Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan na siłę i wytrzymałość do oceny

plan plany treningowe sila pavel karate wytrzymałość

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
Tobi

Tobi

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Witam. 

Wiek: 17 lat, waga ok. 73-14 kg. 183 cm. wzrostu, staż: od czerwca 2013 r.

 

Poniższy plan to połączenie kalisteniki z kilkoma ćwiczeniami z siłowni. MC, przysiady zerchera i wyciskanie ćwiczone są metodami siłowymi Tsatsoulina.

 

Poniedziałek:

MC

przysiady zerchera

rozciąganie 

plecy

brzuch

 

wtorek:

wyciskanie sztangi

pompki

dipy

 

środa:

brzuch

rozciąganie

trening karate

 

czwartek:

plecy

mostek

mc

przysiady zerchera

 

piątek:

pompki

brzuch

rozciaganie

 

sobota:

plecy

pistolety

mostek

 

niedziela:

Freitag (najgorszy dzień :) )

 

Pompki wykonuję w różnych wariantach(zwykłe, diamond, na podwyższeniu, jednorącz) . W niektóre dni mogę wprowadzić bieganie.

 

moje cele treningowe:

- 100 pompek zwykłych

- 100 pompek diamond

- V sit

- szpagat

- 50 podciągnięć nadchwytem

- 10 muscle-up

- 5 podciągnięć jednorącz

- 10 dragon flag

- human flag

- 50 wznosów nóg na drążku

- front lever

- back lever

- 25 pompek jednorącz

-25 pompek na rękach

 

Chciałbym mieć odpowiedni trening dla sztuk walk. Moim celem nie jest masa mięśniowa.

 

Wiem, że mój plan nie jest idealny. Proszę o wszelkie rady i konstruktywną krytykę.

 


  • 0

#2
Hicks

Hicks

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 58 postów

MC i przysiady jednego dnia to nie najlepszy pomysł, po martwym ciągu Twoje prostowniki będą nieźle skatowane. A to właśnie one (naturalnie razem z mięśniami brzucha) stabilizują Twoją pozycję. Jeżeli zaczniesz robić ciężkie serie przysiadów, przy prostownikach zmęczonych po martwym ciągu, to całkiem łatwo o kontuzje. Wywal przysiady
z poniedziałku, a MC z czwartku lub odwrotnie. Co do reszty, cóż wydaje mi się, że chyba za dużo tych treningów. Osobiście robiłbym coś typu: poniedziałek-plecy, czyli MC, mostek i reszta, czwartek- nogi, pistolety, przysiady Zerchera, klatka może zostać we wtorek, a w sobotę w ogóle dałbym spokój. Nie mówię, że jest to jedyne rozwiązanie, jeżeli widzisz efekty i nie czujesz się przetrenowany to chyba w porządku.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: plan, plany treningowe, sila, pavel, karate, wytrzymałość

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych