Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Rutyny MADBARZ - dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1
Mateo

Mateo

    No excuses

  • Użytkownik
  • 125 postów
Wczoraj w którymś poście natknąłem się na odnośnik do strony http://www.madbarz.com , i tam przejrzałem wszystkie podane przez nich
przykłady rutyn na różne grupy mięśniowe. Kilka z nich wygląda dość ciekawie i zawsze to jakaś odskocznia od treningu który dotychczas stosowałem. Chce "wpleść" ze dwie rutyny zastępując moje ćwiczenia na klatke z tricepsem i nogi.

Pytanie - Czy ktoś z forum stosował się do jakiejkolwiek z rutyn z wyżej wymienionej strony ? I do bardziej doświadczonych, Co sądzicie o tych rutynach ?
  • 0
Uzależniony od ćwiczeń :D

#2
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
ja ćwiczę raz w tygodniu [w sobotę] wg. pewnej rutyny z madbarz'a
i dobrze się sprawuje
wybrałem ten: Home-full body
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#3
Mateo

Mateo

    No excuses

  • Użytkownik
  • 125 postów
A no siema Hannibal ;D no ja bym chciał tak na dłuższą metę wypróbować te rutyny, nie biorę tych z początkujących bo to dla dzieci :D A tak poważnie to chciałbym tak ze dwa miesiące może stosować z jakimiś "urozmaiceniami" .
  • 0
Uzależniony od ćwiczeń :D

#4
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Zdaje się że ja wrzucałem wczoraj linka to madbarz :). Co do ich rutyn, to większość z nich przygotowywana jest przez "gwiazdy" światowego Street workoutu (podobno, z tego co czytam na ich forum itd). Więc w gruncie rzeczy powinny być dobre. Ja sam mogę wypowiedzieć się tylko w samych pozytywach :)
  • 0

#5
Mateo

Mateo

    No excuses

  • Użytkownik
  • 125 postów
Ooo właśnie to Ty m6k3 komuś podałeś ten namiar na rutyny :D wtedy z ciekawości wszedłem na stronkę i poczytałem, no zgadza się w większości to rutyny przygotowane przez półbogów (mam na myśli zaawansowanie na poziomie hard) :) i chcę trochę "zaskoczyć" swoje mięśnie (oczywiście zacznę od rutyny średniego poziomu bo dość fajnie wygląda).
  • 0
Uzależniony od ćwiczeń :D

#6
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Mateo, jak średni czy hard, jest dla ciebie za trudny chodzi o liczbę powtórzeń, to w którymś ćwiczeniu obniż liczbę powtórzeń, jak nie dasz rady, bo np w planku jesteś mocny, a np w podciąganiu nachwytem do karku już niezbyt ci idzie :)
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#7
Mateo

Mateo

    No excuses

  • Użytkownik
  • 125 postów
No może nie wszystkie z trudnego poziomu są niewykonalne tak za pierwszym razem, ale np http://www.madbarz.c...d685f86af62.jpg na klatę z tricem w tym zestawianiu myślę że wykonam ;) ale to żeby ustalać sobie indywidualnie do tymczasowych możliwości to myśl dobra.
  • 0
Uzależniony od ćwiczeń :D

#8
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów
mnie najbardziej zszokował turtle back routine
to się da wykonać w ogóle? wydaje się niemożliwe...
  • 0

#9
Kalif

Kalif

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 19 postów
Dobra, to czas na pytanie żółtodzioba!
Z tych całych rutyn mamy wybrać sobie jedno ćwiczenie, to jest jednen trening, robimy to przez jakiś okres czasu codziennie (albo co iles tam) czy jak? Bo nie do końca kapuje... (pewnie to banalnie łatwe ale jakoś tak...)
  • 0

#10
Mageusz

Mageusz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 224 postów
Jeśli wybierzesz jakiś gdzie trenuje się całe ciało to robisz go 2-3 razy w tygodniu przez jakiś czas.
  • 0
"Ilekroć znajdziesz się po stronie większości zastanów się przez chwilę" Mark Twain

#11
Mateo

Mateo

    No excuses

  • Użytkownik
  • 125 postów

Dobra, to czas na pytanie żółtodzioba!
Z tych całych rutyn mamy wybrać sobie jedno ćwiczenie, to jest jednen trening, robimy to przez jakiś okres czasu codziennie (albo co iles tam) czy jak? Bo nie do końca kapuje... (pewnie to banalnie łatwe ale jakoś tak...)


Tam są zestawienia na różne grupy mięśni, po danym ćwiczeniu jakie tam jest można wywnioskować trenowaną partie, są tam np FBW, rutyny skupiające się na np. plecach + biceps, i wiele innych, skoro jesteś jak to określiłeś "żółtodziobem" to najpierw skupiłbym się na Twoim miejscu na treningu fbw (full body workout, czyli trening całego ciała)

A żebyś zrozumiał to ja np zabiorę się za rutyne skupiającą sie na klacie, w następny dzień treningowy na plecach i bicepsie a w trzeci dzień treningu na nogach dajmy na to.

Ps - rafal ,mówiąc o rutynach przygotowywanych przez półbogów miałem na myśli np ten właśnie turtle back xD
  • 0
Uzależniony od ćwiczeń :D

#12
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Nawet na ich forum jest pytanie - czy to (TURTLE BACK) się da wykonać..
Robiłem kilka z nich (klata; fbw; brzuch), ale nieregularnie - bardziej dla odmiany i przypomnienia sobie o istnieniu niektórych mięśni ;)
  • 0

#13
Mateo

Mateo

    No excuses

  • Użytkownik
  • 125 postów
Wiecie co postanowiłem przetestować wybrane przeze mnie rutyny, a będzie to wyglądało w ten sposób że zrobię fote przed rozpoczęciem, w trakcie i po ewentualnym zakończeniu, nie wiem ile czasu będę stosował te zestawienia, ale raczej nie dłużej jak 2 miesiące. Oczywiście dieta jest cały czas , a i efekty będzie mógł zobaczyć każdy ;)
  • 0
Uzależniony od ćwiczeń :D

#14
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

mnie najbardziej zszokował turtle back routine
to się da wykonać w ogóle? wydaje się niemożliwe...

np konik zrobil ten trening i pisał, że na następny dzień padał z nóg :P
może on się wypowie :)
  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#15
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów

np konik zrobil ten trening i pisał, że na następny dzień padał z nóg :P
może on się wypowie :)


kurcze, nie wierzę że ktoś zrobił tyle na raz 2-3 serie z 5 min odpoczynkiem między seriami i min odpoczynkiem między ćwiczeniami. to jest w jednej serii łącznie 200 podciągnięć, 100 pompek diamentowych, 100 dipów i 10 MU. i to wszystko razy 2 lub 3
mission impossible ;)
  • 0

#16
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL


np konik zrobil ten trening i pisał, że na następny dzień padał z nóg :P
może on się wypowie :)


kurcze, nie wierzę że ktoś zrobił tyle na raz 2-3 serie z 5 min odpoczynkiem między seriami i min odpoczynkiem między ćwiczeniami. to jest w jednej serii łącznie 200 podciągnięć, 100 pompek diamentowych, 100 dipów i 10 MU. i to wszystko razy 2 lub 3
mission impossible ;)

chyba on zrobił jeden cykl właściwie
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#17
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Ktoś trenuje bardzo wytrzymałościowo. Jednak ja bym wolał mniej , a trudniej siłowo..
  • 0

#18
szocikk1

szocikk1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów
Te rutyny treningowe są ciekawe :) trzeba to wypróbować :)
  • 0

#19
frantic

frantic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
Ja od maja albo i szybciej nawet się przerzucę na te rutyny treningowe, bo wyglądają interesująco :)
  • 0

#20
Mateo

Mateo

    No excuses

  • Użytkownik
  • 125 postów
Niektóre fakt wyglądają ciekawie, można też je podpasować indywidualnie i coś lekko zmienić
  • 0
Uzależniony od ćwiczeń :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych