Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

ilość powtórzeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Progres zaliczyłeś, ale mogłeś zaliczyć lepszy.
  • 0

#22
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica
Hahaha teraz to już Dom pojechałeś po bandzie :) Jak możesz stwierdzić przez internet, że ktoś mógł zaliczyć lepszy progres??
  • 0

#23
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Chcesz powiedzieć, że dla kogoś góra 3 serie czy 2 z wyższych poziomów w skazanym, raz w tygodniu, są tak obciążające, że ledwo co robił ten trening? Chyba, że ma sporo nadwagi lub jest genetycznie uszkodzony.
  • 0

#24
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
No, ja rozumiem, że Ty Dom jesteś siłaczem co się zowie. Nie raz już to sugerowałeś. Niestety ja robię 2 serie (na każdą rękę) pompek nierównych po 15 powtórzeń i ostatnie powtórzenia w ostatniej serii są dla mnie już ciężkie. W innym dniu tygodnia robię pompki w staniu na rękach, które również trenują triceps, klatę i barki. I to mi na razie wystarcza. Siła mi rośnie, obwody też.
Robiłem trening, w którym robiłem każde ćwiczenie 2x w tygodniu i w wielu przypadkach, po przejściu na raz w tyg. nie widzę jakiegoś dramatycznego spadku progresu. Raczej utrzymuje się na podobnym poziomie.
Proponuję żebyś jednak poczytał trochę literatury pisanej przez autorytety. Na początek polecam Delaviera - on opisuje tam zasady programów treningowych i podaje przykłady. O dziwo przy treningach 3 razy w tygodniu podział wygląda tak:
dzień 1: górna część ciała,
dzień 3: dolna część ciała
dzień 5: ćw. na priorytetowe/opóźnione partie

Przy tym planie niektóre partie ćwiczy się raz, a niektóre dwa razy w tygodniu (trzeciego dnia). Biorąc poprawkę, że w kali nie izolujemy żadnych partii, a większość ćwiczeń angażuje wiele partii mięśni, to jak dla mnie wygląda to zbieżnie. Dla bardziej zaawansowanych Delavier proponuję zagęszczenie treningu, gdy doczytasz w Skazanym, to zobaczysz, że Wade bardziej zaawansowanych planach proponuje to samo.

I powstrzymaj się, proszę, od rzucania swoich autorytarnych stwierdzeń, bo zaczyna się to robić męczące :(
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#25
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Tylko może podaj informacje jakie ćwiczenia daje na góre i dół, ile serii i powtórzeń, z jakim obciążeniem.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych