Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pytanie dotyczące treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1
Radecki

Radecki

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Witam zainteresował mnie ten sport i chciałbym spróbować swoich sił właśnie w tym sporcie.
Znalazłem na stronie głownej plan treningowy spośród 4 planów wybrałem ten : Program treningowy III - program dla osób aktywnych fizycznie (rozszerzony zakres ćwiczeń)

W kulturystyce jest dużo urozmaiconych treningów
na różne partie mięśni

A w tym planie treningowym co znalazłem na tym forum zangarzowane głównie są plecy brzuch uda klatka piersiowa a nie znalazłem tam ćwiczeń np. na triceps, barki,kaptury itp

I tu mam do was pytanie czy do tego planu treningowego mogę dodać ćwiczenia z hanklami? Chodzi mi o to żeby nie zepsóć tego sportu mam nadzieje że wiecie co mam na myśli
  • 0

#2
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
W treningu z masą ciała robisz ćwiczenia ogólnorozwojowe. Przy podciąganiu nie wyrabiasz jedynie pleców, w pompkach nie wyrabiasz jedynie klatki. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie byś dodał dodatkowo ćwiczenia na partie, która odstaje, ale zamiast hantli możesz użyć ćwiczeń z masa ciała.
  • 0

#3
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Pewnie, że możesz dodać ćwiczenia jakie chcesz i stworzyć swój indywidualny plan treningowy ale jeśli interesuje Cie kalistenika to zostaw hantle, zapomnij na chwilę o bicepsach, kapturach, przedramionach a pomyśl o dużych obszarach ciała angażowanych podczas kilku złożonych, podstawowych ćwiczeń tj. podciąganie na drążku, pompki, przysiady, mostki, wznosy nóg, planki, stania na rękach. Do ciężarków zawsze będziesz mógł wrócić ale nie wiadomo czy będziesz czuł potrzebę ;-)
  • 0

#4
Radecki

Radecki

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Ja dopiero zaczynam zabawe w tym sporcie i muszę zapoznać się ze wszystkimi ćwiczeniami w których można użyć masy ciała narazie będę wykorzystywał ten gotowy plan przez jakiś czas by zmocnić mięsnie a w trakcie będę układał nowy w którym będę mógł ćwiczyć każdą partie mięśni osobno i wrzuce go na forum do oceny nim zaczne go realizować
  • 0

#5
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
No i jak najbardziej prawidłowo, najpierw naucz się techniki podstawowych ćwiczeń. Możesz też pojechać wg Skazanego od kroków początkowych to wyjątkowa lekcja techniki, cierpliwości i pokory.
  • 0

#6
Radecki

Radecki

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Revo oglądałem na youtub treningi ludzi i jestem podwrazeniem jak narazie nie chce chodzić na siłownia a w przyszłym tygodniu lece do sklepu kupić drążek i będę działał
 
A w tym sporcie używacie suplementów czy tylko sama dieta?
  • 0

#7
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Revo, dlaczego każdy tak poleca tego skazanego? do pistoletów według tej książki dochodziłbym bardzo długo, a sam nauczyłem się tego ćwiczenia w jeden dzień.
  • 0

#8
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Skazany jest nieźle przemyślanym systemem, nie powiem, że idealnym ale naprawdę sensownym. Ciężko mi się wypowiadać na temat Twoich umiejętności gdyż nie widziałem jak robisz te pistolety i ile ich robisz. A być może posiadasz jakieś wyjątkowe predyspozycje, kto wie. System Skazanego to przede wszystkim wyrabianie solidnej bazy i dojenie każdego wariantu ćwiczenia co w ostateczności ma pozwolić Ci wykonać zawrotna liczbę powtórzeń, w kontrolowanym tempie o dwunastej w nocy na każde zawołanie.
  • 0

#9
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Wyjtkowych raczej nie. Na nogi też wtedy nie ćwiczyłem, to był mój początek ćwiczeń ogólnie. Co miałem zachcianke to siadałem i wstawałem na taboret po 5x na noge. Potem w południe mogłem zrobić chwiejny przysiad na lewej nodze. Potem w ćwiczeniach gimnastyki sportowej robiłem te przysiady, teraz już nie robię ze względu na koci grzbiet w tym ćwiczeniu.
  • 0

#10
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Dom to może jednak pokażesz film jak robisz ten pistolet?
  • 0

#11
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów

Dom to może jednak pokażesz film jak robisz ten pistolet?


Już trochę nie robiłem. Forma spadła w tym ćwiczeniu. A kręcenie filmów mnie nie interesuje :)
  • 0

#12
Radecki

Radecki

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Zaczełem czytać skazanego i mam pytanie jeżeli zaczełem robić pompki i pierwsze cztery kroki są dla mnie łatwe to moge zaczynać następny krok czy musze zaliczyć wszystkie te etapy?
  • 0

#13
andruloni

andruloni

    Osobnik nietypowy.

  • Użytkownik
  • 36 postów
  • LokalizacjaWęgorzewo
W książce jest chyba propozycja, żeby wykonać próg przejścia każdego "łatwego" ćwiczenia na co najmniej 2 treningach. Przechodzenie przez początkowe kroki ma za zadanie przygotować stawy i ścięgna, które adaptują się najwolniej. Ja np. mógłbym zacząć od pompek pełnych, ale brakuje mi wytrzymałości żeby przejść nienagannie technicznie próg przejścia w 1. kroku, dlatego od niego postanowiłem zacząć. Pomaga to też w zbudowaniu bazowej siły.
  • 0

#14
Radecki

Radecki

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Jeszcze jedno jeżeli robie pompki to je robić raz w tygodniu taksamo z przysiadami, podciaganiem mostkiem to wszystko mam cwiczyc raz w tygodniu nie za malo????
 
andruloni, dzieki za rade w takim razie zrobie jak napisales
  • 0

#15
Borej

Borej

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 48 postów
  • LokalizacjaŁuków
Jeśli pytasz o takie rzeczy to chyba niedokładnie przeczytałeś książkę. Gdy ćwiczysz partie mięśniową raz w tygodniu to ćwiczysz głównie siłę, ponieważ mięśnie mają dużo czasu na regeneracje.
  • 0

http://motywacjablog.pl - Motywacja, inspiracja, sukces. Nie myśl o porażkach, tylko o tym co możesz osiągnąć! Wyznaczaj sobie cele i spełniaj marzenia!


#16
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Z pompkami jest jeszcze jedna sprawa. Moim zdaniem kluczową rolę w wykonywaniu pompek powyżej 6 poziomu trudności stanowią silne prostowniki grzbietu oraz mięśnie obręczy biodrowej abyś był w stanie utrzymać tułów i nogi w jednej linii, a o tym przy wykonywaniu zwykłych pompek często się zapomina, bo większość ludzi skupia się na klatce piersiowej i ramionach. Z tego dodatkowego powodu uważam, że lepiej jest zacząć od poziomu pierwszego i ćwiczyć w wolnym tempie zaleconym przez Wade'a, skupiając się na prawidłowej pozycji ciała nawet jeśli masz silną obręcz barkową i przygotowane już stawy i ścięgna :)
  • 0

#17
Radecki

Radecki

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Borej napisałem że jestem w trakcie czytania tej kasiążki a nie że przeczytałem :) pozdro
  • 0

#18
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów

Z pompkami jest jeszcze jedna sprawa. Moim zdaniem kluczową rolę w wykonywaniu pompek powyżej 6 poziomu trudności stanowią silne prostowniki grzbietu oraz mięśnie obręczy biodrowej abyś był w stanie utrzymać tułów i nogi w jednej linii, a o tym przy wykonywaniu zwykłych pompek często się zapomina, bo większość ludzi skupia się na klatce piersiowej i ramionach. Z tego dodatkowego powodu uważam, że lepiej jest zacząć od poziomu pierwszego i ćwiczyć w wolnym tempie zaleconym przez Wade'a, skupiając się na prawidłowej pozycji ciała nawet jeśli masz silną obręcz barkową i przygotowane już stawy i ścięgna :)


Nie prostowniki, a calutki brzuch :) Z obręczą barkową nie jest tak źle, najgorzej to z tym skrętem tułowia.
  • 0

#19
Radecki

Radecki

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Plan wziąłem ze skazanego poćwicze nim dopóki nie opanuje techniki
Poniedziałek - podciąganie 2-3 serie
Wtorek – mostek 2-3 serie
Środa – Pompki w staniu na rękach (najpierw się muszę nauczyć na nich stać wiec tutaj będzie nauka)
Czwartek - Wznosy nóg 2-3 seria
Piątek – Przysiady 2-3 serie
Sobota – pompki 2-3 seria
Niedziela – nauka staniu na rękach
  • 0

#20
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Jasne, zdaje się, że słowo core obejmuje to wszystko :). Nie chciałem robić wyliczanki, ani używać angielskich słów.:). Chodziło tylko o to, że jeśli chcemy nauczyć się robić poprawnie pompki z wyższych poziomów to pilnowanie prawidłowej postawy i usztywnianie tułowia jest bardziej istotne od obręczy barkowej, bo przy tym ćwiczeniu jej mięśnie pracują tak, czy siak i nie musimy się na nich skupiać :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych