacji lajtowo będzie tak sucho że będą żyłki . Co prawda będę chudy jak kij ale przez dwa lata będę chciał robić wolną masówkę z coraz to niższym body fatem ; ]. Jakie suple mi polecacie teraz? Fotke macie na poprzedniej stronie. Od razu mówię teraz chcę zjechać do jak najniższego body fatu i mieć siłę i wytrzymałość ( efekty widać z tygodnia na tydzień więc jest pompa ! ) . Zarobiłem troche hajsu więc przydałyby się suple . Nie mówcie że nie potrzebne teraz i że tylko z dietą pocisnę. Są efekty i to bardzo duże i zadowalające ale chcę pocisnąć z suplami bo mam pieniądze i wolę na to przeznaczyć niż na picie czy inne duperele. Już plan na wakacje jest - ciśnięcie jeszcze bardziej na działeczce ; ). Do tej pory cisnę codziennie całkiem nieźle i regeneracja jest spoko . Tylko macham hantlami co 3 dzień . Tak więc jakie suple ? Cel : jak najniższy body fat , siła , wytrzymałość .


Użytkownik Wyrwi edytował ten post 09 czerwca 2014 - 09:21
Nie przeklinaj.

  • 0

#32
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 postów

chodzi tu o mniejsze posiłki.

 

Nie ma znaczenia czy wywalisz jeden posilek czy z 6ciu po troszku. To nadal bedzie 500kcal mniej. Takich drastycznych zmian w diecie sie nie robi - no chyba ze sie nie ma pojecia - dowolne forum kulturystyczne - tysiace uzytkownikow biadolacych jak to im nie idzie - od wielu lat w kolko to samo. No comment.

 

Tak więc jakie suple ?

 

Podsumujmy:

1. Brak pojecia o treningu

2. Brak pojecia o odzywianiu

3. Brak pojecia o suplementacji

4. Jest kasa to trzeba suple kupowac.

5. Zaraz dostane ochrzan ze nie odpowiadam na pytanie ;P

 

Otoz panie kolego,  zdecydowanie w tej sytuacji odradzam wydawanie kasy na suple.

 

A jesli masz gdzies co pisze ( a sadze ze tak :) ) to polecam kupic - byle co.

 

Niewazne co kupisz, efekty jesli beda lepsze to i tak tylko chwilowe. Nie sztuka jest zjesc jakis suplement, ktory pomoze w uzyskaniu jakis efektow - sztuka jest pozniej utrzymanie tych efektow jak sie supel skonczy. A u Ciebie po skonczeniu supla - efekty znikna szybciej niz sie pojawily.

(Przejrzyj fora kultyrystyczne - tysiace uzytkownikow - tony zjedzonych supli - i co ? - od lat ten sam wyglad , ciezar sztangi i placz jak to nie idzie.)


  • 4

#33
DamianSzlachcic

DamianSzlachcic

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

Dobra odświeżam temacik . Panowie jaki plan polecacie jeśli chcę jechać na siłę i wytrzymałość? Jeśli to się wyklucza to głównie siła ( chcę robić human flag , planche itd. ) . Pozederko


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych