Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

My way to IronMan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1
arturwaw

arturwaw

    Łysoglowy

  • Użytkownik
  • 67 postów
Cześć,
jestem na forum od tygodnia, dostatecznie długo aby przemyśleć wszystkie sprawy, przeczytać Skazanego Na Trening i zacząć prowadzić własny dziennik :)

Technicznie o mnie:
  • Wiek: 24 lata
  • Wzrost: 180cm
  • Waga: 75kg
  • Doświadczenie: początkujący
  • Rozciągnięcie: bardzo słabe
  • Sylwetka: ektomorfik

Kilka słów o mnie:
Pracuję w IT także pracę mam zdecydowanie siedzącą - stąd też pomysł na wprowadzenie jakiejś aktywności do swojego życia. Do tej pory było to głównie bieganie, ze sportami typowo siłowymi nie miałem nigdy styczności. Mój metabolizm to taki hutniczy piec... być może dzięki temu nie jestem dzisiaj kuleczką :)

Dlaczego IronMan?
Dziennik nazywa się tak z dwóch powodów:
  • Chcę ukończyć triathlon na tym dystansie.
  • Chcę nabrać siły i być takim "człowiekiem z żelaza".
Dieta
Stawiam na zbilansowana dietę polegająca na wyrobieniu dobrych nawyków żywieniowych. Słodyczy nie lubię, zamierzam zupełnie zrezygnować z napojów gazowanych. Będzie sporo chińszczyzny bo uwielbiam to gotować - także obiad to głównie drób, warzywa i ryż. Zacznę jadać 5 posiłków dziennie o w miarę stałych porach.

Trening
Zaczynam od podstaw bo nigdzie mi się nie śpieszy. Robię trening z książki, zaczynając wszędzie od pierwszego kroku.
  • Poniedziałek:
    • Pompki
    • Wznosy nóg
  • Wtorek:
    • Bieganie
  • Środa:
    • Basen
    • Podciąganie
    • Przysiad
  • Czwartek:
    • Bieganie
  • Piątek:
    • Plecy
  • Sobota:
    • Wolne
  • Niedziela:
    • Bieganie

Komentarz do treningu:
  • do pracy dojeżdżam rowerem (5km na szosówce),
  • basen to indywidualna nauka pływania kraulem, zajęcia 75 minut,
  • bieganie odbywa się według planu - link,
  • rozgrzewka i rozciąganie są obecne,
  • piątek to ćwiczenia wzmacniające plecy z tych dodatkowych opisanych w książce,
  • w ramach przystosowania organizmu chcę poświęcić po miesiącu nawet na pierwsze kroki,
  • po miesiącu/dwóch wezmę się za stawanie na głowie, chcę dać trochę czasu nadgarstkom i łokciom.
Cele:
  • Widocznie poprawić sylwetkę.
  • Nabrać siły - spokojnie, stopniowo awansować w krokach ćwiczeń.
  • Wystartować w biegu na krótkim dystansie.
  • Na koniec wakacji spróbować startu w triathlonie ~(1/40/10).
  • Rozciągnąć ciało - szczególnie nogi i plecy.
Zdjęcie:
Tak się prezentuję przód/tył - na pełnym luzie (1.04.2013).
Dołączona grafika

Epilog:
Postaram się prowadzić dziennik w możliwie elegancki i atrakcyjny sposób. Dla bardziej doświadczonych osób może być początkowo nudny natomiast mam nadzieję, że w jakiś sposób zmotywuje tych zupełnie zielonych. Zobaczą, że można zacząć od zera i z powodzeniem rozwijać swoje ciało. Pokora, cierpliwość i systematyczność - wierzę, że to pozwoli mi na skuteczne zmiany.

Tak zostało napisane - tak niechaj się stanie!


  • 0

#2
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Życzę wytrwałości. Tematyka triathlonu tez mnie interesuje więc będę podgladać. Tego roweru by sie zdało z czasem wiecej dołożyć :)
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#3
arturwaw

arturwaw

    Łysoglowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

4.01.2013

Trening
  • Pompki przy ścianie: 3x15
  • Podwijanie kolan: 3x10
Komentarz do treningu:
  • dobrze, że zaczynam od tego poziomu, bo czuję że był to dla mnie jakiś wysiłek,
  • ćwiczenia staram się wykonywać wolno, seria pompek to około dwóch minut.
Inne
@czarny kot - dziękuję, podchodzę do tego spokojnie i długoterminowo, chociaż na przyszłe wakacje (2014), chciałbym już zyskać nieco muskulatury. Co do roweru to zdaję sobie z tego sprawę, przeglądam fora rowerowe w poszukiwaniu ludzi i tras. Pogoda nie sprzyja ale na pewno z czasem pojawia się odcinki w graniach ~40-60km. Wszystko stopniowo.

Zdjęcie - póki co jest tam taka zaślepka, którą jutro podmienię. Zabrakło w domu baterii na tyle mocnych, żeby zrobić zdjęcie.
  • 0

Raz stracona szansa nigdy już nie powróci!


#4
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa
Widzę, że to będzie jeden z moich ulubionych dzienników. Rep poleciał ;)
Powodzenia!!!
  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#5
arturwaw

arturwaw

    Łysoglowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

4.02.2013

Bieganie
  • Czas: 15min
  • Dystans: 2km
Mapa

Dołączona grafika

Komentarz do treningu:
  • źle zapamiętałem plan, miało być 10 minut, przerzucę to na czwartek to akurat nogi trochę odpoczną.

Inne
@slysz - dzięki za miłe słowo, to naprawdę zachęca do ćwiczenia i dzielenia się postępami.
  • 0

Raz stracona szansa nigdy już nie powróci!


#6
Pabloone

Pabloone

    "Fly or ...Fly "

  • Użytkownik
  • 109 postów
Spodobał mi się plan biegania, być może z niego skorzystam. Poza tym ładnie prowadzony dziennik, przejrzyście. Pozdrawiam.
  • 0

“Jeśli masz marzenie, musisz je chronić. Ludzie nie potrafią sami czegoś zrobić, więc mówią, że ty też nie możesz. Jeśli czegoś chcesz, to zdobądź to. Kropka.”


#7
drZation

drZation

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
Twój trening zapowiada się super! Będę Cię śledzić i życzę wytrwałości w dążeniu do celu!
  • 0

#8
Beyond

Beyond

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 45 postów
Powodzenia i efektów!

Nigdy się nie poddawaj, krok za krokiem do przodu!

Pozdrawiam ;)
  • 0

#9
arturwaw

arturwaw

    Łysoglowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

4.03.2013

Trening
  • Podciągnięcia do pionu: 3x10
  • Przysiad w staniu na barkach: 3x15
  • Basen: 75min

Komentarz do treningu:
  • futryna w drzwiach jest nieco nieporęczna, w sumie trzymałem się na samych palcach, jednak nie widzę w domu alternatywy,
  • w przysiadach największą trudnością była stabilizacja postawy,
  • dzisiaj miałem na tyle dobre nogi na basenie, że zaczęliśmy robić ręce - muszę rozciągnąć nieco barki.

Dieta
Na jutro do pracy przygotowałem sobie sałatkę z tuńczyka, brązowego ryżu i kukurydzy, smakuje całkiem dobrze. Dobra wrzuciłem łyżkę majonezu... Ryż nieco za krótko trzymałem ale da się zjeść.

Inne
@Pabloone - dziękuję, staram się pisać nie tylko dla siebie ale tak, żeby w przyszłości ktoś mógł z tego skorzystać.

@drZation - póki co nie zanosi się żebym przestawał, zresztą te ćwiczenia są naprawdę fajne i dla mnie to rozrywka po dniu za biurkiem.

@Beyond - dziękuję, mam nadzieje, że nic mnie nie złamie i niedługo będę startował w wyzwaniach! :D

I gdzieś tam w biegu udało mi się zakupić baterie - także obiecuje rano wstawić zdjęcie. Pomyślałem też, że może fajną ciekawostką byłyby zdjęcia niektórych posiłków. Bo jednak zdrowe jedzenie nie musi wyglądać jak jakaś paćka :)
  • 0

Raz stracona szansa nigdy już nie powróci!


#10
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Ja wkładałam palce między drzwi a futrynę. Na samej futrynie bardziej czułam napięcie w dłoni niż barki czy ramiona. Żadnej rurki nie masz widocznej w mieszkaniu? Ewentualnie włóż w drzwi jakąś taśmę i dopiero na niej się podciągaj. Pewnie będzie trudniej...
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#11
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

Pomyślałem też, że może fajną ciekawostką byłyby zdjęcia niektórych posiłków. Bo jednak zdrowe jedzenie nie musi wyglądać jak jakaś paćka :)


Zabieram się za to cały czas, ale nie mam czym sfotografować.
  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#12
arturwaw

arturwaw

    Łysoglowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

4.04.2013

Bieganie
  • Czas: 10min
  • Dystans: 1,4km
Mapa

Dołączona grafika

Komentarz do treningu:
  • bieganie w taką chlapę jest najgorsze, buty zmieniły się w termos na wodę ale jakoś to zniosłem.

Inne
@czarny kot - właśnie nie mam nic takiego, wszystko idzie w ścianach. Nie ogarniam natomiast tej metody z ręcznikiem - jak miałoby to wyglądać?

@slysz - ja mam najzwyklejszą cyfrówkę, więc efekt może nie być powalający ale myślę, że można zrobić jakieś całkiem porządne zdjęcie.

Wstawiłem też obiecane zdjęcie :) Niestety dopadło mnie zapalenie mieszków włosowych i czeka mnie pewnie z dobry miesiąc łykania czegoś aby doprowadzić skórę do ładu.
  • 0

Raz stracona szansa nigdy już nie powróci!


#13
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Ja to taki pomysłowy Dobromir trochę jestem :P

Ręcznik jest za gruby. Już bardziej ścierka..ale jakaś grubsza taśma byłaby wyborna. Składasz to coś w pół. Przewlekasz pomiędzy drzwiami. Zabezpiecz sobie tylko jakimś kijkiem tą pętlę żeby Ci się nie wysunęła. Zamykasz drzwi i gotowe. Przynajmniej ja to widzę :P Pewnie można coś skuśnego za skuśne pieniądze kupić ale ten etap przejdziesz tak szybko, że się nijak to nie opyla.

Też sobie pstryknę tajną fotkę...w czerwcu się przyda :)
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#14
PJODR

PJODR

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 126 postów
Super dziennik, podobna waga do mnie i ten sam wzrost. Będę śledził Twoje postępy.

Pierwszy krok podciągania też był dla mnie problematyczny ze względu na coś do złapania... w końcu zacząłem trzymać otwarte drzwi - mam szybę w środku i dzięki temu drzwi sprawowały się rewelacyjnie! Na gładkich będzie kiepsko... ale często w pokojach są przeszklone więc może i Tobie to pomoże!
  • 0

#15
arturwaw

arturwaw

    Łysoglowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

5.04.2013

Trening
  • Przeprosty w tył: 3x10
  • Mostek krótki: 3x5
Komentarz do treningu:
  • powoli chcę rozgrzać plecy i nieco je wzmocnić, szczególnie dlatego, że mam siedzącą pracę.

Inne
@czarny kot - super pomysł z tym ręcznikiem, wypróbuję przy najbliższej okazji :) A fotka ma być na tyle tajna żebyśmy i my mogli ją zobaczyć! :D

@PJODR - dzięki, postaram się nikogo nie zawieść. Drzwi właśnie mam gładkie ale jak się zrobi nieco cieplej to sobie pójdę gdzieś w teren najwyżej :)
  • 0

Raz stracona szansa nigdy już nie powróci!


#16
arturwaw

arturwaw

    Łysoglowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

7.04.2013

Bieganie
  • Czas: 15min
  • Dystans: 2,3km
Mapa

Dołączona grafika

Komentarz do treningu:
  • czuję, że mogłem przebiec znacznie więcej ale nie ma co szarżować.

  • 0

Raz stracona szansa nigdy już nie powróci!


#17
Synaptic

Synaptic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
Dieta
Na jutro do pracy przygotowałem sobie sałatkę z tuńczyka, brązowego ryżu i kukurydzy, smakuje całkiem dobrze. Dobra wrzuciłem łyżkę majonezu... Ryż nieco za krótko trzymałem ale da się zjeść.

Polecam oszukany majonez :) ja nie wyobrażam sobie kanapki bez majonezu a do tego się przekonałem więc uważam że warto spróbować.

http://feed-me-bette...ny-majonez.html

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
  • 0

#18
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Synaptic a ile ten majonez można przechowywać?
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#19
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

Też sobie pstryknę tajną fotkę...w czerwcu się przyda :)


Chcemy ją zobaczyć w Twoim dzienniku :D
  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#20
Synaptic

Synaptic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów

Synaptic a ile ten majonez można przechowywać?


Nie mam pojęcia ocet na pewno po części pełni rolę konserwującą ale myślę że tydzień. Nawet zwykły majonez po otwarciu można 2 tygodnie trzymać. Ale ilość z przepisu mi starcza na niecały tydzień. Na pewno nie ma co robić na zapas. No i setek wiejski z długim terminem ważności warto kupić.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych