Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

zobaczcie to zdjecie i odpowiedzcie na moje pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#21
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
widzę jak wyglądają gimnastycy. :)


Tak, racja :)
Na K F D oraz S F D mnie obrażali i wmawiali, że pompkami z obciążeniem nie zrobię dobrej masy i siły, że jak kulturysta bierze na klate ponad 100kg to na luzie zrobi pompkę na jednej ręce. Najlepsze chyba było to, że kilka osób napisało, że Hannibal ma nogi jak patyki - stąd długie i szerokie spodnie. Dożywotnia beka z nich wszystkich :) Co dziwne - nikt prócz mnie im nie zaprzeczył...
  • 1

#22
Wino

Wino

    Lecimy tutaj

  • Bywalec
  • 268 postów

tu chudzielców nie ma, az pewnością nikt na tym poziomie nie utrzymuje dodatkowych kilogramów dla lepszego wyglądu.


  • 1

pl.pokerstrategy.com/#uGUYWV - dobre miejsce na naukę gry w pokera, z tego linka najlepsze bonusy!

 


#23
zetaf

zetaf

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

dajcie imie i nazwisko sławnego: kalistenisty, street workout-era, gimnastyka, gdzie jest pewność że ćwiczy tylko i wyłącznie ciężarem własnego ciała.


  • 0

#24
Rangers

Rangers

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 96 postów

"Ponad wszystko nie ustalaj ograniczających reguł." Bruce Lee

 

Każdy "sportowiec" który próbuje trening sprowadzać do schematów typu "ćwiczę tylko z masą ciała" albo "nie robię ćwiczeń z masą ciała bo siłę i masę buduje się żelastwem" traci. 

 

Jest szereg znakomitych ćwiczeń kalistenicznych do budowania siły i masy tak samo jak jest szereg ćwiczeń które są nic nie warte. Tak samo z ćwiczeniami z żelastwem i wszystkim innym.


  • 3

#25
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

IMO nie da się stwierdzić czy ktoś robił samą kali czy nie, za dużo czynników ma na to wpływ - dieta (w tym suple), ilość i jakość treningu, genetyka i inne.

Ale jedno jest pewne, budowy kulturystycznej nie zbudujesz tylko drążkiem i podłogą. Mięśnie do rozwoju, szczególnie w późniejszym okresie (na początku wszyscy notują duże postępy), potrzebują bardzo wielu bodźców do wzrostu.

 

Zauważcie, że zawodowi gimnastycy posiadają rygorystyczną dietę, zestaw najlepszych supli, kontrolę najlepszych trenerów, no i trening na światowym poziomie.


  • 0

...


#26
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

dobrze mówi Rangers. rozwój to brak barier. nic nie stoi na przeszkodzie by w domu mieć, ciężkie hantle i wspomagać partie słabiej rozwinięte lub robić jeden trening po prostu z ciężarami. nie zaszkodzi i na pewno pomoże w rozwoju.


  • 0

...


#27
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

ktoś napisał, że pompki i dipy zbudują barki... nieprawda...

przy dipach pracuję tylko stabilizatory barków, przy pompkach trochę przedni akton

 

bez hspu słabo widzę rozwój barków


  • 0

...


#28
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Ahh, gdybyś widział jakie mój kumpel ma upchane barki... Same pompki i dipy. Dopiero później zaczął się bawić w stanie na rękach :)
  • 0

#29
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

w każdym razie progresja do hspu równie ważna jak podciąganie, pompki i dipy - wtedy masz komplet ruchów na górną cześć ciała


  • 1

...


#30
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Struc ma racje, stanie/pompki w staniu na rękach likwiduję słabe punkty .


  • 0

#31
Tomson

Tomson

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 105 postów

ktoś napisał, że pompki i dipy zbudują barki... nieprawda...

przy dipach pracuję tylko stabilizatory barków, przy pompkach trochę przedni akton

 

bez hspu słabo widzę rozwój barków

Pamiętaj też o planchu i pompkach w planch'u.


  • 0
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili, pokaż że się mylili. Nie czekaj ani chwili dłużej.

#32
Tomson

Tomson

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 105 postów

Nie wiem czemu większość koksów z siłowni i niektóre koksy z street workoutu :D wzajemnie chcą coś sobie udowodnić. Uważam, że oba sporty są ok przy czym połączenie ich jest najlepsze. Ja głównie przykładam się do kalisteniki, ale np. na klate robie wyciskanie, bo za głupotę uważam robienie pompek z plecakiem mając możliwość treningu na ławeczce, ale idzie to też w drugą stronę: Po co trenować na (drogim) wyciągu plecy, jak można zrobić to na drążku, po co wyciskać zza karku jak można robić hspu. Dyskusja na temat co jest lepsze siłownia czy workout nie ma sensu.

Uważam, że takich kapturów jak na zdjęciu nie zrobisz samą kalisteniką. Dodaj szrugsy do treningu jak zależy ci na kapturach...


  • 0
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili, pokaż że się mylili. Nie czekaj ani chwili dłużej.

#33
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

"budowy kulturystycznej nie zbudujesz tylko drążkiem i podłogą" - Udowodnij :)

 

Może 120kg czystego mięśnia nie zbudujesz, ale dokładając ciężar do dipów i drążka, robiąć przysiady z obciążeniem możesz osiągnać mega sylwetkę.

 

Mi akurat pompki i dipy wchodzą lepiej niż wyciskania na klatkę, więc nie widzę sensu robienia wyciskań.

 

Ja broń Boże nie mam nic do ludzi trenujących na ciężarach, ławkach, wyciągach, ale wiem teraz, że bez tego można osiągnąć to samo. Nie piszcie tutaj, że bez ciężarów nie zbudujemy ciała kulturysty, bo trenując na siłowni też go nie zbudujemy, myślicie, że jak powyciskacie na ławce, wyciągach, to będziecie jak Arnold? Bo piszą co niektórzy "ciało, sylwetka kulturysty", a to jest bez sensu porównywać wszystko do kulturystów trenujących 10-20 lat, którzy biorą prohormony, sterydy i inne cuda...


  • 1

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#34
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

oczywiście to moje zdanie

 

mnie też nie interesuje pakernia i budowa kulturysty, wolę trening z własnym ciałem i naturalną sylwetkę - nie mierze i nie oglądam swoich bicepsów w lustrze ;p

jeśli chodzi o przyrosty mięsa to kluczem jest dieta i progresja w treningu by dostarczać nowych bodźców mięśniom


  • 1

...


#35
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

10262011_536057523182613_547528336270868

 

https://www.facebook...r - tutaj info.


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#36
Frost

Frost

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 53 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Jak na rok pracy to jestem pod wrażeniem.


  • 0

#37
zetaf

zetaf

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

Witam,

więc tak nie zależy mi na sylwetce kulturysty, tylko na takiej jaka jest uwidoczniona na zdjęciu z moim zapytaniem w tym poscie (patrz na pierwszej stronie na samej górze).

SW96 chciałem się ciebie spytać jak u ciebie z nogami ( przud i tył ud ), oraz barkami czy są w całości proporcjonalnie rozwinięte czy  widać "ubytki" (man tu na myśłi ze jakaś głowa ,głowy mięśnia są nie proporcjonalnie rozwinięta co do innych)


  • 0

#38
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Z barkami szału nie ma, aczkolwiek dipy i pompki je poprawiają, tak mi się wydaje :P

 

Mam kilka nowych zdjęć góry sylwetki, ale nie na moim telefonie, wstawię w weekend jakoś, a zdjęcia nóg też postaram się wstawić, gdy będzie miał kto je sfotografować.

 

Moim celem jest sylwetka Ranjita Bhachu, trenuje na poręczach 3 lata i wygląda kozacko.

 

tu jest jego sylwetka podczas treningu.

 

916465_552927761489447_451630352_n.jpg

 

5161daf0c93711e3bfc624be05cf3b10_8.jpg

 

Z czasem dojść do czegoś takiego, a może i lepszego xD


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#39
zetaf

zetaf

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

Witam po dłuższej przerwie. SW96 miałeś wkleić swoje fotki. Chyba nie zapomniałeś ;) :rolleyes:.

Odpowiedcie na moje pytania:

 

Czy są takie ćwiczenia kalisteniczne, którymi ćwiczy się całe barki (wszystkie trzy głowy tego mięśnia) i które dają efekty w: sile, masie, rzeźbie?

Podejrzewam ze takimi ćwiczeniami są pompki w staniu na dwóch rękach. Jeśli tak, to ile ich jest

 

Ile jestćwiczeń kalistenicznych na tył ud i jak się one nazywają?

 

Czy książka Paolo Roberto "Megatrening w 15 minut" jest godna polecenia? Jęśli tak to czemu? Co się w tej książce znajduje czego nie ma w "Nagim wojowniku" i książkach Al Kavadlo

     
  • 0

#40
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Na barki to pompki w staniu na rękach 5x5.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych