Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Potrzebna pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1
DamianSzlachcic

DamianSzlachcic

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

Siemano . Jestem tu nowy , możecie obczaić mój temat w Przestaw się żeby bardziej mnie poznać ale dość o mnie. Ogólnie mam taki problem że mam słabą klatkę piersiową jakie ćwiczenia są dobre żeby mieć troche większe te mięśnie czy jak to sie nazywa . Pompki słyszałem że są dobre ale nie wiem czy to prawda. Na brzuch robię brzuszki itd. na podłodze od dziś będę ostro ćwiczył , pozdro!!


Użytkownik Powadzi edytował ten post 04 czerwca 2014 - 09:59
Drugi raz poprawiam podwórkowy język.

  • 0

#2
radosław

radosław

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 79 postów

Na Twoim poziomie pompki będą w sam raz, i jeżeli przy nich zostaniesz, to będą takie przez kilka(naście) następnych lat. Gdy już będziesz robił po 10+ powtórzeń na jednej ręce, możesz dać sobie spokój. Pompki rozpisane od A do Z w książce Skazany na trening.

 

Jak się znudzi, możesz spróbować dipsów na poręczach, ale u początkującego ostrożnie z tym tematem - żeby poźniej nie było kolejnego wątku na forum pod tytułem "Ból w środku klaty po dipsach - pomocy!" 


  • 0

#3
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

W kalistenice najlepszym ćwiczeniem na klatkę piersiową są pompki. Wszelkie informacje znajdziesz w pigułce http://kalistenikapo...cznej-mądrości/

 

a dokładniej w punkcie 15.

 

Dodatkowo choćbyś ćwiczył jak Adam Raw, to bez diety nie poprawisz wyglądu ani o cal. Większą część sukcesu odgrywa dieta i regeneracja, a nie trening. Ale o tym również jest w pigułce.


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#4
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 postów

NO no , cele masz konkretne... problem jest taki ze mistrzem nie zostaje sie w kilka tygodni... to sa lata ciezkich treningow, a Ty dopiero zaczynasz i pojecia nie masz co i jak:

Pompki słyszałem że są dobre ale nie wiem czy to prawda. Na brzuch robię brzuszki itd. na podłodze

 

Brzuch na podlodze czyli pewnie tak zwane brzuszki - odradzam robic to cwiczenie, jedyne co osiagniesz napewno tym cwiczeniem to poglebienie wad postawy i/lub problemy z kregoslupem...

 

5-7% tkanki tluszczowej , jak napisales w innym temacie chcesz miec tak ? 

Tyle to juz kulturysci na scenie maja... problem w tym ze jak nie masz na sobie miecha ( a nie masz - wystarczy spojrzec na stosunek wzrostu do masy ) to bedziesz wygladac jak wiezien obozu koncentracyjnego.

Bez pojecia o diecie i treningach mozna to zrobic... ale kosztem zdrowia.

 

Proponuje troche ostudzic zapal, bo latwo nie bedzie i zaczac od przeczytania:

 

http://kalistenikapo...cznej-mądrości/


  • 1

#5
DamianSzlachcic

DamianSzlachcic

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

W tej chwili plan jest taki , żeby się wyrzeźbić ale jestem chudzina więc nie wiem czy nie będzie z tym problemu. Co polecacie na ostre rzeźbienie? :) Mam czas na cwiczenia nonstop.


  • 0

#6
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Co polecacie na ostre rzeźbienie? :)

 

Ostre dłuta i młotek "bijak" i surowiec?

 

Co wg Ciebie oznacza rzeźbienie? (nie pytam, bo nie wiem, tylko pytam, bo nie pojmuję Twojego myślenia).

Tak się składa, że moim drugim hobby jest rzeźbienie. Aby móc rzeźbić potrzebny jest surowiec, z którego zabierasz zbędny materiał, aby nadać ostateczny kształt. W Twoim przypadku nie posiadasz zbędnego materiału na swoim ciele, więc z czego chcesz się rzeźbić? Ale to już hepatil pięknie opisał.

 

Link do pigułki otrzymałeś dwukrotnie, więc najpierw przeczytaj, a później zadawaj kolejne pytania. Bez wiedzy nic nie osiągniesz, a na forum nikt za Ciebie nie odwali ciężkiej pracy, jaką jest ułożenie dobrego planu treningowego wraz z dietą.


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#7
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

ostre rzeźbienie :lol:

 

na rzeźbienie, innymi słowy redukcję, jest dieta - trening może być jakikolwiek, byle był regularny i intensywny oraz angażował całe ciało

 

na budowanie mięśni jest również dieta, tylko inna od tej na "rzeźbienie", oraz odpowiedni trening


  • 0

...


#8
DamianSzlachcic

DamianSzlachcic

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

Powadzi masz rację , że nie ma w czym rzeźbić ale chcę widzieć abs'y , żyłki itd. Całe życie byłem szczuplak więc nie przeszkadza mi , że będę chudy wyrzeźbiony jak narazie. W przyszłości oczywiście zamierzam też trochę mięcha nabrać ale też nie tak od razu , wolę powoli ale dobrze .


  • 0

#9
wanna-amigo

wanna-amigo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 170 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Św.

Wolisz być chudym, wyrzeźbionym jegomościem nieumiejącym zrobić przysiadu lub podciągnięcia, czy dobrze zbudowanym facetem łamiącym gałęzie? Inaczej. Wolisz mieć najładniejsze mięśnie na dzielni a nie mieć siły, czy być najsilniejszy na dzielni a wyglądać jak szczupak?


Użytkownik Powadzi edytował ten post 04 czerwca 2014 - 15:47
Stronimy od nazw obraźliwych i dyskryminacji

  • 0

"Être fort pour être utile"


#10
DamianSzlachcic

DamianSzlachcic

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

A co ma wyrzeźbienie do braku siły? Widziałem paru naprawdę chudych kolesi którzy byli jako tako wyrzeźbieni i nieźle tyrali :). Pewnie znalazło by się coś na samym youtube.


  • 0

#11
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 postów

Damian zacznij od czytania linkow jakie juz ci podalismy.

 

Pracuj nad zarciem - czli jak najmniej przetworzone, miecho i warzywa niech rzadza na talerzu.

 

Trening mozesz jakis ulozyc i wrzucic tutaj do sprawdzenia.

 

Do tego regeneracja, czyli porzadna ilosc snu i efekt bedzie.

 

Nie przejmowalbym sie na razie na Twoim miejscu rzezbieniem/masowaniem, jak zaczniesz jesc madrze i trenowac ciezko to sylwetka sie zmieni tak ze bedziesz zadowolony.


  • 0

#12
DamianSzlachcic

DamianSzlachcic

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

hepatil a jesli jadłbym praktycznie jedynie pierś z kurczaka oraz znikomą ilość węglowodanów ( głównie warzywa , surówki itd. ) , tłuszcze z jaj + oliwa z oliwek i jakieś twarogi itd. Co ty na to?


  • 0

#13
lukasz1737

lukasz1737

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów
  • LokalizacjaLublin

Pierwsza sprawa: napisałeś w innym temacie, że chcesz zrobić sylwetkę na wakacje. W miesiąc tego nie osiągniesz, nie nastawiaj się. Lepiej nastaw się lata treningów.

A co do sposobu osiągnięcia celu: nie nastawiaj się na wygląd, wygląd jest ubocznym wynikiem porządnego treningu. Widziałeś Bruce'a Lee? Kozak sylwetka, a nigdy nie robił "rzeźby". To wynik wysokiej kondycji fizycznej.

W związku z tym najlepiej by było jakbyś znalazł jakiś sport i starał się osiągnąć w nim możliwie wysokie rezultaty, co z czasem przyniosłoby samo z siebie wygląd herkulesa. Z mojej strony polecałbym bouldering, gimnastykę sportową, pływanie, sztuki walki, bo korzysta się w nich z całego ciała.

Oczywiście to jest najlepsza metoda, ale nie jedyna. Ogólnie Twoim celem powinno być osiągnięcie możliwie wysokiej sprawności fizycznej. Musisz tylko dowiedzieć się jak sprawić, żeby całe Twoje ciało od góry do dołu stało się silne i nie zrobić sobie przy tym krzywdy. Jak się rozgrzewać, ćwiczyć, rozciągać, żyć zdrowo, odżywiać się zdrowo, jakie ćwiczenia i kiedy wykonywać. A potem tą wiedzę wykorzystać i brać się za ostre trenowanie. Cała ta wiedza powinna być na tym forum.

Możesz też zajrzeć na forum http://www.gimnastyc...temat techniki.

 

Może jeszcze co do diety - przerażająca perspektywa. Ale wbrew straszliwym opiniom, wcale nie trzeba mieć ściśle ustalonej diety. Tak to muszą kulturyści, zwykły człowiek nie potrzebuje aż tak napompowanych mięsni. Wystarczy trzymać się mniej więcej kilku zasad. Unikać fast foodów (jeść z rzadka tylko "żeby nie zwariować", może z raz na miesiąc), MacDonalda najlepiej w ogóle omijać szerokim łukiem, nie jeść za dużo (ani też nie głodzić się zbytnio), unikać napojów gazowanych, alkoholu nie pić, a herbatę najlepiej pić bez cukru (albo z małą ilością), ograniczać słodycze i starać się jeść w miarę regularnie owoce i warzywa. Takie zasady razem z dbaniem o kondycję powinny dać ładne rezultaty.

 

No i może jeszcze dodam, że robiąc sprawność fizyczną (czy to kalisteniką, czy siłownią), nie tylko wyrzeźbi Ci się ciało, ale też będziesz bardziej przydatny dla innych jak będzie trzeba odwalić jakąś fizyczną robotę. ;)


  • 0

#14
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

ułóż dietę redukcyjną i trenuj na czystą siłę 3x3 lub jak ci mało to 5x5 i bądź konsekwentny

 

w dwa-trzy miechy można spokojnie kilka kilogramów zgubić a i siła trochę pójdzie, tylko trenuj min. 3x w tyg.

 

 

edit.

 

nie do końca wiadomo co chcesz osiągnąć - zbudować mięśnie czy zgubić tłuszcz - obie rzeczy się raczej wykluczają


  • 0

...


#15
DamianSzlachcic

DamianSzlachcic

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

Ja już jestem chudzina tylko po prostu chcę żeby widać mi było żyłki , abs'y itd :D .


  • 0

#16
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

skoro ci nie widać kabli i 6-paka to masz za dużo tłuszczu lub po prostu nigdy nie trenowałeś i nie ma definicji - tutaj ci 2,3 miechy nie pomogą


  • 0

...


#17
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Chłopie masz 60kg prawie 180cm i 'sporo tluszczu' i chcesz rzeźbić, możesz to zrobić ale będziesz miał sylwetkę więźnia obozu koncentracyjnego. Wiatr Cie porwie i tyle z tego będzie.


  • 0

#18
lukasz1737

lukasz1737

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów
  • LokalizacjaLublin

@DamianSzlachcic

żyły będzie Ci widać jak będziesz chudy, ale "absów" już nie. Dlaczego? Bo żeby widać było mięśnie, to najpierw te mięśnie trzeba mieć.

Przy Twoim wzroście powinieneś ważyć (po zbudowaniu mięśni) około 64-66kg żeby było co pokazywać.


  • 0

#19
DamianSzlachcic

DamianSzlachcic

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

Gdzie można zrobić zdjęcie z kamerki i wrzucić?? Bym przedstawił swoją obecna sylwetkę żęby mieć porównanie za jakiś czas


  • 0

#20
DamianSzlachcic

DamianSzlachcic

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

Ogólnie na dziś jest tak : http://iv.pl/images/...15535555837.jpg

bez napinki - http://iv.pl/images/...18904710479.jpg

 

Lekka parodia ale będzie tylko lepiej . Ostatnio jadłem same śmieciowe żarcie ale od wczoraj się biorę ostro :).


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych