Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trifecta

Skazany na trening 2 Convict Conditiong 2 Trifecta Rozciąganie Stawy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Wino

Wino

    Lecimy tutaj

  • Bywalec
  • 268 postów

Jak w temacie, jakie opinie? Stosuje ktoś?

 

Dla nie zorientowanych - trifecta to sposób rozciągania / wzmacniania stawów, proponowany przez Wade'a w drugiej części "Skazanego". Składa się z trzech ćwiczeń statycznych - mostek, L - sit i trzecie ćwiczenie, w którym siedząc skręcamy się na boki. Teoretycznie te trzy ćwiczenia mają za zadanie pracować nad przednim, tylnym i bocznymi łańcuchami mięsniowymi. Rozciągają całe działo i wzmacniają stawy. Według Wade'a pozycje statyczne są najlepszą metodą konserwacji stawów. Pozostawanie w pozycji statycznej jak dajmy na to plank według Wade'a sprawia, że wszystkie odżywcze substancje mają otwartą drogę do stawu. Wade pisze, że to samo dzieje się przy treningu kalistenicznym, ale w mniejszym stopniu, gdyż dostęp substancji odżywczych do stawów otwiera się tam co jakiś czas, a przy pozycjach statycznych to jest otwarty przez cały czas ćwiczenia. Wade mówi, że w Skazanym 1 nie ma pozycji izometrycznych, bo ćwiczenia dynamiczne szybciej stymulują mięśnie, ale statyka dla stawów jest the best. Piszę swoimi słowami, czytałem to parę tygodni temu, u Wade'a brzmi to ofkz znacznie sensowniej.

 

Wade jest przeciwnikiem rozciągania pasywnego, czyli oddziaływania zewnętrzną siłą na rozciągany mięsień, nawet jeżeli będzie to siła bezwładności czy grawitacji. Dlatego kontestuje klasyczne pogłębianie szpagatu siłą grawitacji, dociskanie drugą ręką rozciąganej kończyny czy wymachiwanie nogami. Uznaje tylko te metody rozciągania, gdzie rozciągany mięsień wykonuje pracę albo jest napięty. Według niego sam trening kalsiteniczny to bardzo dobre rozciąganie. Trifecta to taki "bonus", jak ktoś stosuje to rzekomo wszelkie problemy ze stawami czy kręgosłupem znikną w mgnieniu oka. Jako dowód Wade przytacza historię kolegi, którego cośtam bolało, a jak zaczął ćwiczyć Trifectą, to mu przeszło :D

 

Sama teoria aktywnego rozciągania, jak i minimalistyczny program trzech ćwiczeń bardzo do mnie przemawia. Tym bardziej, że mostki i L-sit poza rolą rozciągania stanowią przy okazji bardzo dobre ćwiczenie siłowe.

 

 


  • 0

pl.pokerstrategy.com/#uGUYWV - dobre miejsce na naukę gry w pokera, z tego linka najlepsze bonusy!

 


#2
szoperon

szoperon

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 124 postów

Już gdzieś o tym było ;) 


  • 0

#3
Wino

Wino

    Lecimy tutaj

  • Bywalec
  • 268 postów

O, faktycznie, a byłem pewien, że nie ma takiego wątku. Skleroza, bo sam się w tamtym udzielałem. No to wątek do usunięcia, chyba, że się wywiąże jakaś dyskusja (bo w tamtym temacie to raczej niezbyt bogata wymiana zdań miała miejsce).


  • 0

pl.pokerstrategy.com/#uGUYWV - dobre miejsce na naukę gry w pokera, z tego linka najlepsze bonusy!

 


#4
Cygan9

Cygan9

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 157 postów

Powiem Ci , ze trifecta bardzo do mnie przemawia. Ja kompletnie porzucilem rozciaganie bierne  . Jak ide na orlik czy pobiegac tylko stawy rozgrzewam i nic wiecej . TO jest bardzo fajny sposob na rozluznienie stawow po treningu i ciala . I co najwazniejsze stawy mniej dokuczają to prawda :)


  • 0

90179e9fc7ee70e6aa686b4fdd9ef780.jpeg


#5
gwynbleidd

gwynbleidd

    Sky is the limit

  • Użytkownik
  • 245 postów
  • LokalizacjaPoznań

Od kilku miesięcy stosuję i bardzo sobie chwalę. Staram się dwa razy dziennie. Generalnie nie mam problemów ze spiętymi mięśniami, bólami w kręgosłupie itp. Dla mnie świetna rzecz... oczywiście czasem dorzucę również inne ćwiczenia rozciągające, ale trifecta to u mnie podstawa.


  • 0

"Uważaj, żeby nie pomylić nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Skazany na trening 2, Convict Conditiong 2, Trifecta, Rozciąganie, Stawy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych