Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

Książka Ala Kavadlo po polsku - info, ploteczki, spekulacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21
konto zlikwidowane

konto zlikwidowane

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 119 postów

Oczywiscie ze tak przeciez ja nikogo nie namawiam zeby nie kupowal tej ksiazki wrecz przeciwnie. Przedstawilem tylko swoje poglady z ktorymi nie kazdy musi sie zgadzac. Bo wogole w kwesti pogladow nie powinno sie ostro dyskutowac. Dobra nie ma co robic off topu. Sam z checia przejrzal bym ta ksiazke.


  • 0

#22
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Kano - już jest dostępna.


  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#23
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Zamówiłem z samego rana :-)

 

http://aros.pl/ksiaz...znych-na-drazku

 

Jak komuś chce się ruszyć tyłek na pocztę po odbiór, to za 34zł można wyrwać :)


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#24
Fosken

Fosken

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów
Widziałem ją dzisiaj w empiku - 45zł
  • 0

#25
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Moja już do mnie jedzie (jest jakieś 50km ode mnie), ale że weekend.. może w poniedziałek.

Zawartość pewnie wszyscy znają, także odnośnie szaty graficznej coś mogę skrobnąć :)


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#26
rolex83

rolex83

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 87 postów
Może jednak nie wszyscy znają zawartość. Mógłby ktoś krótko opisać tą pozycję?
  • 0

#27
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

PROSZĘ, masz tam wgląd do spisu treści :)


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#28
czarnociemny

czarnociemny

    no pain, no gain

  • Użytkownik
  • 13 postów

Na świeżo po tym jak dostałem książkę w swoje ręce. Sporo zdjęć jak wykonać dane ćwiczenie (właściwie to cała książka jest w zdjęciach) plus jego opis. Na końcu opis jego przemyśleń co do treningu i przykładowy plan. Ćwiczeń nie wypisuję, są w linku który wrzucił kano.


  • 0

#29
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Moje wrażenia z lektury tej książki nie są dobre. Brak sensownie rozpisanych progresji, technika pozostawiająca wiele do życzenia, ogólnie wiedza treningowa na poziomie podwórkowym:( Nie wniosła nic nowego do mojego treningu i mogę ją nazwać co najwyżej mierną :(


  • 0

#30
Azot

Azot

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 291 postów
  • LokalizacjaWrocław
Czyli zostaje przy jego wideotutkach ;))
  • 0

#31
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Ksiażka ładnie wydana, dużo fotek i w kolorze.

Co do zawartości - nie jest to książka gimnastyczna i wielu pewnie chciałoby umieć zrobić pewne rzeczy "chociaż tak jak Al".

(to odnośnie np. braku obciągniętych palców).

Jest to taki bardziej atlas ćwiczeń niż ksiaż kątypu Wade'a czy Lafay'a.

Są ćwiczenia i tyle.

W wywiadach Al zaznacza, że nie jest gimnastykiem.

Dla mnie spoko. Warto kupić. Wyrwałem za 30zł, co linkowałem kilka postów wcześńiej (była promocja na arosie -32%) :)

 

Teraz czekam na Pushing the Limits do kompletu :)


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#32
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Kano, nigdzie nie napisałem o braku obciągniętych palców. Według mnie nie ma tam sensownie rozpisanej progresji i ciekawych porad. Tyle.
  • 0

#33
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Nie napisałem, że to Ty :)

 

Aż sprawdziłem. Byłem blisko.

"Obciągnięte stopy"

 

http://gimnastycy.pl...enie-poprzeczki

Post 6.
 

 

Szkoda tylko, że ludzie chcący się czegoś nauczyć muszą się uczyć techniki od faceta który stojąc na rękach jest wygięty w banana i nikt mu nigdy nie wyjaśnił jakie korzyści daje obciągnięcie stóp.

 

 

Chodzi o to, że on nie obciągnął stóp, czy o to, że nie wyjaśnia dlaczego to jest dobre??

 

Mniejsza o to!!

 

Jest to raczej atlas ćwiczeń niż jakiś program jak mają inni goście i tyle.

 

Swoją drogą - dziwnie tak z jednego forum na drugie, ale jakoś mi to się zapamiętało.


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#34
ForestGump

ForestGump

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Moje wrażenia z lektury tej książki nie są dobre. Brak sensownie rozpisanych progresji, technika pozostawiająca wiele do życzenia, ogólnie wiedza treningowa na poziomie podwórkowym:( Nie wniosła nic nowego do mojego treningu i mogę ją nazwać co najwyżej mierną :(

 Nie każdy jest Paul'em Wade'em :) Popieram to zdanie. Dobra inspiracja do treningu ale na pewno nie przewodnik. Jak dla kogoś te 40 zł to "jakiś" pieniądz to lepiej zainwestować w Skazanego albo którąś z książek "Caculajna" lub zostawić sobie na kreatynkę albo białko.


  • 0

#35
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Kano, obciągnięte stopy są szczegółem technicznym, jednak bardzo istotnym. Powodują napięcie nóg i pomagają utrzymać napięcie całego ciała. Al ani tego nie robił, ani nie tłumaczył celu tego zabiegu. Błędów gimnastycznych jest w tej książce więcej. Np. poleca uczyć się stania na rękach z wygięciem w odcinku lędźwiowym. Taki sposób nie tylko obciąża odcinek lędźwiowy, lecz również utrudnia dalszy progres. ciężko np. zrobić obrót na poręczach w staniu na rękach będąc wygiętym, bo od razu stracimy równowagę. O takich rzeczach piszę jednak na forum gimnastycznym, bo nie każdego interesują takie szczegóły i taki rozwój. Więc suma sumarum uważam, że dużo większym błędem tej książki jest brak progresji, wskazówek metodycznych odnośnie wykonania ćwiczenia itp. Jeśli już coś się pojawia, to jest to najgorszy z możliwych sposobów (np. asymetryczne wejścia do mu). Książka sama w sobie jest ciekawa jako przewodnik pełny fajnych fotografii ale jako podręcznik nie spełnia według mnie wymagań:(


  • 0

#36
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Rozumiem obiekcje, ale:

http://pccblog.drago...-not-a-gymnast/


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#37
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

No cóż, niektórzy adepci kalisteniki i street workout na siłę chcą się odciąć od gimnastyki i ciągle podkreślają, że to nie gimnastyka. Fakty są jednak takie, że PRAWIE WSZYSTKIE figury w tych rodzajach aktywności wywodzą się z gimnastyki. więc logiczny wniosek jest taki: tam są wykwalifikowani trenerzy, metodyka, badania naukowe itp. Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego w niektórych krajach street workout tak intensywnie się rozwija a w innych nie? W Rosji, czy na Ukrainie gimnastyka jest w programie szkolnym, w USA podobnie. O skuteczności metodyki gimnastycznej przekonałem się na ostatnim seminarium. W ciągu jednego dnia nauczyłem się 6 nowych elementów. Od dłuższego czasu miałem problem z tak banalnym ćwiczeniem jak wymyk. Trener nauczył mnie w minutę korygując jeden błąd techniczny. I jeszcze jedno, technika gimnastyczna zakłada ZAWSZE najtrudniejszą wersję ćwiczenia. Weźmy np. wagę przodem (front lever) robienie go na prostych rękach powoduje, że nie tylko wzmacniają się stawy, lecz eliminuje się również udział ramion. Skala trudności wzrasta wtedy niebotycznie. Pytanie za 100pkt ile osób w Polsce robi fronta na prostych rękach?

 

Wracając do książki Ala, nie podaje tam Żadnych sensownych wskazówek do tego na co zwrócić uwagę w danym ćwiczeniu. Nie podaje wskazówek jak pokonywać trudności. Czy ktoś z osób które przeczytały nauczyło się czegoś z tej lektury? Chłop pokazał jedynie jakie pozycje można robić na drążku, nie wszystkie sensowne i większość z błędami technicznymi. Tyle.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych