Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Naprawianie nadgarstka - pytanie

stawynadgarstek nadgarstki uszkodzenie więzadła kontuzja nadgarstka kontuzja ćwiczenia na stawy ćwiczenia na więzadła

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
panmarynarz

panmarynarz

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Witam,

 

Od dłuższego czasu (już parę lat) mam problem z jednym nadgarstkiem, a mianowicie uszkadzam sobie go czasem przy jakiś zwykłych czynnościach np. wystarczy że źle się oprę o blat i pojawia się ból, jakby coś tak się naderwało, za kilka dni przechodzi, może trochę dłużej. Ból pojawia się też przy ćwiczeniach (pompki - wyginanie nadgarstka, przy pompkach na pięściach problemu nie ma), ale tylko kiedy nie dokładnie go rozgrzeję, jeśli zacznę ćwiczyć spokojnie wszystko jest ok.

 

I tu pojawia się moje pytanie, znacie może jakieś regenerujące/usprawniające/cokolwiek ćwiczenia które mógł bym robić żeby to naprawić? Bo zaczyna mnie to naprawdę denerwować.

 

Pozdrawiam, z góry dzięki za pomoc


  • 0

#2
wanna-amigo

wanna-amigo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 170 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Św.
Hm, na wzmocnienie nadgarstka jest dobry false grip, ale nie mam pojęcia co masz z tym nadgarstkiem dokładnie.
  • 0

"Être fort pour être utile"


#3
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Skoro boli to znaczy że coś jest nie tak i musisz udać się do pana doktora żeby zbadał Ci ronsie

Mnie też boli nadgarstek,ale przynajmniej znam przyczynę swojego bólu.Miałem pęknięcie nasady kości promieniowej przy nadgarstku. Odczuwam lekki ból gdy przesilę nadgarstek ,wiem też kiedy nastąpi zmiana pogody bo wtedy też delikatnie pobolewa. Mogę Ci tylko powiedzieć co mi zalecał lekarz na wzmocnienie nadgarstka. Po zdjęciu gipsu zalecił mi ściskanie piłeczki. Nikt Ci nie pomoże na forum , musisz poświęcić dzień na wizytę u lekarza to się dowiesz co jest nie tak i otrzymasz fachową poradę.


  • 0

#4
Ghost W

Ghost W

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 255 postów

Warto zapytać lekarza, aby ten wyraził swoją opinię.

Również miałem problem z nadgarstkiem podczas pompek. Robiłem, i dalej robię raczkowanie niemowlęcia przez dwa tygodnie codziennie i ból to już tylko przeszłość :) Poczytaj na forum o raczkowaniu i bierz się do pracy.


  • 1

#5
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Ćwiczenie, które mi pomogło po urazie nadgarstka, w tej chwili żadnych bóli nie ma, a wykonuje pompki na jednej ręce to pompki w oparciu o ścianę. Stajesz od ściana od 0,5 do 1 metra od ściany ręce kładziesz na niej i wykonujesz pompki dotykając czołem ściany. To ćwiczenie jest pierwszym korkiem pompek w książce skazany na trening.


  • 1

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#6
wanna-amigo

wanna-amigo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 170 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Św.
Student, a jak masz ułożone dłonie?
  • 0

"Être fort pour être utile"


#7
panmarynarz

panmarynarz

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Zabawne jest to że też mogę robić pompki na jednej ręce, ale jeśli zacznę ostrożnie i chociaż trochę rozgrzeję nadgarstek, a np przesunę stolik i coś już jest nie tak :/

Lekarzy chciałem uniknąć bo nie specjalnie im ufam, ale chyba w końcu będę musiał się z tym do kogoś przejść.

 

Dzięki za odpowiedzi,

pozdr


  • 0

#8
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Ręce leżą prosto, bez skręcania w lewo czy prawo, naturalnie.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#9
wanna-amigo

wanna-amigo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 170 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Św.
Tj bardziej chodzi mi o dłonie i palce. Ja mam skierowane do wewnątrz, do siebie. Tak że środkowe lekko się dotykają.
  • 0

"Être fort pour être utile"






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: stawynadgarstek, nadgarstki, uszkodzenie, więzadła, kontuzja nadgarstka, kontuzja, ćwiczenia na stawy, ćwiczenia na więzadła

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych