Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

„Nie rezygnuj z celu, bo osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.”


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
527 odpowiedzi w tym temacie

#301
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Choroby się zdarzają więc nie ma powodu do złości, czasem tak bywa że musimy odpuszczać w najmniej oczekiwanym momencie. Chociaż zawsze możesz porobić jakieś resety czy delikatniejsze ćwiczenia z masą ciała, powinno Ci wyjść to na zdrowie ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#302
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów
Hej głowa do góry :-) Też mnie ostatnio zmogło choróbsko. Taki sezon. Minie przejdzie i tylko z jeszcze większym zapałem rzucisz się w wir treningu. I dopiero Ci się będzie buzia cieszyła wtedy :-) :-) A odpoczynku troszkę też się przyda.
  • 0

#303
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Dzięki za dobre słowa. Na pewno kiedyś będzie lepiej : ) Ale ten wirus to na serio syf straszny. Nie da się ćwiczyć dla przyjemności. Żadne resety. Ruch = ból. Odpocznę też średnio, bo albo zajmuję się Synkiem - małym tajfunem, albo jestem w pracy - nie wszystkie zajęcia mogłam odwołać. Dobra, przestaję się użalać nad sobą i następny wpis już będzie konkret, jak moc wróci :)


  • 0

#304
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Święta idą, nie ma czasu ćwiczyć, sprzątać trzeba ; )

 

Chociaż dzisiaj udało mi się po tygodniu umierania podciągnąć się 4 razy w hollow na lajcie bez prawie żadnej rozgrzewki, więc nie straciłam dużo siły.


  • 6

#305
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Pomysłowe ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#306
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Miałam całe dwa tygodnie przerwy! Teraz zrobię sobie na rozruszanie kilka treningów obwodowych, bo czuję się słabo jednak :/ Jestem zdziwiona, jak bardzo spadła mi kondycja po chorobie. Ale miałam nie narzekać, więc dobra wiadomość:

 

W Life Fitness Academy można zrobić szkolenie pod patronatem World Calisthenics Organization - Kalistenika level 1. 13 czerwca we Wrocławiu. Nie mogę się doczekać!

 

Idę poćwiczyć nareszcie.


  • 0

#307
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Takie szkolenie jest drogie? Na czym polegają te poziomy? Głównie chodzi mi o to ile ich jest, nigdy się nad tym nie zastanawiałem ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#308
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Łap linka: http://www.lfa.pl/classes/kalistenika/

Myślę, że proste początki - akurat dla mnie.

 

 

Ja chcę taką koszulkę! (Can you even handstand) :D

 

IDZIEMY PABLO?? :D


Użytkownik Justy^a edytował ten post 04 kwietnia 2015 - 21:11

  • 0

#309
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Jednak po przerwie organizm szybko wraca do wcześniejszej sprawności.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#310
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Powoli do przodu :)

 

Przyjemna, spokojna obwodówka:

goblet squat (z kettlem 12 kg)

pompki zwykłe

wznosy nóg w zwisie po skosach (ugięte)

pompki tyłem (przy ławie)

ab wheel

podciąganie wspomagane - stojąc na krześle :P

MC na jenej nodze (z kettlem 12)

TGU (z kettlem)

 

Wszystkie ćwiczenie oprócz TGU (po 1 raz na pr i lewą w każdym obwodzie) - 10 powt, 3 serie. Na dziś wystarczy.

 

SPOKOJNYCH ŚWIĄT! B)


  • 0

#311
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Niestety nie będę miał możliwości by się tam wybrać, szkoda że nie zorganizowali tego w maju. Może na następną edycję się załapę ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#312
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Niestety nie będę miał możliwości by się tam wybrać, szkoda że nie zorganizowali tego w maju. Może na następną edycję się załapę ;)

 

Na pewno będą jeszcze powtarzać to szkolenie : ) Kolejne edycje z reguły są lepsze.

 

Ostatnio trening podobny do tego z niedzieli, tylko swing zamiast squatów. W środę dipy (używam taśmy i robię na siłowni, na poręczach, bo na krzesłach okropnie nie lubię). i pompki wąskie (dipy po 6 - 5 serii, pompki po 4 - 3 serie) i do tego jakieś inne wygibasy na drabinkach i sylwetki: )

 

W czwartek 5 podciągnięć w hollow podchwytem przed pracą i 3 nachwytem po pracy. Fajnie! :D

 

Dziś po fitnessie też zrobiłam te dipy na gumce - 6 powt, 5 serii. W hollow.

 

Proszę, Bel, oto moje know - how :D


  • 0

#313
Bel

Bel

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 65 postów
  • LokalizacjaLublin

Wait, dipy na gumce? Taśmy, czyli że z ekspanderem? HOW? :o

Ja zaraz lecę na dipy w kamizelce i na kółkach. Zdradź mi tajemnicę ruchu taśmowego! :D

 

(Też nie lubię krzeseł. Nadają się najwyżej do L i to tylko w oparciu o siedzisko).

 

 

Hehe, uderz w stół... ;)


  • 0

#314
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Ruch taśmowy :D

 

Zakładam gumę gtx na uchwyty takiej "maszyny" do wznosów nóg na siłce. wskakuję na nią i ona mi pomaga. Zaczynałam od czerwonej, teraz stosuję najcieńszą - żółtą. Ale bez niej jest lipa. Pomyślałam, że następnym razem spróbuję po prostu szybciej. Bo ja się ze wszystkim ślimaczę (pilates...) Może dam radę : )

 

Dzisiaj jeszcze trochę domsy na rękach, więc tylko core - masa crawlingu, wznosy nóg, jakieś animal flow, hbh i stanie na głowie. Cały czas się nagrywam i to bardzo dużo daje - po każdej serii mogę się skorygować. Nie jestem specjalnie zadowolona z dzisiejszego treningu, ale jutro muszę zrobić resta, bo w poniedziałek i tak mam zajęcia.

 

Bel ale jak to możliwe, że robisz dipy z kamizelką i na kółkach, skoro podobno nie potrafisz ani jednego? Hey girl, hold your horses! ; )


  • 0

#315
Bel

Bel

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 65 postów
  • LokalizacjaLublin

Jeszcze nie robię. Chciałam. Ale z kółek wyszła mi tylko poziomka przez 10 sekund, a z kamizelką pół negatywa... jednego... niekontrolowanego... :/ Więc postałam sobie na poręczach parę serii po bodaj 5 sekund z lekko ugiętymi łokciami. Tak marnie, że nawet nie wpisywałam do zeszytu. :P

Ostatecznie poza tymi próbami (ach te domsy) postałam na głowie w hollow, w sylwetce udało mi się opuścić nogi do połowy (dalej już jak worek ziemniaków) i porobiłam resety. Rocking bardzo przyjazne dipowym domsom. Polecam. ;)

Ale to też tak bardziej w formie rest day niż jako konkretny trening.

 

Ciekawą rzecz znalazłam. Stanie na rękach, podpierając się przy ścianie tylko jedną nogą: https://youtu.be/ctunmnwbbSI?t=3m9s

Łatwiej sylwetkę złapać, a przy zgiętej nodze nawet udało mi się parę sekund wystać centymetr od ściany. :o Ale potem się zorientowałam i poprawiłam - wróciłam do ściany. (To dopiero toksyczny związek. Muszę z nią zerwać).


  • 0

#316
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Dobre z tą nogą! :D

Chyba mamy na forum godzinę później?


  • 0

#317
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Właśnie też to zauważyłem jakiś czasu temu.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#318
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

We wtorek w parku jakieś próby dipów, wznosy nóg, trochę pompek itp. Ogólnie temat lekcji: brzuch i tricepsy Jednak Synek wyjątkowo miał ochotę na spacery po całym parku, więc przy każdej ławce czy huśtawce robiłam coś innego. W sumie ciekawie, chociaż lajtowo.

 

(Dobrze, że akurat nie wywozili śmieci, bo ostatnio zamiast iść do parku musieliśmy podążać tropem śmieciarki przez całe osiedle).

 

Dzisiaj w siłowni:

- dipy z użyciem gumy GTX (a częściowo próby bez) x 6

- wznosy prostych nóg w podporze x 6

- podciąganie podchwytem x 3

- goblet squat (12 kg)

- teaser lub wznosy NN w leżeniu x 8

- MC + 40 kg x 8

 

zapomniałam dodać: to był obwód, cztery serie.

 

Do tego jakieś tureckie wstawanie, stanie na głowie, ab wheel i różne takie. Fajnie! Będą te dipy za miesiąc, przynajmniej dwa! :D


  • 0

#319
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Dziś po porannym pilatesie dipy na gtx, 5 powt. co minutę, 7 lub 8 serii, ostatnia spalona. Nie mogę podnieść kubka z herbatą :D Mam jeszcze w planie sylwetki pod hs i core, wieczorem.


  • 0

#320
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Wieczorem skończyło się na zabawie z kettlem. To znaczy próbowałam wymyślić/wykonać jak najwięcej różnych ciekawych ćwiczeń angażujących całe core. Muszę to częściej robić!


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych