Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Skazany vs 5x5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

A jaki jest właściwie Twój cel treningowy?


  • 0

66668745.png


#22
zeto88

zeto88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 63 postów

W sumie to na wszystkim mi zależy. Ale sprawą priorytetową jest chyba masa mięśniowa i siła, to drugie akurat ze względu na pracę zawodową. Wytrzymałość też byłaby mile widziana. Oczywiście nie zrozum mnie źle, nie chcę wyglądać jak kulturysta. Po prostu przydałoby mi się trochę więcej mięsa ;) jasne, na rzeźbie też mi zależy.

 

Tak, wiem. Chyba chciałbym zbyt wiele naraz? Ale jestem cierpliwy.


  • 0

#23
Dominik_

Dominik_

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaGdańsk

 

 

Najpierw jedziemy systemem 5x5, jak dojdziemy do tego pełnego 5x5, to przechodzimy na masę na 3x6-12, jak to nam przestanie sprawiać problemy, to robimy wytrzymałość siłową - dochodzimy do 3x20 i wtedy zmieniamy ćwiczenie na trudniejsze.

 

Mam do tego małe pytanie- wydaje mi się, że Luko wspomniał kiedyś w temacie o 5x5, że po dojściu do tego stopnia, a przed następnym krokiem/ćwiczeniem powinno się robić luźniejszy tydzień. Mogłem oczywiście coś namieszać lub źle wtedy zrozumieć, ale jeżeli jest tak jak napisałem, to jak to ma się do tego? robić luźniejszy tydzień przed przejściem na 3x6-12, przed 3x20, po wszystkim czy jak?


  • 0

#24
blackram

blackram

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów

Czy przejście na trening wytrzymałościowy po treningu na masę nie spowoduje utraty jej w jakimś stopniu ?


  • 0

Kalistenika - twoje ciało to najbliższa i najtańsza siłownia, jaką możesz znaleźć, w dodatku czynna całodobowo ;)

 

Nie szukaj wymówek. Szukaj sposobów.


#25
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Możesz zanotować delikatne spadki, ale generalnie Twoja sylwetka powinna pozostać taka jaka jest aktualnie - ewentualnie zmniejszysz poziom BF.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#26
blackram

blackram

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów

Najpierw 5x5, potem 3x6-12 i 3x12-20 - a można zacząć od 3x5, albo nawet 3x3 a potem 3x5 ? Tak wydaje mi się bardziej naturalnie i pasować do reszty, ale wolałbym się upewnić.


  • 0

Kalistenika - twoje ciało to najbliższa i najtańsza siłownia, jaką możesz znaleźć, w dodatku czynna całodobowo ;)

 

Nie szukaj wymówek. Szukaj sposobów.


#27
blackram

blackram

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów

Czy kiedy zmieniam trening z masowego (3x12) na wytrzymałościowy (3x20) należy również zrezygnować z fazy izometrycznej, czyli wstrzymania na chwilę ruchu w szczytowej fazie ?


  • 0

Kalistenika - twoje ciało to najbliższa i najtańsza siłownia, jaką możesz znaleźć, w dodatku czynna całodobowo ;)

 

Nie szukaj wymówek. Szukaj sposobów.


#28
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Bez zatrzymania wykorzystasz w glownej mierze grawitacje. Musisz choc na chwili zaakcentowac koniec i poczatek ruchu.
Budujac wytrzymalosc nie chodzi o szybkie wykonanie powtorzenia, lecz o duza ich ilosc. Zrezygnowanie z techniki przeklada sie na zmniejszenie wartosci cwiczenia

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#29
blackram

blackram

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów

Czyli normalnie powinno się wstrzymać ruch na sekundę w końcowej fazie, niezależnie od tego czy trenuję na masę czy wytrzymałość ?


  • 0

Kalistenika - twoje ciało to najbliższa i najtańsza siłownia, jaką możesz znaleźć, w dodatku czynna całodobowo ;)

 

Nie szukaj wymówek. Szukaj sposobów.


#30
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Generalnie wykonując przerwy eliminujesz rozpęd, czyli każde ćwiczenie będzie bardziej wartościowe bez względu na to co Tobą kieruje. Oczywiście nie ma co przesadzać abyś nie tracił zbyt wielu energii na tych przerwach (1-2 sekundy w zupełności powinny wystarczyć), chyba że chcesz poeksperymentować z zatrzymaniami izometryczno - dynamicznymi.

 

Generalnie rzecz biorąc idealne tempo to takie, w którym masz pełną kontrolę nad ruchem ale jego przyspieszenie czy spowolnienie dostarcza organizmowi różnych bodźców. Wydaje mi się że w każdej płaszczyźnie warto wykonywać te krótkie przerwy w górnej i dolnej fazie ćwiczenia aby zwiększyć efektywność ćwiczenia i bardziej zadbać o jego technikę. Oczywiście jeśli zależy Ci na wystartowaniu w zawodach gdzie wykonujesz powtórzenia różnych ćwiczeń na czas to warto zagospodarować przynajmniej jeden dzień w tygodniu na trening gdzie wykonujesz dane ćwiczenie tak szybko jak jesteś w stanie. Równie dobrze możesz tak robić na koniec serii (jest to taki rodzaj "finishera" gdzie dobijasz mięśnie po treningu). Wszystko rób z głową i eksperymentuj na sobie różne kombinacje.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#31
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Generalnie Skazany na trening jest książką dla amatorów, ale moze dużo nauczyć, dzięki niej można dobrze opanować podstawy, porzygotować organizm do większego wysiłku, dzięki treningowi owemu można zdobyć siłe jak i wytrzymałość. System 5x5, jest ukierunkowany tylko i wyłącznie na siłę, wykonujesz dokładnie technicznie, powolnie dane ćwiczenie aby dojść do poziomu 5 powtórzeń i 5 seri, no a jak chcesz zwiększyć ilość powtórzeń to stosuj piramidy, drabinki np. 1,2,3 powtórzenia, możesz też schodzić 1,2,4,2,1, kombinacji jest tysiące, dobieraj je jak Ci się podoba.

Jak trenujesz to pamiętaj o dokładności i dobrym wykonaniu ćwiczeń bo co Ci da że zrobisz 4 podciągnięcia dynamiczne, szybkie, może i Ci to ułatwi nauke Muscle upa ale nie tędy droga, najpierw wykonuj je dokładnie, powoli a potem sam zobaczysz jak szybko przyjdą efekty :) Powodzenia.


  • 0

#32
blackram

blackram

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów

OK dzięki, chciałem się upewnić ze tak jest poprawnie bo niektórzy zalecają w treningu wytrzymałościowym właśnie tempo, ale macie rację że nie należy rezygnować z poprawności technicznej ćwiczenia.


  • 0

Kalistenika - twoje ciało to najbliższa i najtańsza siłownia, jaką możesz znaleźć, w dodatku czynna całodobowo ;)

 

Nie szukaj wymówek. Szukaj sposobów.


#33
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

:)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych