Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

łączenie treningów

siłownia sandbag kalistenika zmiana laczenie sila

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

              Mam pytanko, ostatnio zaczalem trenowac zrobionym przez siebie Sandbagiem(po przeczytaniu postow Bar-man'a za co mu bardzo dziekuje) cwicze 4 cwiczenia po 3 serie albo 4 serie w 3 cwiczeniach co 2 dzien i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, czuje partie ciala ktorych przy wczesniejszym treningu na samych drazkach nie czulem.

 

            Nie chcialbym jednak przestawiac sie w 100% ale jakos rozsadnie polaczyc podciagania/pompki itp. i treningi z "worem" stad moje pytanie, wczesniej trenowalem dzielac treningi na partie miesniowe, z sandbagiem wiadomo robie full body wiec w jaki sposob madrze to polaczyc, czy np jeden dzien w tygodniu pojsc na placyk i porobic cwiczenia tez na cale cialo czy moze cwiczyc okresami jakis czas tylko sandbag 3x w tygodniu a potem zmiana na podciagniecia itd. Moim celem nie jest ani super masa ani rzezba tylko po prostu sila, funkcjonalna i ogolny rozwoj.

 

            Wspomne jeszcze bo pytalem wczesniej ale bez odpowiedzi ;( ze mam dostep do wlasnej silowni "garazowej" ( laweczka, modlitewnik sztanga, hantle, duzo zelastwa) pytalem z grubsza o podobna rzecz czyli wlasnie jak wplesc i czy jest sens silownie do kalisteniki wiec jezeli ktos z doswiadczeniem wlasnie w roznych rodzajach treningow moglby sie wypowiedziec na co najlepiej postawic czy moze wlasnie na roznorodnosc i mieszac typy treningow i w jaki sposob bylbym bardzo wdzieczny ;)


  • 0

#2
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń

Łączyć można dowolnie. Ja robię to tak, że nie traktuję obu rodzajów ćwiczeń jako czegoś innego. Zarówno w kalistenice jak i podnoszeniu kettli, worków czy sztangi ciało musi podołać ćwiczeniom. Ostatnio ćwiczę codziennie więc ćwiczenia robię wymiennie.

 

Dla przykładu:

- jednego dnia robię ćwiczenie kalisteniczne np. podciąganie nierówne, następnego dnia robię podciąganie szeroko nachwytem z obciążeniem

- jednego dnia robię ćwiczenie kalisteniczne - pompki na jednym ręku, następnego dnia robię dipy z obciążeniem

- jednego dnia robię pistolety, kolejnego przysiady zerchera z workiem.

 

Robię właściwie FBW. Co prawda ostatnio mam kontuzję więc nie cisnę za dużo ale wykonuję po 3-4 ćwiczenia dziennie.

 

Ostatnio poniedziałek i wtorek poświęciłem na ćwiczenia z obciążeniem zewnętrznym, środę mix kettli i kalisteniki, czwartek i piętek kalistenika. W sobotę pewnie kettle. W niedziele wypoczynek i od poniedziałku zacznie się ten cykl od nowa. Po 4 tygodniach robię sobie przerwę tygodniową.


  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#3
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

No wlasnie tez tak myslalem bo to najprzyjemniejsze takie laczenie dowolne, ograniczone jedynie wlasna wyobraznia, a nie pakowanie sie w sztuczne schematy ;) Wielkie dzieki za odpowiedz ;)

Jakbys mogl mi jeszcze powiedziec bo w sumie dopiero tydzien cwicze z sandbagiem, czy jakos dodatkowo cos na brzuch robisz czy taki FBW wystarcza, wiem ze dziala super bo czuje cale cialo po treningu jak nigdy, ale bardziej pytam o efekty niz odczucia apropo miesni brzucha ;) np jakas seria dodatkowo przy cwiczeniach kalistenicznych czy sama stabilizacja przy reszcie treningow FBW wystarcza Twoim zdaniem?


  • 0

#4
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Robię na brzuch wznosy nóg, Lhold, kólko rejabilitacyjne. Brzuch pracuje tez w ćwiczeniach z workiem.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#5
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

Ok dzieki wielkie za odpowiedz poki co robie podobnie i jestem zadowolony bardzo z efektow ;)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: siłownia, sandbag, kalistenika, zmiana, laczenie, sila

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych