Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kalistenika czy siłownia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21
p1uk

p1uk

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Tylko, że dla niego kalistenika to dodawanie obciążenia do dipów, podciągania i przysiadów, dlatego tak się zbudował. Mówi dokładnie, że od razu dokładał obciążenie i stopniowo progressował w dipach i podciąganiu, robi max 10 powtórzeń, bardzo rzadko 30-50... Liczył i nadal liczy kalorie, więc ma efekty.

Dodawanie obciążenia w przypadku kalisteniki mija się z celem. Skoro są to ćwiczenia z własną masą ciała, to po co dodatkowe kg? A odnośnie liczenia kalorii, to to jest jakiś prehistoryczny zabobon ze świata kulturystyki ;)


  • 0

#22
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Adam trenuje Street Workout, a nie kalistenikę. Nie rozumiem też ludzi, którzy upierają się, że trenują kalistenikę, a np. nogi robią na siłowni i codziennie piją gainery... :)


  • 0

#23
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

a co ma uzupełnianie diety do treningu ??

jak ktoś nie jest wstanie pochłonąć odpowiedniej ilości składników to po to są suple by mógł zbilansować dietę.

 

nie rozumiem też uwielbienia dla konkretnych jednostek i ciągłego pokazywania zdjęć umięśnionych kolesi - trochę to groteskowe

wszyscy wiemy jak kto trenuje i jak wygląda

 

ludzie - szukajcie własnej drogi i własnego "ja"


  • 0

...


#24
Rokusho

Rokusho

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 53 postów

Dodawanie obciążenia w przypadku kalisteniki mija się z celem. Skoro są to ćwiczenia z własną masą ciała, to po co dodatkowe kg? A odnośnie liczenia kalorii, to to jest jakiś prehistoryczny zabobon ze świata kulturystyki ;)

Nie zabobon, ale chodzi bardziej o dobre zestawienie makroskładników(białko, węgle, tłuszcz) niż same kalorie które z tego wychodzą. Po za tym zamykanie sie tylko na własną mase ciała jest niepotrzebnym ograniczaniem sie.


  • 0

Silniejszy bądź szybszy, krew rozmarz, pot wytrzyj.

 


#25
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

@Struc, cytuję post Powadziego - "...Pod warunkiem, że będziemy propagować kalistenikę w takiej postaci, w jakiej została stworzona. Bez ciężarów, maszyn, szpikowania się odżywkami, przerostem bicepsów, bezmyślności wykonywania powtórzeń... itp"


  • 0

#26
twojstarrry

twojstarrry

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 56 postów

Adam trenuje Street Workout, a nie kalistenikę.


Za każdym razem xD
Proszę, powiedz mi czym się różni street workout od kalisteniki.
  • 0

#27
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Na przykład tym, że w SW dodaje się dodatkowe obciążenie :)


  • 0

#28
twojstarrry

twojstarrry

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 56 postów
A jak dla mnie to już trening kulturystyczny, zresztą ludzie mówiąc street workout nie mają na myśli ciężarów
  • 0

#29
4fun

4fun

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 108 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Nie każdy trening w którym uzywasz obciążeń to trening kulturystyczny.


  • 0

#30
Rokusho

Rokusho

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 53 postów

A jak dla mnie to już trening kulturystyczny, zresztą ludzie mówiąc street workout nie mają na myśli ciężarów

Aha czyli że dwuboista olimpijski jest kulturystą bo używa ciężarów?  Skąd bierzecie określenie kalisteniki i streetworkoutu? Czy używa się tego ciężaru czy nie?


  • 0

Silniejszy bądź szybszy, krew rozmarz, pot wytrzyj.

 


#31
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Macie straszne problemy Panowie :(

 

Co kogo interesuje jak ktoś ćwiczy?

Dlaczego niektórych z Was tak boli, że ktoś dokłada ciężar, a ktoś nie?

Że jeden pisze "100% bodyweight", a inny pisze "100% synthetic protein"?

 

SW to trening uliczny z wolnego tłumaczenia, więc opiera się po prostu na treningu na powietrzu, na przyrządach, które mijamy codziennie idąc do pracy w postaci ławek, poręczy, słupów itp. Dodawanie do tego jakiejś głębszej ideologii jest po prostu bez sensu. 

 

A jeszcze bardziej bez sensu jest dzielenie "ja trenuję kalistenikę, a Ty SW".  Gdy wyjdę do parku zrobić sesję na świeżym powietrzu to trenuję SW? A gdy trzaskam pompki w domu to kalistenikę? A gdy obciągnę palce przy L-sit to stanę się gimnastykiem? Paranoja...

 

Zróbcie lepiej trening zamiast zawracać sobie głowę pierdołami.


  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#32
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Powadzi, ale sam pisałeś żebyśmy propagowali taką kalistenikę jaka została stworzona, czyli bez suplementów, ciężarów itp. Ja to rozumiem w ten sposób, że prawdziwa kalistenika to sport tylko z masą własnego ciała.
Chociaż tutaj nasuwa mi się jedna rzecz - kettlebell albo np. worek bułgarski.
  • 0

#33
twojstarrry

twojstarrry

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 56 postów

A jeszcze bardziej bez sensu jest dzielenie "ja trenuję kalistenikę, a Ty SW".  Gdy wyjdę do parku zrobić sesję na świeżym powietrzu to trenuję SW? A gdy trzaskam pompki w domu to kalistenikę? A gdy obciągnę palce przy L-sit to stanę się gimnastykiem? Paranoja...


Napisałeś dokładnie to co ja chciałem przekazać.
A kolega wyżej z tym dwuboistą to mnie trochę zagiął :(
  • 0

#34
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Powadzi, ale sam pisałeś żebyśmy propagowali taką kalistenikę jaka została stworzona, czyli bez suplementów, ciężarów itp. Ja to rozumiem w ten sposób, że prawdziwa kalistenika to sport tylko z masą własnego ciała.
Chociaż tutaj nasuwa mi się jedna rzecz - kettlebell albo np. worek bułgarski.

 

Oczywiście, że będę zawsze zachęcał do treningów tylko i wyłącznie masą własnego ciała, ponieważ moim zdaniem jest on o wiele bardziej wymagający niż dokładanie ciężaru. 

Zawsze będę odpowiadał na pytania początkujących i tych zaawansowanych, w taki sposób, aby zobaczyli w kalistenice to co ja widzę, czyli siłę, grację ruchu, opanowanie, świadomość.

Ale nie można nikogo zmusić. Nie zbanuję nikogo za głoszenie swoich teorii na temat ciężarów, choć to forum kalisteniczne. 

 

Wielu po prostu zapomina jaki jest cel ich ćwiczeń i zamiast się łączyć, wymieniać doświadczeniami, technikami, podsuwać nowe ćwiczenia, to biadolą o tym czy ktoś dokłada czy nie, czy ktoś ma 100cm w klacie, czy je warzywa, jaki rozmiar nosi... itp.

 

Samo gadanie o "gwiazdach" sportów siłowych ani na centymetr nie przybliży nas do ich poziomu. Debatowanie na tematy kompletnie bez sensu również.


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#35
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

dajcie już spokój z suplementami i dietą

 

"kalistenika" odnosi się do rodzaju aktywności fizycznej a nie do stylu życia, bycia, jedzenia, ble ble ble


  • 0

...


#36
p1uk

p1uk

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiałystok


Dodawanie obciążenia w przypadku kalisteniki mija się z celem. Skoro są to ćwiczenia z własną masą ciała, to po co dodatkowe kg? A odnośnie liczenia kalorii, to to jest jakiś prehistoryczny zabobon ze świata kulturystyki ;)


Nie zabobon, ale chodzi bardziej o dobre zestawienie makroskładników(białko, węgle, tłuszcz) niż same kalorie które z tego wychodzą. Po za tym zamykanie sie tylko na własną mase ciała jest niepotrzebnym ograniczaniem sie.


Czemu ograniczeniem? Jest tyle kosmicznych ćwiczeń i trików w kalistenice, że zanim do tego dojdę będzie 2025 rok. A więc dodawanie ciężaru jest niepotrzebne. Skoro definicja kalisteniki mówi, że są to ćwiczenia z własną masą ciała, to tego trzeba się trzymać. Wiadomo, że można nałożyć kamizelkę o wadzę 30kg i się podciągnąć z tym dodatkowym ciężarem, ale to już nie będzie element kalisteniki.

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalka
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych