Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

My way to IronMan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#41
arturwaw

arturwaw

    Łysoglowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

06.05.2013

 

Trening

  • Pompki przy ścianie: 2x15 - Rozgrzewka
  • Pompki pochylone: 3x20
  • Podwijanie kolan: 1x40, 2x25

Komentarz do treningu:

  • już kończyłbym ten pierwszy krok ćwiczeń na brzuch gdyby nie to, że męczą mi się nogi... przez co nie jestem w stanie robić tych powtórzeń... może w maju się uda :)

  • 0

Raz stracona szansa nigdy już nie powróci!


#42
arturwaw

arturwaw

    Łysoglowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

7.05.2013

 

Bieganie

  • Czas: 25min
  • Dystans: 3,5km

Mapa

 

bieganie10.jpg

 

Komentarz do treningu:

  • myślałem że będzie gorzej a okazało się, że wynik taki jak ostatnio - szkoda tylko, że biegałem znów wieczorem a nie o poranku.

Dieta

Kuchnia chińska już na stałe zagościła w moim domu - szczególnie jeśli chodzi o obiady. Na początku myślałem, że będę ciągle głodny ale wbrew pozorom dania są sycące i naprawdę zdrowe... a przede wszystkim smaczne. Szczególnie łatwo przemyca się tu duże ilości warzyw - wszelkiego rodzaju.

 

chow.jpg


  • 0

Raz stracona szansa nigdy już nie powróci!


#43
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

Przepis na makaron? :D

Znaczy co tam wrzuciłeś, jakoś to upichcę, chodzi mi głównie z czego sos. Szukam czegoś do ryżu bo z ketchupem trochę lipa. 


  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#44
arturwaw

arturwaw

    Łysoglowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

08.05.2013

 

Trening

  • Podciągnięcia do poziomu: 2x10, 1x6
  • Basen: 75min
  • Squash: 1h

Komentarz do treningu:

  • jak zwykle gdzieś te ćwiczenia na przysiady się zapodziały... ehh muszę to jakoś rozgryźć bo z jednej strony warto by było je robić ale z drugiej moje nogi nieco dostają w kość - pomyślę co by z tym zrobić.

Inne
@slysz - napiszę Ci i prześlę, bo z głowy to mogę coś zamieszać chociaż całość nie jest jakaś skomplikowana :)


  • 0

Raz stracona szansa nigdy już nie powróci!


#45
gumaty

gumaty

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 76 postów
  • LokalizacjaBrzeszcze

Jeśli masz problem z jakąś grupą (nie chce Ci się lub coś w tym stylu) to rób ją zawsze na początku treningu. Stosowałem tę zasadę na siłowni (najczęściej w przypadku brzucha, bo jak zostawiałem go na koniec to robiłem po łebkach :) )


  • 0

#46
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów

Ja to stosuję do nóg. Nogi to bardzo ważna grupa mięśniowa, a na końcu treningu po prostu jest mniejsza ochota na ciężkie cwiczenie, dlatego warto je robić na początku.


  • 0

#47
gumaty

gumaty

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 76 postów
  • LokalizacjaBrzeszcze

Nogi, ze względu na to, że jest to jedna z największych, jeśli nie największa grupa mięśniowa, powinno się robić na początku, żeby mieć siłę


  • 0

#48
arturwaw

arturwaw

    Łysoglowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

11.05.2013

 

Trening

  • Mostek krótki: 3x30
  • Przysiady w staniu na barkach: 3x25

Komentarz do treningu:

  • wreszcie wziąłem się za te nogi i plecy, może to specyfika tych ćwiczeń sprawia, że są one dla mnie jakieś takie dziwne. Jednak doszedłem do wniosku, że nie ma co narzekać tylko trzeba to zrobić i iść dalej, bo tak to nigdy do niczego nie dojdę.

Inne

@gumaty - skorzystam z rady, w sumie nie chodzi o to, że są to ćwiczenia na nogi... jakoś zniechęca mnie ta świeca, dziwnie się wtedy czuję, jakoś tak nieswojo, może też niepewnie. Ale co zrobić, staram się przejść przez ten krok i mieć to za sobą, potem pójdzie już z górki.

@Dom - w sumie dobry pomysł żeby zaczynać od najbardziej wymagających ćwiczeń. Wiele tego póki co jeszcze u mnie nie ma ale na przyszłość może się przydać.


  • 0

Raz stracona szansa nigdy już nie powróci!


#49
gumaty

gumaty

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 76 postów
  • LokalizacjaBrzeszcze

@arturwaw - świeca jest dobra również na mięśnie brzucha i dolny odcinek pleców, szczególnie w wersji jaką ja teraz stosuję do wznosów prostych nóg w leżeniu (tyle, że nie opieram rąk na plecach a chwytam łóżko za głową). NIe kończę na wznosie nóg, ale przechodzę do świecy, wracam do leżenia plecami na podłodze i dopiero opuszczam nogi :) Dobry wstępniak do Dragon flag :)


  • 0

#50
arturwaw

arturwaw

    Łysoglowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

12.05.2013

 

Bieganie

  • Czas: 20min
  • Dystans: 3,3km

Mapa

 

bieganie11.jpg

 

 

Komentarz do treningu:

  • dzisiaj postanowiłem nieco podkręcić tempo na starcie, w sumie wyszło jakieś 6 minut na kilometr co jest nawet dobrym tempem.

Inne

@gumaty - nie myślałem o tym ćwiczeniu w ten sposób, a dragon flag wygląda całkiem fajnie i efektownie chociaż domyślam się, że trzeba mieć do tego naprawdę mocny brzuch.


  • 0

Raz stracona szansa nigdy już nie powróci!


#51
arturwaw

arturwaw

    Łysoglowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

13.05.2013

 

Trening

  • Pompki przy ścianie: 2x20 - Rozgrzewka
  • Pompki pochylone: 3x40 - Próg przejścia
  • Podwijanie kolan: 3x40 - Próg przejścia

Komentarz do treningu:

  • udało mi się przejść kolejne kroki, natomiast do końca miesiąca zamierzam jeszcze pozostać na tym etapie ponieważ w pompkach ostatnie dwadzieścia powtórzeń trzeciej serii sprawiało mi sporo wysiłku, co do brzucha to w okolicach trzydziestego powtórzenie nogi nieco zawodzą dlatego chcę to jeszcze porządnie wyćwiczyć.

  • 0

Raz stracona szansa nigdy już nie powróci!


#52
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań

Ładnie, ładnie. Nieźle w pompkach :) Gdzie rower? 


  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#53
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

i gdzie mój przepis na makaron ? :D


  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#54
arturwaw

arturwaw

    Łysoglowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

14.05.2013

 

Bieganie

  • Czas: 20min
  • Dystans: 3,0km

Mapa

 

bieganie12.jpg

 

Komentarz do treningu:

  • pierwszy raz udało mi się rano wstać i wziąć za bieganie, może to jeszcze nie to co chcę osiągnąć ale jestem na dobrej drodze.

Inne

@orba - nie wpisuję tutaj roweru, jakoś nie wiem jak go opisać bo jeżdżę gdy pozwala pogada. Poza tym dla przyjemności jadę do pracy tylko te parę kilometrów ciężko nazwać porządnym jeżdżeniem. Chociaż może czysto poglądowo będę spisywał stan licznika :)

@slysz - prawie skończyłem pisać przepis gdy przeładowałem stronę... masakra. Napiszę Ci jeszcze raz na priv - obiecuję, że będzie to dzisiaj!


  • 0

Raz stracona szansa nigdy już nie powróci!


#55
arturwaw

arturwaw

    Łysoglowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

18.05.2013

 

Trening

  • Podciągnięcia do poziomu: 3x9
  • Mostek krótki: 3x50 - Próg przejścia
  • Przysiady w staniu na barkach: 3x50 - Próg przejścia

Komentarz do treningu:

  • podciągnięcia do poziomu wydają się niesamowicie ciężkie... pojęcia nie mam jak ja przejdę ten krok.
  • kolejne ćwiczenia zaliczone, wreszcie wziąłem się za te mniej lubiane ćwiczenia, przejść i mieć z głowy a nie odkładać.

  • 0

Raz stracona szansa nigdy już nie powróci!


#56
Pabloone

Pabloone

    "Fly or ...Fly "

  • Użytkownik
  • 109 postów

Dasz radę z podciągnięciami do poziomu, na początku też ciężko mi się wydawało, obecnie robię to ćwiczenie już ok.2 miesiące i jestem blisko poziomu przejścia. Także wytrwałości i cierpliowści, z czasem coraz łatwiej będzie. ;)


  • 0

“Jeśli masz marzenie, musisz je chronić. Ludzie nie potrafią sami czegoś zrobić, więc mówią, że ty też nie możesz. Jeśli czegoś chcesz, to zdobądź to. Kropka.”


#57
arturwaw

arturwaw

    Łysoglowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

19.05.2013

 

Bieganie

  • Czas: 30min
  • Dystans: 4,6km

Mapa

 

bieganie13.jpg

 

 

Komentarz do treningu:

  • bieganie to dla mnie sama radość, natomiast w tym tygodniu wszystko zamierzam zrobić rano... to taka konsekwencja dłuższych przemyśleń i planowania.

 

Inne

@Pabloone - mam nadzieje, że będzie szło do przodu... bo póki co ćwiczenie wygląda naprawdę na trudne. Gdybym miał je robić bardzo powolnie to pewnie wynik byłby jeszcze gorszy. Natomiast wiem, że zatrzymam się na nim na dłużej.


  • 0

Raz stracona szansa nigdy już nie powróci!


#58
arturwaw

arturwaw

    Łysoglowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

20.05.2013

 

Trening

  • Pompki przy ścianie: 2x15 - Rozgrzewka
  • Pompki pochylone: 3x40 - Próg przejścia
  • Podwijanie kolan: 3x40 Próg przejścia

 

Komentarz do treningu:

  • zamierzam jeszcze raz powtórzyć ten próg przejścia i od nowego miesiąca zacząć kolejne kroki, tak żeby wiedzieć, że spokojnie daje sobie z tym radę. 

 

 

21.05.2013

 

Bieganie

  • Czas: 35min
  • Dystans: 5,2km

Mapa

 

bieganie14.jpg

 

 

Komentarz do treningu:

  • biegałem zgodnie z planem - 5m'+2x2km/p.3m'

     


  • 0

Raz stracona szansa nigdy już nie powróci!


#59
arturwaw

arturwaw

    Łysoglowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

22.05.2013

 

Trening

  • Podciągnięcia do poziomu: 1x12, 1x10, 1x8
  • Przysiady scyzorykowe: 3x10 
  • Basen: 75min

Komentarz do treningu:

  • coś ciężko mi idzie to podciąganie do poziomu, zobaczę w przyszłym tygodniu czy coś się ruszy... być może problemem jest to, że nieco ślizgają mi się topy i dużo siły tracę na jeżdżenie po podłodze.
  • przysiady mnie nieco zaskoczyły, momentami musiałem się naprawdę mocno przytrzymać żeby nie polecieć do tylu - ciężko o równowagę stojąc na całych stopach.

  • 0

Raz stracona szansa nigdy już nie powróci!


#60
arturwaw

arturwaw

    Łysoglowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

23.05.2013

 

Bieganie

  • Czas: 30min
  • Dystans: 4,3km

Mapa

 

bieganie15.jpg

 

 

26.05.2013

 

Bieganie

  • Czas: 56min
  • Dystans: 7,6km

Mapa

 

bieganie16.jpg

 

 

Komentarz do treningu:

  • jeśli dobrze patrzę to w czerwcu skończę obecny plan biegowy - potem pora zacząć kolejny.

  • 0

Raz stracona szansa nigdy już nie powróci!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych