Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kontuzja stawu biodrowego

staw biodrowy biodro kontuzja uraz stawu biodrowego uraz sztuki walki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
radosław

radosław

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 79 postów

Witam wszystkich

 

Pierwszy raz zwracam się o pomoc i mam nadzieję, że po raz ostatni zawracam komuś głowę swoją lekkomyślnością. Postaram się przynajmniej streszczać.

 

Na wczorajszym treningu kravki z nudów czekania zrobiłem "na sucho" kilka wysokich, okrężnych kopnięć z wybiciem + gwałtowny obrót. "Na sucho" oznacza w tym przypadku brak zarówno tarczy na której zatrzymałby się ruch, jak też niestety - uprzedniej rozgrzewki. Bez jakichkolwiek objawów dotarłem do końca treningu.

 

I tu naszła mnie kolejna mądra myśl, aby zrobić krótką serię rozciągania. Nigdy tego wcześniej po treningu KM nie robiłem, nie wiem skąd mi to w ogóle przyszło do głowy. Zrobiłem raptem po jednej serii rozciągania zginaczy bioder + 1 x taktyczna żaba - wszystko z raczej średnią intensywnością i bez niepotrzebnego forsowania.

 

Problemy zaczęły się podczas drogi powrotnej: czuć było w prawym biodrze (z przodu, ale bardziej w głębi) ból który można chyba określić jako... mrowiący. Wszystko jednak w nikłym jeszcze stopniu. Wieczorem było juz gorzej, ból pojawiał sie głównie przy odwodzeniu nogi i w nikłym stopniu podczas stawania na niej, lekkie wymachy w przód i w tył nie powodowały bolesności.

 

Maść Diklofenak na noc i myślałem że będzie trochę lepiej. Do objawów doszły jednak zimne "zastrzyki" bólu podczas chodzenia, co może nie boli aż tak bardzo, ale jest tak niespodziewane i intensywne że włosy jeżą się na głowie. Po czym znowu jest ok - idę normalnie i bez bólu. 

 

W zasadzie wiem co mam robić i jak walczyć z kontuzjami, ale powiedzcie mi prosze co takiego mogło mi nawalić bo gubię się nieco w ludzkiej anatomii i może jakieś ściśle ukierunkowane na ten uraz rady... ?

 

Z góry dzięki!! 

 

 


  • 0

#2
Shiroy

Shiroy

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • LokalizacjaKraków

Witam :).

Czytając objawy doszedłem do wniosku, że raczej naderwałeś więzadło niż uszkodziłeś sobie staw biodrowy. Przy kontuzji stawu ból zapewne byłby trwały, a jak sam napisałeś ból pojawiał się przy określonym przekręceniu nogi, przy którym pracuje właśnie to więzadło. 
Staraj się unikać niepotrzebnych i gwałtownych ruchów oraz używaj maści (najlepiej na jakieś uszkodzenia więzadeł właśnie) i owijaj bandażem (elastycznym). Ćwiczenia z dużym zaangażowaniem nóg też bym Ci radził odpuścić, żeby wrócić do wcześniejszej sprawności :).
Sam ostatnio naciągnąłem mięsień ramienno-promieniowy, ale po kuracji ból zniknął po 4 dniach :).
P.S. Szybkiego powrotu do zdrowia!


  • 1

#3
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Cześć, opisane przez ciebie objawy wskazują raczej na podrażnienie nerwu - mrowienie, "zastrzyki" bólu. Stawiałabym na nerw kulszowy. Przyczyny mogą być różne - najczęściej to ucisk na nerw w dolnym odcinku kręgosłupa albo zespół mięśnia gruszkowatego. Najlepiej idź do lekarza (ortopedy), być może potrzebujesz leków przeciwzapalnych. Nie radzę bandażować biodra - to tylko upośledzi krążenie krwi i spowolni regenerację.

 

Istnieje prosty test, który możesz wykonać w domu. Połóż się na podłodze na plecach i poproś kogoś, żeby POWOLI podniósł ci nogę wyprostowaną w kolanie. Ty nie napinaj, noga musi być całkiem luźna. Jeśli pojawi się ostry ból, koniecznie idź do lekarza, bo pojawił się stan zapalny.


  • 1

#4
radosław

radosław

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 79 postów

Dzięki Wam bardzo za szybkie rady, miałem nadzieję że to nie sam staw i juz jestem dzieki temu lepszej myśli.

 

Na pewno zrobie sobie przynajmniej 2 tygodnie wolnego, co się zaś tyczy aktywności nóg, to przez ten czas będą służyć wyłącznie do chodzenia  ;)

A wieczorem oczywiście zrobię wspomniany test.


  • 1

#5
radosław

radosław

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 79 postów

Test zrobiony, bólu żadnego więc chyba z nerwami wszystko w porządku. Bolesne strzykania pojawiają się sporadycznie lub w ogóle - wszystko idzie ku lepszemu.


  • 0

#6
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Super : D Powodzenia!


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: staw biodrowy, biodro, kontuzja, uraz stawu biodrowego, uraz, sztuki walki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych