Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

zobaczcie to zdjecie i odpowiedzcie na moje pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1
zetaf

zetaf

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

Czy za pomocą tylko samych ćwiczeń kalistenicznych da się zrobić taką sylwetkę jaka jest na fotce?

Ktoś może mi odpisać, popatrz do galerii, ale nie bede mieć 100% pewności ze osoba na zdjęciu ćwiczy tylko masą swojego ciała czy też wspomaga siesiłownią.

Załączone pliki


  • 0

#2
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Jak najbardziej tak, drążek rozwinie Ci mega plecy i bicepsy jeśli będziesz miał nadwyżkę kaloryczną, pompki i dipy zbudują barki, tricepsy i klatkę, dołóż przysiady, podczasz których ćwiczenia wydziela się hormon wzrostu i testosteron i masz dodatkowy bodziec... Jest wielu kalisteników wyglądających podobnie albo i lepiej... Można też dokładać obciążenie do podciągania i dipów i robić tylko nogi na obciążeniach i wyglądasz po jakimś czasie świetnie :) Argumenty pakerów z siłowni, że street workout i kalistenika jest dla chudych patyków są marne, bo nigdy nie spróbowali na dłuższą mete kalisteniki, itp. a gadają głupoty i odradzają tego, a sami siedząc latami na siłowni często nie osiągają sylwetek jakie chcą osiągnąć. Nie mówię, że siłownia jest zła, ale nikt z siłowni nie wmówi mi, że kalistenika nie zbuduje mega sylwetki. Jeżeli czujesz pompe po treningu, masz zakwasy na drugi dzień, jeszcz dobrze i masz nadwyżkę kaloryczną to nie ma opcji, że mięśnie Ci się nie zbudują.

 

 

2,5 roku kalisteniki + dokładanie obciążenia, ale nie zawsze:

 

e97adfe8a3bd11e395c40e318e690f28_8.jpg

 

e64bda52b9a711e3a5b50eceaceb1f23_8.jpg

 

Jest masa innych przykładów, tematy ich będe zakładał w motywatorach niedługo, więc ogarniesz temat.

 

Najśmiesniejsze jest, że ktoś pisze pod takim zdjęciem kalistenika: "Nie możliwe, że nie był na siłown i trenuje bez sztang, hantli, a te wygibasy na drążku robi tylko na pokaz" Po 1. Nie da się dobrze połączyć kalisteniki na dobrym poziomie i siłowni, bo to inne rodzaje siły, po 2. czemu ktoś trenujący kalistenikę miałby kłamać, że zbudował takie ciało trenując na drążkach i poręczach i pompkach? Równie dobrze mógłby napisać, że trenuje na siłowni, gdyby to robił, więc nie wiem jaki byłby cel napisania przez kogoś takiego "no gym", a w rzeczywistośći trenowanie na siłowni...

 

 

Wielu ludzi trenuje kalistenikę jedynie dla sprawności i mega siły, nie zwracając uwagę na sylwetkę i ciało. To samo tyczy się siłowni, bez diety będziesz stał w miejscu i ciało się za bardzo nie zmieni. Nie ma w tym większej filozofii i dobrze, że kalistenika jest co raz popularniejsza i rozbija śmieszne argumenty typów z siłowni o kant dupy.


  • 1

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#3
Rangers

Rangers

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 96 postów

Ten gość nie ma żadnej "ponad naturalnej" masy. Sylwetka na oko oscyluje na jakieś 80 kg zakładając, że ma 180 cm wzrostu.  Może 2-3kg więcej. A jak ma słabe nogi to może być i mniej. To nie jest jakaś kosmiczna masa i jak najbardziej można to osiągnąć bez sztangi. Z tym, że dróg jest kilka i np. zamiast podciągania a później podciągania jednorącz i jego nierównych odmian mógł podciągać się z dodatkowym obciążeniem u pasa. To samo z dipami lub pompkami i obciążeniem na plecach. Jak dla mnie to nadal "kalistenika" dla niektórych profanacja.


  • 0

#4
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Bar brothers też trenują z obciążeniem własnego ciała, ciała partnera i z obciążeniem przy podciąganiu itp. Medrano czy Hannibal już używają sztang.


  • 0

#5
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Akurat Medrano jest weganinem, a jego sylwetka mi jakoś nie imponuje za bardzo, Ranjit Bhachu, Solo Nero, Adam Raw wyglądają moim zdaniem lepiej.


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#6
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

No mi też jakoś Frank nie podchodzi. Tak samo Hannibal. Moim faworytem jest Lazar Novovic, ale on coś chyba kręci z tym, że w 2 lata tak się wyrobił. No chyba, że on i Dusan mają takie geny :)


  • 0

#7
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Zależy, brzuch, klatkę i plecy ma super rozwinięte jak na ten czas, ale ramion i barków nie ma ogromnych, więc nie ma powodów, żeby im nie wierzyć, trenują chyba już 2,5 - 3 lata. Mój faworyt to Adam Raw, 95kg i taka sprawność i siła na drążkach, do tego sylwetka mega.


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#8
grzechu11

grzechu11

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 87 postów

Raw trenuje głownie z obciazeniem totez tak sie zbudował aktualnie malo co ma wspolnego z kalistenika nie mniej jednak sylwetke ma kozacka, hanibal wyrobił sylwetke bez obciazenia ale w 16 lub 17 lat mniej wiecej tyle trenuje, medrano weganin nie ma co sie spodziewac ze zbuduje masywna sylwetke jest poprostu chudy  z dobra definicja miesnia, moim faworytem jest lazar sylwetka sportowo workoutowa dobra rzezba i proporcje do czegos takiego mam zamiar dojsc nie chce byc masywnym bykiem 


  • 0

#9
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Medrano czy Hannibal już używają sztang.

Wow, udowodnij (Hannibala, nie Maderno) ;)


  • 0

66668745.png


#10
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Medrano w wywiadzie mówił, że hantli używa, o sztangach nie wspominał, a HBK to wypromował ten sport razem z Mininem, ale ludzie dochodzą w dużo krótszym czasie do takich efektów jak on.

 

Fakt, że Raw ma bardzo duży bodziec, gdy dodaje ciążaru, ale robi to tylko do podciągań i dipów, a więc jeśli z obciążeniem jest w stanie podciągnąć się 20 razy, to bez robi to minimum 50 razy, jak to robił na filmikach, więc nie widzę niczego złego w dodawaniu obciążenia w kalistenice, bo progress robimy cały czas, a sztang, ławeczek, atlasów, hantli i maszyn nie używamy...


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#11
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Widziałem w kilku filmikach jak Frank brał na klatę i zaraz po tym robił wyjście na gryfie :)
  • 0

#12
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Ale nie widziałeś co napisałem chyba.


  • 0

66668745.png


#13
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Odpowiedziałem na komentarz SW96. 

A o Hannibalu nie trzeba nic mówić :)


  • 0

#14
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Czyli stwierdzasz bez żadnych podstaw, że Hfk wyrobił się na ciężarach. Okeeej ;)


  • 0

66668745.png


#15
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Takie są stereotypy pakerów z siłowni :P


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#16
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Chyba w KiFie było wspomniane o Hannibalu i początkach na siłowni.
  • 0

#17
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

I zapewne napisał to jakiś spompowany koks, który nie może wyjść z podziwu rezultatów Hanniego ;)


  • 0

66668745.png


#18
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Tak też może być. A Ty skąd wiesz, że on nie cwiczył ciężarami? Możliwe, że HFK po kryjomu gdzieś sobie ćwiczy i śmieje się z innych :D
  • 0

#19
grzechu11

grzechu11

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 87 postów

Hanibal wyrobił sie bez ciezarów przynajmniej taka teoria krazyła do niedawna, minin trenował z obciazeniem, medrano uzywa sztangielek ma je nawet w swoim planie trneingowym, ktory jest dostepny w sieci. Oczywiscie ze nie ma nic złego w dodawaniu obciazenia do cwiczen bo ciało juz nie reaguje na zwykle pompki czy inne dipy ale kalistenika  z obciazeniem to nie kalistenika 


  • 0

#20
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Nie wiem. Ale nigdzie nie ma zdjęcia ani filmu, które by to przedstawiły (a znając życie, zawsze znajdzie się ktoś, to by chciał to udowodnić). Dwa - sam przyznaje, że nie ćwiczy z ciężarami. Trzy - widzę jak wyglądają gimnastycy. :)


  • 0

66668745.png





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych