Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

ilość powtórzeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1
marcin96

marcin96

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 7 postów
pytanko :P
ćwiczę sobie metodą Skazanego i mam pompki na kolanach. Robie sobie obecnie 3 serie po 20 pompeczek raz w tygodniu. Przeczytałem ostatnio "Nagiego Wojownika" gdzie pisze żeby robić max 6 powtórzeń a więcej serii inaczej niż w Skazanym... I mam kolizję, bo nie wiem co lepsze. Czy tak jak robię, czy zmniejszyc powtórzenia, a zwiększyc ilość serii? Chce zbudować siłę.. I czy mogę ćwiczyc troszkę częściej niż raz w tygodniu np co 5 dni pompki?
  • 0

#2
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica
1.Pierwsze poziomy mają przede wszystkim wzmocnić tkanki miękkie, nauczyć techniki i "odkładać siłę do banku", jeśli czytałeś książkę to wiesz o czym mówię :)

2. Jeśli chcesz zwiększyć częstotliwość treningu to tylko wtedy, gdy zrobisz to dla każdej z grup mięśniowych. Dzięki temu unikniesz nierównomiernego rozwojowi ciała. Pamiętaj jednak, że jeśli zwiększysz objętość treningu to łatwiej możesz się przetrenować.
  • 0

#3
jurek321xd

jurek321xd

    "Cały świat leży u twych stóp" !!

  • Użytkownik
  • 100 postów
Żeby robić te 6powt. w seri to chyba z 30kg na plecy(w moim przypadku) a to na prawdę dało by w kość, mięśnie luz ale stawy.... gzzz...a ciągnąć dalej te 6powt. to trzeba by było zrobić chyba 300serii aby się zmęczyć ;p. Wydaje mi się, że w tej sprawie Wade obrał lepsze stanowisko.
Mam pytanie, robisz 20powt. we wszystkich 3 seriach ??
  • 0
"Liczy się nie to, kim ktoś się urodził, ale kim wybrał, by być". - Joanne Kathleen Rowling

#4
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk

to trzeba by było zrobić chyba 300serii aby się zmęczyć ;p. Wydaje mi się, że w tej sprawie Wade obrał lepsze stanowisko.


Jeśli chcesz zbudować siłę, to wybierasz ćwiczenie, którego zrobisz max 6 powtórzeń i robisz kilka takich serii.
Robiąc spokojnie 3x20 nie ma sensu zmniejszać liczby powtórzeń do 6.
Trening Wade'a buduje nie tylko siłę, ale również wytrzymałość.
  • 0

#5
marcin96

marcin96

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 7 postów

Mam pytanie, robisz 20powt. we wszystkich 3 seriach ??


tak, następny trening dam 3x25 a następny 3x30 i na tym pozostanę przez 2,3 treningi a potem przejdę do kolejnego kroku..

bo taki jest próg przejścia w pompkach na kolanach
  • 0

#6
jurek321xd

jurek321xd

    "Cały świat leży u twych stóp" !!

  • Użytkownik
  • 100 postów
wiewioreq- włąśnie o to mi chodziło ;p.

marcin96- hmm ja zawsze robię 3 lub więcej serii i wszystkie oprócz pierwszej na max ile tylko dam radę. Ale na początku robiłem tak jak ty ;) Skoro masz zaplanowane ile zrobisz powtórzeń za 1/2 tyg. to pewnie byłbyś już w stanie przejść do kolejnego kroku ale nadal 3masz się tego 3, i jeśli tak jest to bardzo dobrze, że tak robisz, na pewno ci to nie zaszkodzi a będziesz zdrowszy ;)
  • 0
"Liczy się nie to, kim ktoś się urodził, ale kim wybrał, by być". - Joanne Kathleen Rowling

#7
Mrowek

Mrowek

    Advanced Member

  • Instruktor
  • 38 postów
"[...]I mam kolizję, bo nie wiem co lepsze."
Marcin źle ułożyłeś pytanie powinno ono brzmieć "co jest dla mnie lepsze ??" Każdy z nas posiada własne cele , różny stopień zawansowania i ilość czasu. Jeśli jesteś osobą początkującą powinieneś na początek zbudować siłę podstawową czyli odpowiednio wzmocnić i dostosować swoje ciało do przyszłych treningów i co najważniejsze poznać je "dokładnie" .
Skazany jest gotowym planem rołożonym na cały rok i skupia się na budowie ogólnej sprawności. Jeśli chcesz budować siłe jest to juz ukierunkowany trening, który wymaga tej ogólnej sprawności. Więc możesz spokojnie ćwiczyć tym planem , oczywiście jeśli chcesz szybszych efektów,to już jest temat na kilka godzin , ponieważ "SnT" jest napisany tak aby każdy mogł zacząć ćwiczyć.
Jeśli po skończonym treningu czujesz się dobrze? Możesz spokojnie na drugi dzień znowu wykonać ten sam trening ale troszkę lżejszy, chyba ,że ciało podpowiada ci innaczej. Pamietaj jednak ,żebyś robił dzień odpoczynku!


@Jurek321xd polecam zrobić podpór przodem, unieść lewą ręke w górę i prawa nogę a później wykonać pompkę nie potrzeba 30kg :).
  • 0

#8
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów

2. Jeśli chcesz zwiększyć częstotliwość treningu to tylko wtedy, gdy zrobisz to dla każdej z grup mięśniowych. Dzięki temu unikniesz nierównomiernego rozwojowi ciała. Pamiętaj jednak, że jeśli zwiększysz objętość treningu to łatwiej możesz się przetrenować.


A ja coraz częściej widze strach przed przetrenowaniem. Kto tak w ogóle ludzi straszy? Producenci suplementów, którzy mówią ludziom, że bez supli można się szybko przetrenować?
Moja rada. Nie bójcie się tak przetrenowania.
  • 0

#9
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica
Szczerze to terminu "przetrenowanie" nie kojarzę z żadnym z suplementów. Sam to odczułem, a kiedyś nawet mocno trenując boks. Być może nie dotyczy Ciebie ten problem, bo masz zdolność do szybszej regeneracji, ale zrozum, że są ludzie, którzy nie potrafią się tak dobrze adaptować do treningu, szczególnie na początku. Jak myślisz dlaczego większość ćwiczących kończy swoją przygodę z siłownią po kilku tygodniach/miesiącach? Dlatego, że nie mają szybkich efektów? Na pewno też, ale ja myślę, że u większości tych ludzi pojawia się myśl " Nie mam efektów, a na dodatek jestem na co dzień zajechany,a miałem się dzięki temu czuć lepiej". Ten właśnie brak efektów i przemęczenie wynika z tego, że każdy chce "teraz" i nie potrafi zrozumieć, że na wszystko potrzeba czasu. Spowodowane jest to nieumiejętnym zwiększaniem intensywności w treningu i narzucaniem na siebie zbyt dużego obciążenia na starcie. A dlaczego profesjonalni sportowcy stosują różnego rodzaju doping? Przede wszystkim dla tego, że mogą więcej trenować, bo gdyby trenowali tak samo bez wspomagania to by się PRZETRENOWALI.

P.S. Dlatego lepiej kogoś przestraszyć przetrenowaniem niż żeby się szybko zniechęcił :)
  • 0

#10
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Jak na siłowni robi się po 20 serii na kalte i mniej więcej tyle samo na bica i to co trening to się nie dziw, że są przetrenowani. A dodatkowo tacy nawet nie potrafią diety dopracować. Ale przemyślany trening i przemyślana dieta nie przetrenują Cię jeżeli będziesz robił 3-5 serii, 3x tygodniowo od samego początku.

Ludzie nie sięgają po doping tylko dlatego by ciężej trenować. Chcą po prostu być ponad wszystkimi, a to inna kwestia.

Pewnie, że od samego początku nie można robić niewyobrażalnie wielkiej ilości serii, ale prosze Cię, 1 seria tygodniowo prowadzi do NICZEGO.
  • 0

#11
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica
Po pierwsze nie mówię, że ma robić 1 serię treningową, w tym momencie wyolbrzymiasz. Jeśli myślisz, że do tego go namawiałem to przeczytaj jeszcze raz to co napisałem w tym temacie. Nie napisałem również, że ćwiczenie 2 razy pompek w tygodniu jest złe tylko żeby zwiększył objętość treningową każdej a partii mięśni, a nie tylko klatki. O tym przetrenowaniu to napisałem ostrzegawczo, nie stwierdziłem, że taki sposób treningu będzie za ostry tylko żeby przy okazji zwrócił uwagę na to, że podwojenie jednostek treningowych to większe obciążenie dla organizmu.

Nie staraj się przyczepiać na siłę tylko czytaj dokładnie to co napisałem. Taka polemika w niczym autorowi tematu nie pomaga. Przede wszystkim powinniśmy dążyć do wspólnych wniosków żeby jak najbardziej pomóc zainteresowanemu, a wbrew pozorom nasze poglądy na temat treningu zbytnio się nie różnią, po prostu pisze w bardziej "asekuracyjny" sposób :)
  • 0

#12
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Po prostu twierdzę, że nie powinno się robić za mało :)
  • 0

#13
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica
Ja również tak myślę, a najlepiej byłoby znaleźć "złoty środek" :)
  • 0

#14
Mageusz

Mageusz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 224 postów
Zgodziłbym się tutaj z wietrim, w przypadku początkujących chyba lepiej zrobić trochę za mało niż konsekwentnie trochę za dużo. Jednak trzeba brać pod uwagę to, że taki ktoś pewnie nie ma dopracowanej diety i niekoniecznie musi znać objawy przetrenowania. Efekty nie uciekną, a lepiej uniknąć frustracji albo co gorsza kontuzji :)
  • 0
"Ilekroć znajdziesz się po stronie większości zastanów się przez chwilę" Mark Twain

#15
marcin96

marcin96

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 7 postów
Dzięki za takie zainteresowanie i wiele dobrych rad:) Ja taki początkujący juz nie jestem. Właśnie dla mnie ten trening jest za słaby troszkę i spokojnie mógłbym robic juz 6 krok, ale robię 3 bo chcę iść według książki i wzmacniac stawy. Wcześniej ćwiczyłem dużo na siłowni i czasem wiedziałem co znaczy sie przetrenować... W tym wypadku jednak doszedłem do wniosku że mimo iz nie mam jeszcze takiej siły jakbym chciał będę ćwiczył dana partie mięsniowa nie raz na tydzień, a co jakies 4,5 dni. Mam już dość duże zdolności regeneracji bo czuję swoje ciało. Poznałem je dość dobrze.

Moim celem jest jeszcze spalenie tego co zbędne. Tłuszczu, którego jest nie zbyt dużo, ale jednak za dużó żeby odkryc tzw six pack itp. Planuję sobie teraz ładnie wkomponować bieganie i różne treningi cardio na spalanie do tego mojego treningu siłowego.
Tylko muszę sprawdzic jak to wpłynie na przyrosty siły. Nagiego Wojownika sobie póki co odpuszczę, wezmę sie za niego dopiero gdy przejdę 10 kroków . Co do diety to jem bardzo zdrowo i staram się odpowiednio dobierać proporcje białka węgli i tłuszczów. Oczywiście jem 5, 6 posiłków, w odpowiednich ilościach, ale kalorii nie liczę.
  • 0

#16
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica
Nie wiem czy czytałeś nagiego wojownika, ale jest to książka, z której dowiesz się rzeczy przydatnych w treningu Wade'a :) Jeśli chcesz włączyć w trening bieganie to może warto by było po prostu zwiększyć ilość serii ćwiczeń siłowych zamiast zwiększania jednostek treningowych, a w wolne dni wstawić cardio?
  • 0

#17
marcin96

marcin96

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 7 postów
Ale Wade pisze przecież że nie widzi sensu robić więcej niż 3 serie na silowym planie.
  • 0

#18
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica
Skazany na trening jest świetną lekturą i zdecydowanie bazuję na tym, ale też nie można traktować wszystkiego w tej książce jako "prawdy ostatecznej" :) Myślę, że do ćwiczeń ze skazanego można dołączyć takie, które będę angażować podobne mięśnie i jeżeli zależy Ci na wzmacnianiu stawów i ścięgien, to takie, które nie będą dla nich bardziej obciążające niż te z danego kroku Wielkiej Szóstki. Do pompek myślę, że mógłbyś dodać, np. dipsy w podporze tyłem.
  • 0

#19
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
3 serie raz w tygodniu na siłę, trzymajcie mnie bo padnę. Widać Wade się zbytnio na treningu nie zna ;)
  • 0

#20
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

3 serie raz w tygodniu na siłę, trzymajcie mnie bo padnę. Widać Wade się zbytnio na treningu nie zna ;)


Dobrze, że kilka osób z forum (w tym ja) nie wiedziało o tym, że nie można nic osiągnąć takim treningiem... o rany! gdybym widział to bym pewnie nadal trzaskał pompki przy ścianie i nie miał żadnych postępów.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych